Jump to content
POLITISTI.ro

innuendo

Cand vom primi restantele pentru drepturile legale?

Recommended Posts

ora86

O sa ne umplem de bani cu restanta aia si nici nu o sa stim ce sa facem cu ei

Ca de banii pe haine pe anul asta nu stiu cand o sa aiba dar pentru niste mita electorala si alte ''plati'' se gasesc imediat :angry: sau nu am inteles eu bine si ii primim si pe aia :naughty::beer:

Edited by ora86

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

dark

dar apropo mai stie careva cat mai avem de pimit?

eu unul habar nu am cat mai trebuie sa primim.Poate ma lamureste si mine cineva cam despre ce suma e vorba....

Va multumesc!

Rusy

Cam 150 de lei. Apropo de mita electorala, nu vedeti ca lumea inca pune botu, cel mai concludent judet este Neamt.

dark

o nimica toata dar pe criza asta orice venit e bun..... :(

argesfc

cred ca avem de primit mai mult.cel putin vreo 3 milioane dupa calculele mele

dacul

Cred ca argesfc are dreptate.Asa ceva am socotit si eu.

dark

asta cred ca era si ideea sa te zapaceasca de creieri ca sa nici nu mai stii cat ai luat.....

argesfc

sa presupunem ca banii de haine au fost 2000 de lei.initial s-au dat 60% din acestia, respectiv 1200 lei.deci mai ramasese 40% (800 lei).ulterior s-au dat 60% din ce a ramas, respectiv 480 lei. asta inseamna ca mai avem de primit 320 lei.cifrele sunt cu aproximatie intrucat nu mai tin minte cat a fost norma de echipament:)

• Upvote 1

Eduard

Un calcul corect ar fi sa se tina cont si de reducerea de 25% pe ultimele 6 luni, deci sa luam ex. de mai sus :

2000 impartit la 2 = 1000 ( din care scadem 25%, adica 750 ), in total drepturi de echip. pe 2010 = 1750

Acum, prima transa - 1750 - 60% = 700 rest de plata

- a doua transa 700 - 60% = 280 rest de plata dupa a doua transa . Suma restanta la fiecare difera in functie de cum a primit echip. pe 2010

PS - sper sa nu ma insel, eu asa stiu ca se opreste pe jumatate din bani de echip. cei 25 % .( daca nu cumva la toata suma, atunci avem de luat mai putin - cca 240 )

Edited by Eduard

dany85

eu zic ca mai mult de 150 lei nu o sa vedem... :angry: adevarul e ca ne-au cam zapacit cu cifrele tocmai in ideea sa nu mai stim nici noi cat mai avem de luat de fapt; e deja o telenovela aici :))

Edited by dany85

Dorin17

Nu mai stie nimeni cat am mai avea de luat, ca asa ce ne-au zapacit cu niste procente.....! Iar suma alocata pe anul acesta se va da la anul, inainte de alegeri, ca sa vedem noi ce omenosi sunt pedeleii( a se citi mita electorala), iar pana la sfarsitul anului vor mai pune ceva si la leafa, caci la anul nu mai au voie sa o faca, dat fiind faptul ca este an electoral si legea nu o permite!

• Upvote 1

dunelu

Ce optimist esti ! Crezi ca ne vor milui cu ceva la salar ? Eu nu cred !

dark

da or sa ne zica in prag de sarbatori: la anu' si la multi ani!!! :)))) :ner:

alin2770

grav este ca ne bucuram ca vom primi restanta din 2010 si asta cu un semn de intrebare, in septembrie 2011, cand normal ar fi fost sa fi primit banii pe echipament pt 2011, chiar in iunie ar fi trebuit sa se intample asta

xhz68

primim restanta pe perioada 2010-2011 la norma de hrana in luna inauarie 2012 si 20% din norma pe echipament in trimestrul 2 al anului 2012.

Xtrem

Acum când nu se zboară sunt făcute strategii cum sa nu comentezi prost la vocea străzii. Sunt ocupați. Nu le cereți prea mult. Totul la vremea .........lor. Dl. ministru pe toate le-a făcut la vremea lor. Mai este până să se poată discuta cu cărțile pe masă în aceste zile. Păcat de anii și mai ales iernile liniștit. Nu au învățat încă nimic.

costyb

Alo..., sindicatu', mai faceti si voi vreo miscare in privinta restantei la echipament? Intreb si eu...

Catalin

Am șters posturile cu înțepături și replici accide ori subînțelesuri. Vă rog să încetați. Mulțumesc pentru înțelegere.

Leonidas67

Am si eu o nelamurire ! Oare restanta la echipament se va da indexata cu 8% sau ramane tot asa? Si mai am inca una! Cu tot respectul pentru bietii pensionari (am si eu o mama ) dar ... noua de ce oare nu ne returneaza cei 25% luati ilegal din 01.01.2010 ?

Ce ar spune stimabilii politruci daca am cere dobanda pe toate sumele restante ?

domnisoara
Leonidas67daca am cere ar gasi ei o portita sa spuna ca nu este legal ceea ce cerem si s-ar ascunde dupa deget Edited by domnisoara

eduardpsih

Tovarasul gruia, corna si camarila bexc, poate va mai aruncati un ochi si pe sectiunea care va priveste din acest forum sa observati care sunt doleantele oamenilor si asteptarile acestora. Ca de banat repede ii banati pe forumul snppc atunci cand incep sa va incolteasca si simtiti ca intrebarile ce vi le pun va fac sa treaca fiori reci pe sira spinarii. Sigur cititi... asa ca nu luati doar nota. Sau mai construiti un EUROSIND MAGIC CLUB???

Edited by eduardpsih

cipri83

Atata timp cat liderii nostri de sindicat in speta cei SNPPC vor avea aceasta atitudine fata de noi la fel se vor comporta si mai marii de la Bucuresti!

eduardpsih

Cipri83, indivizii s-au folosit exceptional de linistea puterii ca sa beneficieze "longtemps " de puterea linistii. De schimbat nu-i mai schimba nici "dracu'".

Edited by eduardpsih

bogs

poate ar fi timpul sa ne indracim vreo cativa cati suntem pe aici si sai zgataim putim...ca daca nu....vorba lui pitbul (aligator)...ne meritam soarta.

alexandruerdei

Si-uite-asa, a venit si 30 iulie 2012 si bani de echipament-0 !!!!!