Jump to content
POLITISTI.ro

Doua masini cu aceeasi serie de sasiu

marius86
 Share

Recommended Posts

Buna ziua,

Sunt nou pe acest site si am venit cu o problema sper ca o sa ma sfatuiti ce pot face. Am cumparat o masina din Belgia si am venit sa o inmatriculez cand am ajuns la RAR Bistrita mi s-a spus ca masina poate fi furata fiindca mai este o masina cu aceeasi serie de sasiu in Salaj dar dupa o serie de verificari de vreo 3 zile la masina mea au constatat ca cealalta masina are probleme, deci intr-un final am reusit sa fac RAR. Am mers la Inmatriculari si acolo cand sa, imi elibereze numerele si cartea masini au spus ca nu pot fiindca este masina de Salaj cu aceeasi serie de sasiu si nu se poate face nimic pana ce nu o radiaza pe cealalta. Au trecut doua saptamani, azi am fost sa imi ridic numerele dar cei de la inmatriculari au spus ca nu au reusit sa ia legatura cu posesorul celeilalte masini ca poate e plecat in strainatate si ca au trimis o citatie sau ceva de genul acesta. Eu ce as putea sa fac acuma ca nu mai pot circula cu masina. Cei de la inmatriculari nu au nici un sfat , nici o solutie si nici timp sa vorbeasca.

• Moderator

Te sfătuiesc să mergi în audienţă la şeful SRPICV. Trbuie să găsească o soluţie.