Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
mihaimh

Evitare tamponare rezultat doar masina mea avariata

Întrebare

mihaimh

In timp ce ma indreptam spre casa de pe o straduta la dreapta o doamna cu o masina cu volanul pe dreapta a iesit incet neavand vizibilitate, si cand sa trec de ea a mai inaintat astfe incat , trebuit sa trag d volan stang  nu intru in ea. Am ajuns cu masina intre o casa si un semn de circulatie. Am fost , politie si am povestit ce sa intamplat. Raspunsul politistului , fost daca nu faceti amiabila si vreti sa va intelegeti cu ajutorul politiei doamnba ramane fara permis. Am transmis asta doamnei si ea a -s ca vrea sa vb cu politistu. I sa spus acelasi lucru si wa a zis ca vrea ca politia sa constate ce sa intamplat. Intrebarea mea este daca politia poate sa Ii Dea ei dreptate? Scuzati greselile am scris de pe telefon. Va multumesc.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

3 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

• 0
iav

Poliția este un organ de stat și ca atare nu poate să dea sau să nu dea dreptate unei persoane.

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
mihaimh

Reformulez. Cine e de vina acum? Ea fiind in drumul meu  si ca sa o evit am. Intrat intr o casa.

Link către postare
  • 0
Soryn1990

Buna ziua.In urma cu 2 zile am evitat o duba care venea din sensul opus,a intrat total pe contrasens,am reusit sa evit impactul frontal dar eu am ajuns intr-un stalp si masina mea a suferit avarii majore(dauna totala).El nu a patit nimic,intre mine si masina lui neexistand contact.Am sunat la 112 a venit doar smurdul,dar am refuzat transportul la spital deoare avea doar o durere la mana la momentul respectiv.Politia nu a venit chiar daca am sunat a 2-a oara si am spus ca nu ma inteleg cu cel cu duba,care spunea ca eu aveam viteza.Am fost a 2-a zi la politie am dat declaratie,dar cel cu duba a venit mai tarziu,si a spus ca a pierdut controlul la masina.Nu am rezolvat nimic refuza sa de-a asigurarea,nici macar nu a fost sanctionat.Intre timp am facut rost de proba video la accident,in care se vede clar cum l-am evitat si el era total pe contrasens.Am fost iar la politie,la sunat sa vina sa ne intelegem dar a spus ca nu este acasa si vine peste 1 saptamana,dar oricum nu vrea sa dea asigurarea.Nu stiu ce sa mai fac sa imi recuperez dauna,inca mai am dureri la mana dupa 3 zile,si la gat.Stiu ca exista varianta procesului dar momentan nu dispun de bani,si trebuie sa plec si la munca in strainatate.Proba video.  https://ufile.io/zp5hu   ...Ce pot sa mai fac in conditiile acestea?Multumesc anticipat pentru ajutor.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.