Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Procura auto - un analfabet

luciano27
 Share

Question

salutare!!!  am si eu o intrebare  as vrea sa cumpar o masina sh inmatriculata in ro dar fara taxa auto platita , si nici eu nu as vrea sa o platesc pentru ca ma costa vreo 1600 d euro  si as vrea sa ma intorc inapoi in italia cu masina ,  in afara actului de vanzare cumparare si certificatul fiscal cu care o sa ma inregistrez la primarie  mai imi trebuie ceva   ca sa pot iesi din Romania???  

Specific:   proprietarul a vandut masina in CT ia inmanat actele toate fiscal , actul vanz cump cu fisa , acum eu vreau sa iau masina de la baiatul di CT imi da fiscalul lui cu care sa inregistrat la primarie si facem act vanz cump    ca sa plec inapoi in it   o sa am problem la vama?????   va rog  astept un raspuns!!!!!

O zi buna!!!

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Încercă să scrii în limba română dacă vrei să primești răspunsuri și ajutor, e o chestiune ce ține de respect (asta încearcă să-ți spună și Cezar).

• Upvote 1

• 0

adik?????   dar se intelege in alta limba??? cine citeste cu atentie poate sa lege ceea ce am scris  nu cred k am scris cv ilegibil si faza cu respectul k nu inteleg???!!!!

• Downvote 10

• 0
  • Membru

adica?????   dar se intelege in alta limba??? cine citeste cu atentie poate sa lege ceea ce am scris  nu cred ca am scris ceva ilegibil si faza cu respectul ca nu inteleg???!!!!

Asta pe scurt, si fara a face vreo modificare la semnele de punctuatie.

• 0
  • Moderator

adik?????   dar se intelege in alta limba??? cine citeste cu atentie poate sa lege ceea ce am scris  nu cred k am scris cv ilegibil si faza cu respectul k nu inteleg???!!!!

Patrocle, chiar nu ești capabil să pricepi că trebuie să scrii în limba română? Dacă nu ești în stare, caută alte website-uri.

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.