Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Problema privind sistematizarea in Eforie Nord

yo3ies
 Share

Question

Plictisindu-ma in drum spre munte citesc in autobuz gasesc urmatoarea problema Art 79 litb. cu trimitere la art 56 si coroborat cu situatia din teren ma duce cu gandul la o problema mare, cum se poate da legal amenda celor care nu respecta semnificatia smnului de pe acele table care se intorc, avand in vedere ca legea vorbeste doar de semnale luminoase, nu cumva ar trebuii ca cineva in speta dupa mintea mea de neposesor al unui permis de conducere sa oblige administratorul drumului sa instaleze acele minunate semnale luminoase? Caci conform celor citite de mine in topicul de mai sus panourile acelea nu sunt prevazute. Deci domnilor politisti cred ca administratorul drumului ar trebuii luat un pic la scarmanat, daca e nevoie doar spuneti si fac eu o sesizare ca simplu cetatean, doar sa imi dati detalii unde trebuie facuta.

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0

Psi uite ca sa continui cu subiectul, eu am tot citit caci vreau sa ma apuc din nou de scoala de soferi pentru ca mesrul pe bicicleta m-a vindecat de frica de trafic, semnul pus la eforie nord pentru reglementarea circulatiei pe benzi reversibile nu il gasesc in nici o carte de legislatie,.