Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Pericol public

alxbr2004
 Share

Question

Buna ziua, vreau sa intreb aici, unde as putea sa ma adresez pentru a "reclama" o SOFERITA care zilnic incalca in mod flagrant legea, circuland cu viteza MULT peste limita, depaseste pe linie continua, PE TRECERILE de pietoni din dreptul a doua scoli din localitatea in care locuiesc.

Nu ma feresc sa ii fac public si numarul de inmatriculare: AG 38 KMI - BMW ,bineinteles

Va rog sa nu imi spuneti alt loc, in afara de sediul din Curtea de Arges al Politiei, de ce spun asta?  Sa nu dati cu pietre va rog, pentru ca nu mint: Am asistat cand a fost oprita de catre un echipaj  (Inspectorul Fr..za), dar in loc de documente soferita i-a inmanat acestuia telefonul, iar dupa o discutie scurta a fost lasata sa plece. M-am mai interesat, in zona este cunoscuta pentru ceea ce face, dar multa lume mi-a spus : "nu au dom'le ce sa ii faca, are relatii mari la Pitesti, stim ca zici ca e nebuna cand merge cu masina, nu avem altceva de facut decat sa ne ferim (pe noi si copiii nostri) de acest pericol"

Zilele astea voi incerca sa o filmez, pentru a-mi argumenta cele scrise aici!

Edited by CITADELA
modificat numarul la solicitarea userului alxbr2004

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Membru

Plangerea poti s-o faci conform legii la unitatea de Politie de pe raza localitatii unde a avut loc fapta reclamata de tine iar in 30 de zile ai sa primesti si raspuns!Daca nu poti sa faci plangerea la aceasta unitate poti sa o faci la orice unitate de politie insa va fi trimisa spre solutionare la aceeasi unitate unde avut loc fapta!Daca ai si imagini este mai bine!

Sunt convins ca , colegii de la Curtea de Arges isi fac datoria corect!

Edited by cipri83
  • Upvote 4

• 0
  • Moderator

In momentul in care exista o sesizare scrisa (si mai bine daca este semnata de un grup de parinti) si chiar si inregistrari se vor lua masurile legale, chiar daca are "pile mari la Pitesti"!

@ziggye: banuiesc ca ai postat in bascalie! nu este suficient ca mass-media se pricepe la toate, acum sa faca si munca de politie?!