Jump to content
POLITISTI.ro

Conduita morala a presedintelui CNP

matrix4411

Recommended Posts

Va salut din nou ! E o stare de acalmie care spune ceva, oare? Nu va faceti griji ca Dobrescu trage la copiator tot ce-i pica in mana si trimite in tara la diferite persoane spre a convinge cat de ...vertical este si cat de mult ....munceste . De asemenea, nu va faceti griji, nu va raspunde el. Are avocat declarat acum si pururea pentru familia Dobrescu, devotat si fidel. Pana cand ? .... Nu am acum scanner, dar voi face rost pt. a posta cele promise. Veti vedea....Asta pt. ca va respect....... :emo-yessir:

• 1 month later...

Domnule Radusandu,

Puteti sa confirmati sau sa infirmati ca anul trecut presedintele Dobrescu a propus pentru a fi avansati in grad profesional, inainte de termen, pe [cenzurat] consoarta si pe finu"?

Si ma alatur lui Elvis cu rugamintea catre dl. radusandu de a ne povesti si noua cum a papat bani din CNP, chestorul Baci Cristian, prin generozitatea lui dom' presedinte Dobrescu.

@geronimo

Subiectul a fost discutat pe acest topik, iar pentru cultura generala, trebuie sa stii ca s-a dat NUP.

Cu stima,

• Moderator

Stimate coleg „respect colegii” vreau să vă reamintesc că ne-ați amenințat cu postarea unor documente „incendiare și inimaginabile” care să întărească acele acuze pe care le-ați formulat pe aici.

Eu doar doream să vă aduc aminte că noi încă le mai așteptăm și când am văzut postul dvs în lista de topic-uri chiar mi-am imaginat pentru câteva clipe că v-ați ținut de cuvânt. Dar a fost o senzație trecătoare ... din păcate, pentru că am intrat pe topic și am văzut acest post al dvs.

PS: Departe de mine gândul de a lua apărarea conducerii CNP, dacă ați mai citit pe aici pe forum, cu siguranță v-ați convins că în general sunt un aprig contestatar al lor, numai că noi pe aici, apreciem pe cei ce argumentează și își susțin afirmațiile într-un mod diferit față de cum se practică pe la OTV. Acel stil nu ne mai impresionează de ceva vreme ...

@ respect colegii, antonela etc

faceti din acest forum o troaca doar pentru a va regla niste rafuieli personale. poate un moderator ar trebui sa intervina sa va mai taie din elan si/sau sa mute cu totul topicul undeva la "offtopic" sectiunea barfe, certuri si injuraturi

ori puneti aici documentele de care spuneti, dar fara indicatii pretioase, ori ne scutiti de comentariile inutile

am auzit ca aveti un mare congres si de aia se ascute lupta de clasa? pai poate trebuie sa dati si voi socoteala in fata oamenilor, dragalasilor, si ce o sa spuneti? cum v-ati certat ca bolnavii de lacomie intre voi pe bani si grade in timp ce unii se joaca cu pixul pe listele de personal si distrug destinele a mii de colegi?

poate, dupa cum zicea un clasic, ar trebui facuta o evaluare a conducerii "cenepiste" om cu om, dar prin vot. si dupa aceea un audit financiar cu o eventuala raspundere individuala disciplinara, administrativa, materiala si penala care sa va ia elanul si agresivitatea.

• Upvote 3

@rahoul

Subiectul a mai fost discutat pe acest topik. Da de acord numai cu o parte din ce spuneti, dar nu va voi da un drept la replica.

Cu stima,

Domnule administrator de site, de ce dispar postarile care supara cu realitatea faptelor aceasta familie Dobrescu? Cum as putea posta documente relevante cand radusandu sterge ceea ce nu-i convine ?Chiar nu vreti sa observati realitatea ? Dar, asta este cand fiecare are site-ul sau, face ce vrea. Aici radusandu si dincolo pe CNP dl Asofronie C-tin...Si uite asa realitati de te doare...spatele....

• Administrator

Deocamdata dvs. nu ati postat niciodata vreun document, ci doar atacuri personale fara a aduce vreun argument. Astfel de practici nu sunt acceptate aici.

Daca vor exista posturi care va apartin argumentate si fara atacuri si jigniri tendentioase datorate luptei ce se duce intre dvs. acolo in conducerea CNP-ului va asigur ca nu vor disparea.

Recititi va rog cu mai multa atentie postul userului rahoul.

Domnule radusandu este adevarat ca decat dumneavoastra si ,,modulatorul" il mai sustineti pe Dobrescu, ceilalti membrii din organele de conducere au semnat pentru demiterea lui?

Mi-a soptit o pasarica si as vrea sa imi confirmati sau infirmati.

• Upvote 1

Dragii mei, circul de-abia acum incepe, am citit pe site-ul CNP-ului ca au Congres pe 9 aprilie anul cuent la Sibiu. La ordinea de zi am vazut demiterea prezidentului si a consoartei, in schimb nimic imbunatatirea activitatii, dare de seama cu privire la fonduri, cooptarea agentilor in forurile de conducere, asta nu-i intereseaza. Sa vezi cum se hacuie clanurile intre ele de iti este mai mare dragul ,va fi Congresul Cutitelor Lungi, va curge sange mai ceva ca la recuzita din ,,Spartacus,, .

Deja au inceput contrele pe site-ul CNP-ului intre Asofronie si dr. Enache ( nu stiu cine este) dar schimbul de replici intre ei este savuros , sa vezi cum se acuza unul pe altul, o placere, ca a trebuit sa intervina presedintele de la Galati sa-i tempereze.Asta, dr. Enache, sa vezi ce mieros este , fiecare postare o incheie, dragi colegi, cu ce sa va mai ajut, de zici ca vinde produse in mall, modulatorul il acuza ca nu a tinut legatura cu membrii decat acum in prag de alegeri.

Ce mai, neicusorule, Caragiale, curat-murdar, este o placere sa vezi de pe margine cum se impung ca niste bizoni in calduri. In rest, gust amar, ca astia sunt organizatia profesionala a politistilor, nu a mea , ca nu am obiceiul sa ma imbat cu apa chioara !

Lord duelul se va termina repede, clanul dudu...Dobrescu este in inferioritate numerica.

Dobrescu, Asofronie si Radu Alexandru in coltul :) rosu si restul lumii in coltul albastru. B)

Edited by Elvis
  • Moderator

Și acolo ... ca și în clasa politică. Nicio tabără nu e mai brează ca cealaltă, sunt la fel.

Nu-i interesează să facă ceva cu adevărat benefic pentru polițiști, indiferent de tabăra din care fac parte. Sunt interesați doar de acele poziții, de fondurile colosale ce se strâng și de avantajele lor personale.

am vazut si eu prietenia afisata pe forumul cnp de enache, sa nu-ti vina sa crezi :)

eu sunt de parere ca ar trebui toata conducerea in coltul rosu si membrii in coltul albastru. sa se evalueze individual, prin vot, ce au facut pana acum. ar fi prea frumos sa fie asa, fiecare sa spuna in 10-15 min ce a facut, evantual sa prezinte un material scris, si prin vot sa fie reconfirmat sau trimis la odihna.

altfel va bucurati degeaba, cu 2 flori nu se face primavara :D

Sincer sa fiu, nu imi este clara pozitia pe care o va adopta d-l Radu Sandu, din postarile sale pe forumul nostru a avut o pozitie echilibrata, nici pro, nici contra actualului presedinte, dar mai bine ne va spune chiar el, unde se situeaza in acest joc.

• Moderator

altfel va bucurati degeaba, cu 2 flori nu se face primavara :D

Colega, nu se bucură nimeni pe aici, doar privim cu detașare. Majoritatea celor care am postat pe aici nu mai cotizăm de ceva vreme la CNP.

Așa că în viziunea mea cel puțin, nu există nicio floricică prezentă pe acolo, măcar pentru o tentativă de a se face primăvară. Oamenii au alte priorități.

Domnilor colegi, care va dati cu parerea pe topik, eu nu adopt nici o pozitie nic pro si nici contra la nimeni. Inseamna ca nu cunoasteti legislatia CNP si care este rolul si locul meu.

Dar nu mai intru in polemica cu dvs care nu sunteti membrii CNP. De fapt Catalin are dreptate...

Apropo, ce-ati zice de o propunere de demitere a intregului CN si alte alegeri pentru BEC, Comisii,etc. Normal daca se cheltuie banii, pe Congres extraordinar, dar eu cred ca

vor fi decat discutii pertinente.

• Moderator

Nici vorbă de polemică. Era doar o întrebare interesantă pe care v-a adresat-o un membru al dvs. (pe Elvis nu l-am convins încă să renunțe la această calitate :D ).

Domnule radu alexandru pentru ca mi se spune ca am o memorie de elefant o sa va dau un citat din documentul semnat de toti ceilalti colegi ai dvs din BEC.

Atentie va rog:

,, .....singurii ,, multumiti " de activitatea domnului Dobrescu sunt domnii Radu Alexandru si Asofronie....."

Edited by Elvis

@Elvis

Da, probabil ca este parerea lor, dar nu cunosc legea. Eu nu fac parte din BEC si chiar nu ma intereseaza materialele lor, ci doar din CN. La ultimul CN, mi-am expus parerea.

Conform legii, Organele de conducere şi control ale Corpului sunt:

a) congresul naţional;

B) consiliul naţional;

c) consiliul Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti, consiliile inspectoratelor judeţene de poliţie şi consiliile instituţiilor de învăţământ ale Ministerului Administraţiei şi Internelor şi teritoriale;

d) cenzorii.

Deci, eu trebuie sa fiu cat mai neutru. Dar, probabil Congresul Extraordinar va lamuri totul.

Edited by radusandu

Domnule radu alexandru pentru ca mi se spune ca am o memorie de elefant o sa va dau un citat din documentul semnat de toti ceilalti colegi ai dvs din BEC.

Atentie va rog:

,, .....singurii ,, multumiti " de activitatea domnului Dobrescu sunt domnii Radu Alexandru si Asofronie....."

Cine se aseamana se aduna....

Pai si cu propunerea aia prinvind o ,,comisie de arbitraj" ce este?

Eu stiu ca atunci cand sunt probleme se convoaca Adunarea Generala Extraordinara si membrii hotarasc urmatorii pasi.

Presedintele este obligat sa puna in aplicare Hotararile Adunarii Generale.

Nu daca vrea, sunt executorii si trebuie inregistrate la instanta.

Asta in cazul sindicatelor.

Aveti in Statut astfel de prevederi ,,democratice"?

Convocati de urgenta Consiliul National.!!!!

Va doresc ,,alegeri" usoare......

Edited by Elvis

Stimati colegi, in toate sedintele Consiliului National din septembrie 2010 si pana la cea din februarie 2011 ( au fost trei sedinte extraordinare ) s-a propus ca cei doi soti care formeaza SC Dobrescu SRL sa-si dea demisia in mod onorabil pentru gravele fapte savarsite, dar au refuzat, jignind pe fata pozitia C N al CNP, refuzand sa inteleaga faptul ca ceea ce au facut nu va ramane nesanctionabil din partea presedintilor alesi ai CNP. Se puteau evita cheltuielile cu organizarea unui Congres extraordinar, care nu poate face decat sa respecte ordinea de zi hotarata de CN si...doar atat. La un Congres ordinar se pot discuta tot felul de subiecte. Tocmai noi sa fim cei care nu respectam prevederile actelor normative in vigoare ?