Jump to content
POLITISTI.ro

Search the Community

Showing results for tags 'alarma'.

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Forums

  • Public Forums
    • General discussions
    • Ask a cop
    • Citizens against Crime
    • Off-Duty
  • Professional Forums
    • Discussions on Professional Issues
    • Law Enforcement Legislation
    • Duty Gear
    • Private Area for Romanian Policemen
    • International Police Area
  • Administrative Forums
    • Technical Support
    • Suggestions and Complaints

Categories

  • Professional
  • Off Duty
  • Police equipment

Categories

  • Capitolul I - Dispoziţii generale
  • Capitolul II Cariera Poliţistului
  • Capitolul IV - Modificarea raporturilor de serviciu
  • Capitolul III - Drepturi, Obligaţii, Interdicţii
  • Capitolul V - Recompense şi sancţiuni
  • Capitolul VII - Dispoziţii tranzitorii şi finale

Categories

  • General aspects
  • Information
  • On-site research
    • The first police officers and others present at the scene
    • Research and investigation teams. Duties
  • Traces
    • Traces left / created by the human body
    • Traces created by objects / tools or found on them
  • Expertise
  • Video and audio recordings
  • Special methods of surveillance or investigation
  • Finding the flagrant crime
  • Information analysis
  • Hearing persons
  • Identification of people and objects
  • Reconstitution
  • The search
  • Economic-financial crimes
  • Crime with mode of operation

Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Found 2 results

  1. Va rugam sa ne ajutati sa dam urgent de proprietarul unei masini cu numar de Arad: AR-10-GIM, un FIAT BRAVA de culoare verde inchis. Masina este parcata in Arad, langa ghena de gunoi a blocului A6 de pe Strada Fat Frumos Nr.33, chiar langa statia finala de tramvaie (in zona cu garaje multe, langa linia de cale ferata). De azi noapte de pe la ora 02,00, alarma suna intruna (acum, cand va scriu este ora 09,00). Am telefonat la Politie pe la ora 05,55, a venit un echipaj pe la ora 06,15, dar nu au reusit sa dea de proprietar (cand am sunat din nou la ora 08,30, mi-au zis ca nu stiu cine-i proprietarul si nu au ce sa-i faca masinii; in afara de faptul ca o sa-i dea amenda cand il gasesc, nu au ce sa faca, iar masina nu o pot muta caci nu au platforma). Nu era nevoie sa vina ei pana aici, daca ne-ar fi ajutat cumva sa dam de proprietar, l-am fi cautat noi ca sa opreasca alarma. Deja vecinii sunt furiosi, caci alarma suna de peste 7 (sapte) ore!!!!!!!!!
  2. Alerta cu bomba la un autoturism pe DN1. Au fost organizate filtre si se fac cercetari la fata locului. Un sofer in varsta de 40 de ani se indrepta spre Sighisoara pe DN1, cand a primit un SMS anonim care il anunta ca in masina lui se afla o bomba. Echipaje de politie si politisti pirotehnisti au sosit imediat la fata locului, unde cerceteaza daca intradevar in autoturism se afla o bomba sau a fost doar o gluma proasta. Din ce imi amintesc, acum un an si jumatate a mai existat un caz similar si in Constanta, cu un conducator auto ce se blocase in masina pe Podul Constanta si ameninta ca se arunca in aer. Oare incep si la noi alarmele cu bombe?
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.