Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Mirunamaria

Plangere penala impotriva mea la politie

Întrebare

Mirunamaria

Buna ziua,

Va rog frumos, imi puteti spune cum si unde pot verifica daca exista o plangere penala facuta impotriva mea?

Va multumesc!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

8 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

• 0
Catalin

Evidenţa centralizată a dosarelor penale se ţine de către Parchet, care este instituţia ce atribuie un număr unic fiecărei lucrări penale. Poţi depune o cerere la Parchet în care să soliciţi să ţi se comunice acest lucru. 

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
Mirunamaria

Ma gandeam ca merge sa intreb la politie, cu buletinul.

Va multumesc frumos!

• Displace 1

Link către postare
  • 0
drAGO5

Cu buletinul merge doar la Provident :)) Poti afla astfel de informatie si de la politie, daca soliciti in scris , insa nu primesti raspunsul pe loc ci in termenul legal de 30 zile. 

Link către postare
  • 0
Mirunamaria

Ha ha, ce am mai ras :P pt cine e obisnuit cu astfel de pb, cred si eu ca e simplu, dar pt cineva care e pt prima oara fata in fata cu asa ceva... multumesc de info :)

• Displace 2

Link către postare
  • 0
adyyy7

Buna seara,

Care este procedura prin care pot solicita o copie de pe o plangere(nefondata si aberanta) depusa impotriva mea la o sectie de politie?

Va multumesc.

Link către postare
  • 0
Ben

Se solicită la organul de politie care are dosarul în lucru sau la unitatea de parchet unde e înregistrat dosarul si se aproba de procuror, dar doar daca ai calitatea de suspect. 

Link către postare
  • 0
adyyy7

OK..multumesc...dar care e procedura? o simpla cerere? care sa contina ceva elemente obligatorii ?

Modificat de adyyy7

Link către postare
  • 0
adyyy7

Mi-au spus ca pot solicita informatii numai daca sunt suspect/inculpat in dosar si deocamdata dosarul este in lucru si nu s-a stabilit...deci ce pot face ca sa aflu despre ce e vorba? mi-e frica sa iau un city-break sa nu ma opreasca la vama sau ceva de genul asta....plangerea este depusa de 5 luni deja....am inteles ca poate sta acolo si 2 ani......si eu chiar nu pot afla despre ce e vorba in ea?

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.