Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
AlexandruA

Incadrare masina categoria b1

Întrebare

AlexandruA

Salut, de curand am vazut in Germania un fiat panda din anul 92 limitat la 25km/h si este imatriculat ca moped.Daca il aduc in tara il pot inregistra la primarie si sa il conduc cu categoria b1?

Modificat de AlexandruA

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

3 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

• 0
Marius

Registrul Auto Român (R.A.R) este autoritatea tehnică de specialitate, competentă în acest domeniu care îţi poate răspunde la această întrebare.

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
ciopy23

Colegul meu are partial dreptate. In functie de ce apare in cartea de identitate a vehicului care este eliberata de RAR o poti inregistra sau inmatricula, iar in functie de caracteristucile ei tehnice afli cu ce categorie o poti conduce, sunt unele care  se poate conduce chiar cu AM.

Link către postare
  • 0
razvan09

As vrea sa stiu daca se poate conduce cu categoria B1, de la 16 ani acest model de masina: http://buggy800.stoewer-quad.de/. Am gasit una second-hand de vanzare, am intrebat vanzatorul si mi-a aratat ca in fisa tehnica scrie ca are 549 kg. Multumesc. F2188AA6-7CCD-4C05-B877-E3405E73B3D8.jpeg.805e09241d0312582b93ba392340d0b3.jpeg

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.