Jump to content
POLITISTI.ro

Search the Community

Showing results for tags 'stins'.

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Forums

  • Public Forums
    • General discussions
    • Ask a cop
    • Citizens against Crime
    • Off-Duty
  • Professional Forums
    • Discussions on Professional Issues
    • Law Enforcement career
    • Law Enforcement Legislation
    • Duty Gear
    • Private Area for Romanian Policemen
    • International Police Area
  • Administrative Forums
    • Technical Support
    • Suggestions and Complaints

Categories

  • Professional
  • Off Duty
  • Police equipment

Categories

  • Capitolul I - Dispoziţii generale
  • Capitolul II Cariera Poliţistului
  • Capitolul IV - Modificarea raporturilor de serviciu
  • Capitolul III - Drepturi, Obligaţii, Interdicţii
  • Capitolul V - Recompense şi sancţiuni
  • Capitolul VII - Dispoziţii tranzitorii şi finale

Categories

  • General aspects
  • Information
  • On-site research
    • The first police officers and others present at the scene
    • Research and investigation teams. Duties
  • Traces
    • Traces left / created by the human body
    • Traces created by objects / tools or found on them
  • Expertise
  • Video and audio recordings
  • Special methods of surveillance or investigation
  • Finding the flagrant crime
  • Information analysis
  • Hearing persons
  • Identification of people and objects
  • Reconstitution
  • The search
  • Economic-financial crimes
  • Crime with mode of operation

Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Found 1 result

  1. Buna ziua! Astazi mi s a intamplat urmatorul lucru: conduceam prin oras, si, fiind duminica, majoritatea semafoarelor functionau in regim intermitent. Am ajuns la o trecere de pietoni, unde semaforul era stins. Aveam in fata o Skoda, care a trecut, iar eu am trecut dupa ea. Am obeservat abia cand eram pe trecere ca semaforul pietonilor era verde, iar soferii de pe banda cealalta oprisera, la ei fiind aprinsa lumina rosie a semaforului. Nu am fost oprit de un politist, dar a oprit o masina de jandarmerie la 100 de metri de mine si soferul i-a spus ceva conducatorului de Skoda. Mie nu mi-a facut niciun semn sau ceva. E posibil sa fi anuntat politia? Nu am fost oprit de vreun agent. Ce mi se poate intampla? Mentionez ca m-am intors la locul "faptei" si am observat ca, intr-adevar, lumina rosie a semaforului era unica din acel bloc care nu functiona.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.