Jump to content
POLITISTI.ro

CITADELA

Caut obiecte de colectie!

Recommended Posts

CITADELA

Salut!

Va cer ajutorul in localizarea unor obiecte ce-mi lipsesc din colectie. Cu siguranta ca mai exista pe undeva, printr-un fiset, magazie sau chiar aruncate intr-un colt, dar numai cu ajutorul vostru le pot da, din nou, viata!

Prima solicitare o sa para un pic ciudata, insa, cu riscul de a fi criticat, o lansez:

Este vorba de o un panou din tabla (probabil emailata) cu inscriptia Militia, care a existat la aproape toate sediile. Poza a fost facuta in targul de vechituri din Timisoara, la taraba unui samsar, care cerea un pret exorbitant! Poate mai gasiti (ma bazez in special pe colegii din zona rurala) un panou prin podul de la vreun post etc! Voi recompensa pe cel care ma ajuta!

image.jpeg

Edited by CITADELA

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

retromotor

Nu are legătură cu panoul, dar pot să vă ofer un spray paralizant, nefolosit, producţie octombrie 93. Ştiu că ajunge pe mâini bune...

• Upvote 2

CITADELA

Perfect! Ne auzim in PM

In alta ordine de idei, apelul meu nu a ramas fara ecou! Datorita unui coleg 😉, am acum placuta cu Militia, precum si o pereche de catuse foarte rare! Jos palaria!!!

• Upvote 1

Andrei

Si nu ne arati si noua catusele? :))

• Upvote 1

retromotor

Daca mai exista vreun panou asemanator cu Milita, ma intereseaza si pe mine. Chiar si contracost.

• Upvote 1

CITADELA

Acestea sunt catusele!

image.jpeg

image.jpeg

Edited by CITADELA
  • Upvote 1

Andrei

Aaaa :)) Pai parca nu renunta fostul proprietar la ele :-? Catalin cred ca e gelos :))

CITADELA

Inainte de a face drumul pana la Buzau, am vb cu Catalin... Culmea, el vroia sa le ia tot pentru mine, fiind stiut ca am deja o mini-colectie de catuse ce au fost in uzul MAI de-a lungul ultimilor 70 de ani, asa ca nu l-am "fentat"...😇

Cat despre fostul proprietar al catuselor, sa zicem ca "sarmul meu personal" a contat in a-l determina sa renunte la ele...😜 Oricum, nu a ramas "descoperit"!

Andrei

Important e ca au ajuns pe maini bune. Glumeam la faza cu Catalin. Eu personal, sunt gelos. :)) 

• Similar Content

• arcan
      By arcan
      Cumpar Glock 19 in stare foarte buna.
    • Ramtha
      By Ramtha
      Salutare.
      Cumpar monitor second-hand, LED sau LCD, de minim 19 inch.
      De preferat din Bucuresti sa nu fie transportat ca exista riscul sa se deterioreze.

• politistcluj
      By politistcluj
      Va salut dragi colegi.
      am nevoie de
      -"suport grade maneca" pt sacoul de reprezentare de ofiter superior(cele doua dungi albe),
      -cascheta ordine publica ofiter superior(cu doua randuri de frunze) marimea 57.
      la monica design(firma cu un magazin in bucuresti in zona garii de nord) am sunat de mai multe ori si nu au. am sunat la firma de la care se aprovizioneaza monica design, denumita condor style. acolo raspunde un tip care iti spune ca si-a notat ce doresti si o sa te sune el, lucru ce nu se mai intampla.
      pt. cascheta pot oferi la schimb (daca posesorul doreste) cascheta de OP de ofiter inferior marimea 57(folosita, dar in stare buna) sau cascheta de OP de ofiter superior marimea 59(folosita, dar in stare buna).
      daca stiti vreo firma unde as putea gasi suportul de grad pt. maneca, va rog sa ma sprijiniti. va multumesc!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.