Jump to content
POLITISTI.ro

Poliţist pe motocicletă accidentat grav în Bucuresti - 23 aug

Kayne
 Share

Recommended Posts

Am citit mai devreme ca un motopolitist a fost accidentat grav azi dimineata pe Bd Dimitrie Pompeiu din capitala... un microbuz nu a acordat prioritate si a intrat in el.... 

Stie cineva mai multe despre asta?

• Upvote 1
  • Downvote 1

Din pacate e destul de nasol. Am auzit ca are fractura de femur si antebrat...Nu stiu mai multe detalii...Sper totusi sa nu fie atat de grav pe cat s-a vehiculat in presa si sa nu ramana cu sechele pe viata.

• Moderator

Un poliţist în vârstă de 27 de ani a fost grav rănit, după ce motocicleta pe care o conducea a fost lovită de un microbuz.

Accidentul a avut loc în jurul ore 7:00 pe Bulevardul Dimitrie Pompeiu, în apropierea staţiei de metrou Pipera din Bucureşti. Poliţistul a plecat pe motocicletă de la sediul Inspectoratului de Poliţie al Judeţului (IPJ) Ilfov şi se îndrepta spre ieşirea din Capitală, pentru a ajunge în zona pe care trebuia să o patruleze.

photo_18_d5a410de05.jpg

Potrivit martorilor, şoferul microbuzului nu a acordat prioritate, intrând în coliziune cu motocicleta poliţistului.

Poliţistul a suferit o fractură de femur la piciorul stâng şi o fractură la braţ, fiind transportat la Spitalul de Urgenţă Floreasca.

Imi pare rau! Insanatosire grabnica politistului!!! Iar nenorocitului ii doresc anularea permisului de conducere!

multumesc Marius pt modificarea titlului... am tot incercat sa iau legatura cu colegii de la BPR poate stiu ceva, iar cei de la IF sunt in zen.... sper sa fie ok.... 

Am reusit intamplator ieri sa vorbesc cu un coleg de-al lui... se pare ca starea nu este tocmai imbucuratoare. Se pare ca se lasa cel putin cu tija in picior. In adevar, un cretin cu un microbuz a facut stanga taiandu-i calea, l-a acrosat si l-a aruncat sub tramvai, bine ca era tramvaiul oprit, Doamne fereste... Se pare ca au inceput sa adune colegii de la IF bani pentru el.

Daca mai stie cineva ceva, please share. Insanatosire rapida ii doresc si sa revina in sa cat mai curand! 

Ciocanu îl cheamă pe colegul motociclist de la SR. S-a donat sânge pentru el. Sper să-și revină cât mai repede. :emo-yessir:

• 2 months later...

Imi pare rau sa aud, insanatosire grabmnica! Din ce spuneti o sa aibe parte de niste interventi neplacute, sa speram ca macar se va recupera complet.