Jump to content
POLITISTI.ro

Admitere 2011

VictorL

Recommended Posts

cand am dat admitere eram la fel ca voi. (da doamne sa intru ca dupa aceea D-zeu cu mila). am intrat si dupa aceea am vazut cu adevarat ce inseamna sa fii cadru M.A.I. nu va asteptati sa va puna cineva un covor rosu si sa va astepte cu flori( mai de graba va asteapta cu o matura si faras, si treci la curatenie) asa ca precautie si deschideti bine ochii ca nu este usor nici sa intrii si nici sa te mentii. ohoooo si sa vedeti viata dupa ce terminati scoala

am sunat si la minister si la academie si anul asta nu se scot locuri la fr. practic imi vine sa plang de necaz

sigur nu se scot...pt ca si anu trecut s-au scos mai tarziu iar anu asta se zicea cas 581 locuri la academie si din ce vad eu ca au afisat sunt 546 deci ar mai fi 35 de locur pt fr..sper

te scuzam. si asa suntem destul de suparati cei care vroiam sa dam la fr. eu i-am scris ministrului igas si lui base. sunt curios daca primesc vreun raspuns. va tin la curent

te scuzam. si asa suntem destul de suparati cei care vroiam sa dam la fr. eu i-am scris ministrului igas si lui base. sunt curios daca primesc vreun raspuns. va tin la curent

poi sa ne spui si noua daca primesti raspuns si ce se mai aude...ca iti dai seama am invatat atata timp...si acum ne spun ca nu se da...am o mie de draci

da. sunt in aceiasi situatie ca si tine. sa speram ca o sa mai putem da la anu(asta daca o sa se scoata locuri). un an pierdut nu poate sa mi-l dea nimeni inapoi, nici base, nici igas, nimeni. si uite cum din pixul lor se schimba destinele noastre

dau si eu anul acesta admiterea si am emotii pt aruncatul cu mingea si vreau sa mai exersez si acasa. Stie cineva de unde pot lua si eu o minge dar umpluta cu silicon nu cu nisip?

Salut...Anul acesta incerc si eu la Academie pentru prima data si sunt foarte dezamagit de numarul de locuri:200 dintre care nu se stie cate is pe pile...Intrebarea mea e urmatoarea:daca nu as intra(doamne fereste) anul acesta si as mai vrea sa stau un an acasa si sa incerc dupaia ,se va mai da concurs anul viitor?Am inteles de la un prieten ca s`ar putea sa faca admiterea o data la doi ani si cu mai multe locuri.Am auzit si ceva ca s`ar putea ca scoala de subofiteri de la Cluj sa se transforme in Academia si ea,dar asta cand?si daca ei oricum poate o sa faca admiterea din doi in doi ani la ce rost?Astept raspunsuri de la cineva care cunoaste.Multumesc

Nu are nimeni de unde sa-ti ofere certitudinea ca la anul va mai fi admitere. Sau sa-ti spuna de acum ca nu va mai fi.

Asta se va hotari atunci....Parerea mea.

Edited by georgya

daca in 2012 pleaca base de la putere oare se va schimba ceva?va reveni academia cum a fost inainte?:(

Și cum a fost înainte?

O sa vina altii... Poate si mai rai, dar nu prea cred ca o sa fure chiar asa, ca nu o sa le mai ramana prea multe, numai datoriile... Asa ca, eu sunt destul de multumit pentru anul acesta, am ramas uimit ca ne-au acordat admiterea, ma asteptam sa nu mai fie, dupa atatea disponibilizari...

Pentru cei care doresc sa se inscrie si sunt din Jud. Bistrita-Nasaud, doar de luni se fac examinarile medicale (16-05-2011).

• Moderator

Pentru Politia de Frontiera, se recruteaza candidati, astfel:

- Academia de Politie "A.I. Cuza" Bucuresti - Facultatea de Politie, specialitatea Politie de Frontiera: 10 locuri - Drept si 50 de locuri - Ordine si Siguranta Publica. Data limita de de recrutare este 03.06.2011 (la sediul unitatilor Politiei de Frontiera).

- Scoala de Pregatire a Agentilor Politiei de Frontiera "Avram Iancu" Oradea: 60 de locuri. Data limita de de recrutare este 01.07.2011 (la sediul unitatilor Politiei de Frontiera).

doamne ma...deci nu imi vine sa cred! La academie au postat probele fizice inainte si erau ca cele de anul trecut si acuma au sters si au pus in lucru,deci introduc altele noi clar...Mi se pare ilegal sa faca asa ceva...odata ce ai postat un anunt nu ar mai putea fi schimbat!

In bibliografia oferita pe site-ul scoalii de la Oradea, la gramatica limbii romane e scoasa toata partea de sintaxa frazei!:) in schimb au introdus registrele stilistice, stilurile functionale... Oare sa fi gresit?...

scolii*

Doamne e o totala nebunie.Sper ca anul viitor cand voi da si eu sa nu mai fie asa..M-am uitat si la probele de la Campina si erau aceleasi cu cele de la Academie deci nu cred ca le vor mai schimba.

Practica la scoala politie de frontiera este asemanatoare cu cea de la scolile de politie?In sensul ca se face in judetul de unde este respectvul elev?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.