Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Seria de la motor nu corespunde cu actele masinii

angelionut1604
 Share

Question

buna ziua.  am si eu o problema .am cumparat de la un cetatean din germania un autoturism,nu e prima data cand cumpar de la el,am mai cumparat si nu am avut probleme dar acum am adus o masina si seria de la motor nu corespunde cu cea din briful mare si mic .ce e de facut ? mentionez ca , contractul de vanzare cumparare dintre mine si el l-am pierdut.   ce pot face ?  multumesc

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Din pacate, noi, politistii nu putem sa iti raspundem la intrebarea ta, deoarece nu muncim la inmatriculari sau RAR. Nu din rautate zic, dar Politia Romana nu e moasa comunala.

• 0

Bună ziua, am cumpărat o mașină și are motorul schimbat, fostul proprietar spune ca nu știe nimic mașina a cumpărat-o de la un samsar care a mers și ia făcut el cartea mașinii sa spunem ca a făcut el smecherii la rar, dar proprietarul a făcut itp-ul acum trei luni și aia nu i-ar fii spus nimic, ce este de făcut? Daca asa a fost adusa mașina eu înțeleg ca sau făcut smecherii la rar și la itp, samsarul nu apare în acte contractul la făcut fostul proprietar cu proprietarul din Germania 

• 0

Întrebarea me ar fii de fapt Dacă poate fii considerata fapta de înșelăciune? Nu este un viciu ascuns cum ar fii o defecțiune la motor 

• 0
  • Membru

Ăla va spune ca el nu a intervenit asupra motorului/seriei și ca ti-a vandut-o în regula.

Cum demonstrezi ca minte ?

Eu zic ca e de competenta instantei de judecata.