Jump to content
POLITISTI.ro

cincin

De ce SNPPC? Motive pro si contra de a fi membru de sindicat

Postare recomandată

stealth

DE ce sa nu stim si noi cine este baiatul, ales in "fonctie"? Ca sa fie tratat si el peste o luna doua cu retragerea membrilor.

• Displace 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

marcellutz

io, zic sa-l votam cu vot "stealth"...

l-am votat...gata.

p.s. ce usurrrraaaareeee :clip:

Modificat de marcellutz
  • Apreciez 3
  • Displace 7

Link către postare
stealth

Deci exista omul cu deranjul sau nu exista? Eu cred ca nu pt ca altfel avea nume. Deci, cincin ai un minus pt ca ai inventat.

• Displace 2

Link către postare
marcellutz

de ce, am primit "minus"? am dreptu', aista?!

cer, sa-mi motivati, votul...ori, tre sa "esplic" ce am zis...

• Displace 2

Link către postare
cincin

Deci, cincin ai un minus pt ca ai inventat.

Ai cuvantul meu

Daca mint ce castig?

Daca dau nume sau nu, e acelasi lucru

Eu vorbeam doar de atitudinea persoanei nu de cine anume e

Se pare ca tu nu ai prins ideea si de asta ai minusat :naughty:

Acum ai ocazia sa plusezi... :good:

Link către postare
marcellutz

"pluseaza" mai...hau hauuuuuuuuuuu

Link către postare
Wallah

Vreau sa ma retrag din SNPPC ;stie cineva care este exact procedural?

Link către postare
Catalin

Trebuie să completezi un formular de retragere în două exemplare. Unul îl depui la liderul sindical teritorial, iar celălalt la serviciul financiar pentru a nu-ţi mai opri bănuţii.

Link către postare
dumi67

domnilor indiferent in ce sindicat sunteti dati-va demisia .principalul obiectiv al unui sidicat este mentinerea locurilor de munca . nu s-a indeplinit acest obiectiv dar nimeni din conducerea sindicatelor nu si-a asumat nerealizarea . atitia ani ne-au mintit politicienii iar acum ne mint si cei din conducerea sindicatului snppc . sindicatele sunt mase de manevra , ele au fost create pt a ne reprezenta pe noi ci pt a mima dialogul social , pt a credibiliza actiunile clasei politice . din 90 si pana acum doar udmr si conducerea sindicatelor nu s-a schimbat .uitati-va ce cod al muncii avem , uitati-va cum suntem mintiti luna de luna . ma simt precum in ferma animalelor . nu militez pt desfintarea sindicatelor ci pt restructurarea lor pt a ne reprezenta cu adevarat . pana atunci dati-va demisia sau nu va inscrieti in nici un sindicat . jandarmeria nu are sindicat . am obtinut noi ceva in plus ?

• Apreciez 4
  • Displace 2

Link către postare
Ciciu

Din pacate mai sunt oameni care mai stau in SNPPCR doar datorita faptului ca asa spune seful ca este mai bine si domnul comandant chiar are dreptate pentru ca niciodata nu au intalnit un lider al acestui sindicat care sa reprezinte si sa apere membrii pe la cercetari prealabile ,prin consiliul de disciplina sau chiar prin instantele de judecata asa cum ar trebui.Ar trebui totusi sa se mai gandeasca pentru ca au trecut totusi cativa ani de cand acest urias cu picioare de lut functioneaza si nu stiu sa se fi facut remarcat cu foarte multe lucruri.Este pacat pentru ca la dimensiunea pe care a avut-o si pe care inca o mai are ar fi putut sa realizeze multe lucruri pentru politie si pentru politisti.Un ultim aspect demn de remarcat este faptul ca liderii acestui sindicat s-au transformat in comentatori politici pe la diferite trusturi de televiziune abordand tot felul da subiecte paralele cu politia si cu munca de politie ducand in derizoriu miscarea sindicala in care au fost alesi si pe care ar trebui sa o reprezinte.

• Apreciez 1

Link către postare
sindicalistul

Stiri de ultima ora!!!! Rocada in SNPPC! Marin Gruia si+a cedat functia de presedinte in favoarea lui Toader Parashiv, secretar general, iar in schimb a primit de la acesta functia de vicepresedinte Cartel Alfa! Oare ce poate insemna asta? Ce va urma?

Link către postare
Elvis

Nu va urma nimic, voi o sa cotizati la fel ca si pana acum iar ei isi vor continua vizitele la spa!

• Apreciez 3

Link către postare
fiord

ma tem ca nu va fi nicio schimbare...desi rolul sindicatului este acela de a reprezenta fara nicio ezitare pe cei in ''spatele'' carora stau...exemplu clar a fost acela in cazul disponibilizarile abuzive cand sindicatele au obtinut doar protectia membrilor apropiati...ceilalti au ramas doar cu buza umflata si cu gura cascata, si cu banii luati si cheltuiti pe....nimicuri.

Link către postare
Ciciu

Parerea mea este ca membrii SNPPCR asteptau cu sufletul la gura aceasta miscare strategica si sigur aceasta miscare va aduce numai beneficii membrilor de sindicat.Cu siguranta celelalte organizatii sindicale privesc cu invidie aceasta mutare de sah dar de data asta au fost puse in imposibilitatea de a se apara si chiar au fost luate prin surprindere.

Link către postare
Leonidas67

Ciciu, unde vezi tu strategia ? Se pare ca nu l cunosti pe Paraschiv deloc sau doar de pe sticla !

• Apreciez 1

Link către postare
Elvis

Leonidas tu nu mai sti de gluma?

Link către postare
Leonidas67

Ba da inca mai stiu, dar cand aud de Paraschiv ma ia cu ameteli !

• Apreciez 1

Link către postare
Sache

Buna miscare! :) Ce o sa fie mai departe? Cotizam, cotizam, dar ce primim in schimb? Sprijin? :))

• Apreciez 1
  • Displace 1

Link către postare
fiord

sprijin moral....

Link către postare
Sache

Sunt satul de acest gen de sprijin. Uneori, nici moral nu ne sustine sindicatul.

• Apreciez 1

Link către postare
Sache

SNPPC-ul strange semnaturi de la membrii sai pentru a actiona in instanta MAI pentru neplata celui de-al 13-lea salariu, aferent anului 2010. Asteptam si alte initiative de acest gen.

• Apreciez 1
  • Displace 1

Link către postare
fiord

dragi fosti colegi, ii mai tineti minte pe colegii vostri|? le mai dati cate un telefon, asa sporadic? etc. etc....vedeti? asa face si forma sindicala...intrebare ptr Sindicat...ii mai stiti pe fostii dumneavoatra cotizanti? ce ati facut cu banii lor? va rog sa faceti un raport si sa-l prezentati aici!!!!

• Apreciez 1
  • Displace 3

Link către postare
Catalin

Dar de unde ştii şi eşti atât de sigur că nu există poliţişti care păstrează legătura cu foştii lor colegi disponibilizaţi?

• Apreciez 1
  • Displace 1

Link către postare
fiord

bine Catalin, poate esti unul dintre ceilalti....ok.

Link către postare
Sache

Nu este singurul. Si noi pastram legatura cu fostii colegi, ii consideram tot colegi si, la nevoie, ii ajutam cum putem.

• Apreciez 2

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.