Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Incaierare urmata de vatamare corporala - ce pedeapsa risc?

romulus1997
 Share

Question

In dimineata zilei de 19 sept, ora 2:30 , am fost implicat intr-o incaerare , intrand in parcul comunei apoximativ cat un teren de fotbal , erau mai multe persoane in jur de 40 , iar eu intrand in parc cautand un prieten , am vazut cativa alti prieteni de ai mei , care duscutau cu alti concetateni putin mai aprins , dupa care i am intrebat ''unde este ....'' iar unul mi-a adresat injurii , eu am incercat sa il linsez dupa care am fost calmat de prietenii lui care ma cunosteau , dupa ce a plecat la aproximativ 20 de metri acesta iar a inceput sa imi adreseze injurii , eu fiind in stare de ebrietate euforica am fugit inspre el , am sarit l-am prins de gat si l am trantit jos , dupa exact o secunda am fost imobilizat de prieteni lui cu mult mai mare ca mine si imediat dupa ce m au imobilizat , a fost atacat de unul dintre care se certa inaintea mea , dupa aceasta eu am plecat si ei au ramas si sau batut, unul dintre ei a sunat la apelul de ungenta 112 dupa care a venit smurdu , eu am mers la politie tot atunci si am declarat tot ce sa intamplat , din cauza constiitei , vreau sa precizez ca ma amenintat ''sa imi caut avocat'' , '' iti voi cere 20.000 de mi de euro'' si el avea doar un nas spart , vreau sa precizez pana a venit smurdul am stat de vorba cu el , si nu parea sa aiba nimic la coaste la maini asa cum spune acum . din cate am auzit nu va avea nevoie de mai mult de 5 zile de spitalizare , ce credeti ca as putea face ? si care vor fi consecintele.

Edited by Marius
Corectare titlu
  • Downvote 3

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Nu are nicio relevanţă numărul zilelor de spitalizare. Important este numărul zilelor de îngrijiri medicale.

În funcţie de numărul zilelor de îngrijiri medicale se stabileşte şi încadrarea faptei.

PS: Pune mâna şi învaţă să scrii în limba română pentru că e un adevărat chin pentru oricine să citească ce ai scris.

• Upvote 3