Jump to content
POLITISTI.ro

mistic

Cum aflăm rezultatele de la testarea psihologică?

Recommended Posts

Cerasela

La Bc din cate stiu s-au afisat astazi pe site-ul IPJ-ului, incearca sa suni la RU si iti spun cand le afiseaza, bafta!!

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

k0sty92

Eu am aflat rezultatul(am fost declarat inapt),nu cred ca este corect,deoarece joi am fost la IPJ  si acolo era afisata o lista cu cei care au fost declarati inapti la testarea psihologica sustinuta pentru admiterea in ,,Scolile de agenti de Politie din cadrul MAI'' si nu ma aflam printre ei(eu sustinand proba pentru Scoala de Agenti de Frontiera Oradea'',apoi vineri de dimineatza m-au sunat de la Frontiera si mi-au zis ca am fost declarat inapt,ca le pare rau,etc.!Problema e ca cei de la IPJ mi-au zis joi ca daca nu ma aflu pe lista cu cei inapti,inseamna ca e bine,ca merg mai departe....nici nu stiu ce sa mai cred,nu ma asteptam sa fiu declarat inapt,am completat foarte bine testul,atent,stiam ce anume o sa contina testele si de ce raspunsuri trebuie sa ma feresc!Sper sa fi,,fost'' arbitrat corect,deoarece la anul tot asa o sa completez testul si nu vad cum as putea sa-l trec daca acum l-am picat!

MariaGrd

hmm..cata nedreptate! :))

• Downvote 3

mistic

Ai facut contestatie, aveai dreptul sa faci contestatie pana la 48 de ore de la aflarea rezultatului? In alta ordine de idei, pe judet la mine nici acum nu s-au afisat rezultatele!

JustMeAlex

Nici eu nu am aflat :) 

mistic

Perfect, vreau sa va precizez ca pe Constanta au venit rezultatele. Mult succes in continuare :)

MariaGrd

La examinarea psihologica,precum si la contravizita medicala si probele sportive NU se depun contestatii.Cititi regulamentul ;)

mistic

Cred ca psihologul acela care mi-a zis acest lucru, nu vorbea in nestiinta de cauza!

dsxstyle

Eu am aflat rezultatul(am fost declarat inapt),nu cred ca este corect,deoarece joi am fost la IPJ  si acolo era afisata o lista cu cei care au fost declarati inapti la testarea psihologica sustinuta pentru admiterea in ,,Scolile de agenti de Politie din cadrul MAI'' si nu ma aflam printre ei(eu sustinand proba pentru Scoala de Agenti de Frontiera Oradea'',apoi vineri de dimineatza m-au sunat de la Frontiera si mi-au zis ca am fost declarat inapt,ca le pare rau,etc.!Problema e ca cei de la IPJ mi-au zis joi ca daca nu ma aflu pe lista cu cei inapti,inseamna ca e bine,ca merg mai departe....nici nu stiu ce sa mai cred,nu ma asteptam sa fiu declarat inapt,am completat foarte bine testul,atent,stiam ce anume o sa contina testele si de ce raspunsuri trebuie sa ma feresc!Sper sa fi,,fost'' arbitrat corect,deoarece la anul tot asa o sa completez testul si nu vad cum as putea sa-l trec daca acum l-am picat!

Nu trebuie sa te feresti de raspunsuri! :doh:

Asta presupune sa nu raspunzi cu sinceritate la ele. Iti aduc la cunostinta ca cei care te examineaza isi pot da seama de acest aspect si totodata sa te respinga daca nu ai raspuns sincer la intrebari.

Dupa cum pui problema si eu te-as declara inapt.

Edited by dsxstyle

gabriel93

care a fost numarul de candidati admisi/respinsi in judetele voastre?

JustMeAlex

Eu am fost declarat admis la testarea psihologica , astazi am aflat . Nu stiu cati au trecut testarea psihologica , dar stiu ca am fost 10 care am ajuns pana la examinarea psihologica . Deci per total au fost 10 candidati in judetul meu.

Edited by JustMeAlex

sebiii95

cum sta treaba cu examenul psihologic? nu se da inainte de a candida pentru Academie? inainte sa dai proba sportiva si examenul scris. lamuriti-ma , va rog .

• Downvote 1

JustMeAlex

Testarea psihologica  se da la IPJ-ul din judetul tau  inainte  de examenele sportive si scrise pe  care le sustii la Academie .  

P.s Cauta si tu pe forum  mai multe informatii. 

tsu

@MariaGRD, tin sa te contrazic, la examinarea psihologica se admit contestatii. Cel putin acum in 2013.

Laura87

Buna ziua, am o intrebare... v-ati pregatit intr-un mod anume pentru testarea psihologica sau acest test nu necesita vreo pregatire anume, ci tine de felul tau de a fi/gandi/actiona? Te poti pregati pentru el prin meditatii sau anumite surse sau pur si simplu fie esti facut pentru asta fie nu?

Alex87

E bine sa mai faci cateve teste de rationament logic. Nu este deloc grea proba psihologica. In mare parte este ok.

Laura87

Multumesc de raspuns :)

Daniel24

Laura87,pregatirea intr-un mod anume consta in faptul sa fii odihnita inainte de testare si sa raspunzi cu sinceritate la toate testele pe care le vei primi.

Laura87

Multumesc Daniel :)