Jump to content
POLITISTI.ro

Reclamant - aceeasi persoana cu martorul


Postare recomandată

Publicat

Buna seara,

 

va rog sa ma ajutati cu o informatie. Am un vecin mai batran care se distreaza facand altora reclamatii. Politistii locali il cunosc si de obicei nu amendeaza lumea degeaba :). Totusi, un coleg nou cred :) sa prezentat la apelul acestuia si mi-a dat amenda de 300 lei. Cf PV am deranjat ordinea publica, am aruncat cu apa pe usa acestuia si le-am inchis lumina....

Eu nici macare nu eram acasa!!!! Prin urmare m-am trezit cu PV lasat in usa!!!

M-am tot uitat pe PV sa vad daca gasesc motiv e nulitate dar colegul dvs si-a facut bine treaba (asta). Singura chestie ciudata pe care am observat-o este ca reclamantul si martorul sunt aceeasi persoana (ceilalti vecini ai mei lucreaza si probabil nu au gasitpe nimeni acasa).

 

Ce sanse am sa anulez PV-ul? E normal/legal ca reclamantul sa fie si martor?

 

  • Displace 1
  • Membru
Publicat

Noi nu suntem colegi cu polutia locala. Cred ca ai gresit forumul.

  • Apreciez 3
  • Displace 1
Publicat

Mergi la primaria din orasul tau si plange-te acolo! Prostia Locala este o directie in cadrul primariei tale. P.L. nu a facut, nu face si nu va face vreodata parte din Ministerul Afacerilor Interne. Sunt doar niste angajati ai primariei! Nu sunt colegi cu noi!

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Adaugă...

Informaţii importante

Am plasat cookie-uri strict necesare pe dispozitivul dvs. pentru afişarea optimă a paginilor. Puteţi în orice moment să modificaţi setările cookie-urilor, altfel vom presupune că sunteţi de acord să continuaţi. Utilizând acest site, sunteţi de acord cu Termenii şi condiţiile de înregistrare şi Politica de confidenţialitate.