Jump to content
POLITISTI.ro

all3xx

Demisie fara plata cheltuielilor de scolarizare.

Postare recomandată

all3xx

Buna ziua.

Am terminat Scoala de Agenti de Politie Campina in anul 2007 si am fost incadrat in luma martie 2007.

La vremea respectiva erau cateva avantaje (25% spor pt studii superioare, al 13 lea salariu, banii pentru concediu) care in momentul de fata nu mai sunt in vigoare. Nu mai spun ca ma rog pe la inspectorat pentru o camasa si o pereche de pantaloni de 3 luni si  nu sunt in magazie pentru masura mea, nu mai spun ca asigurare de viata+ bunuri asa cum prevede Lg360/2006 nu exista. Am ajuns in puctul in care m-am saturat si vreau sa demisionez. Problema intervine atunci cand de la IPJ ma obliga sa platesc cheltuielile de scolarizare ....ce a mai ramas din ele tinand ca deja am lucrat 6 ani din cei 10 mentionati in acel angajament.

Cunoaste cineva vreo posibilitate de a demisiona fara sa mai platesc respectiva suma tinand cont de faptul ca in momentul cand am semnat acel angajament erau mai multe beneficii care pe parcurs au fost anulate fara ca cineva sa mai intrebe daca noi mai dorim sa continuam sa lucram tinand cont de noile conditii?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri,

Modificat de all3xx

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Ben

Nu e nici o posibilitate. N-are nici o legatura angajamentul luat cu beneficiile pe care le primesti sau nu.

Poti sa cauti pe intrapol procedura privind calculul sumei datorate pe scolarizare in urma demisiei ca sa-ti faci o idee cu privire la cat trebuie sa dai.

Link către postare
danezu

Sunt curios.....ti-ai gasit alt loc de munca? E interesant de aflat ce optiuni aveti dupa demisie cei care chiar demisionati.

Link către postare
Sache

Danezu, gasesti raspunsuri aici

Link către postare
all3xx

Intamplator am gasit din nou forumul si topicul meu dupa 5 ani.

Am trecut in rezerva la cerere in 2013 si nu am scapat de plata scolarizarii.

Nu m-am obosit cu incercari de contestare in instanta. Am platit si asta a fost.

Link către postare
Cristi

Cat a fost? Chiar sunt curios.:))

Link către postare
all3xx

in jur de 5500 lei a fost. Mi-au trimis o calculatie acasa pe care am neglijat-o. Dupa vreo 2 luni urmatoarea notificare a fost poprire conturi :)

Mi-au prins in calculatie si solda pe care mi-au dat-o.

Link către postare
Sache

Bine ai revenit pe forum!

Acum ce faci, cu ce te ocupi? Cum te-ai descurcat dupa ce ai demisionat?

Link către postare
all3xx

Am trecut in rezerva fara a avea ceva sigur de facut in acel moment. Doar un plan.

Am plecat, am facut un magazin online cu ceva chestii de care aveam nevoie cat eram politist si nu le gaseam, treaba a mers bine, intre timp am extins si cu niste magazine fizice si acum totul merge bine.

Cei 6 ani in sistem mi-au oferit o experienta de viata buna.

Link către postare
iav

Și acum le faci reclamă? 

• Displace 2

Link către postare
all3xx

Unde este reclama?

Scrie ceva acolo de produse sau date de contact? Oare chiar as avea nevoie de forum pentru reclama?

Cum ar fi trebuit sa raspund la intrebarea lui Sache? "Acum ce faci, cu ce te ocupi? Cum te-ai descurcat dupa ce ai demisionat?"

Link către postare
Sache

Nu îl lua în seama.

E bine ca te descurci. Exista viata și după Politie.

Link către postare
iav

Păi urmau întrebările cu privire la produse, cun pot fi comandate, prețuri, e.t.c. Atefel văd și rostul activării ubui topic mai vechi.

Link către postare
Sache

Din partea cui, iavNu aveam și nu am de gând sa pun vreo întrebare legata de activitatea lui. Omul a postat în topic-ul deschis de el acum câțiva ani.

Link către postare
bozo

Si care ar fi problema daca se promoveaza aici? Numai sa aiba produse ok si sa ia legatura cu administratorul forumului. Asa e corect.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Daiana25
      de Daiana25
      Buna ziua . 
      As vrea sa  aplic pentru postul de referent II la investigații criminale și vroiam sa va întreb daca as mai putea avansa in timp . De asemenea daca mi-ați putea oferiți mai multe detalii despre ce presupune aceasta funcție . Mulțumesc frumos .
    • alecs2008
      de alecs2008
      Salutare!
      Cum zice şi anunţul vând cateva elemente din uniformă.
      1. Scurtă Mărime 52 Talie I

2. Bluzon tercot Mărime 56 Talie II

3. Caschetă Mărime 56

Astept oferte de pret.
      O zi buna!
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.