Jump to content
POLITISTI.ro

Campina, examinare

NoSF
 Share

Recommended Posts

Concursul admitere la Campina... are loc in 2 etape
Etapa 1
examinarea medicala si probele sportive ;
Etapa 2
proba scrisa.
Ce presupune examinarea medicala ?

am si eu o intrebare.din cate am inteles poti sa inscrii pana la 2.08.2013.psihologicul cand se da?in jur de 10-15august?ma intereseaza daca poti face fisa medicala dupa ce aflii raspunsul de la psihologic,sau este necesar sa ai dosarul complet inainte de a intra la psihologic?

Va trebui sa ai dosarul complet inainte de examenul psihologic. Iar data in care vei sustine psihologicul ti-o vor spune cei de la IJP.

Nu pot sa-ti dau infrmatii despre data in care are loc ex psihologic. Cand am dat eu admiterea mi s-a spus de la IJP data exacta... Cel mai bine este sa intrebi la Resurse Umane despre orice nelamurire ai, pentru ca ei stiu ce informatii sa iti dea si sunt si cele mai sigure  ;)  

Trebuie sa ai dosarul finalizat  pentru a putea sustine examenul psihologic ? Eu deocamdata nu l-am finalizat  si nu am fost contactat ca sa mi se aduca la cunostinta data examenului psihologic :) 

Deci sa inteleg ca nu mai dau examenul psihologic la IPJ-ul de care apartin  , ci la Campina unde deasemenea trebuie sa ma duc sa ma inscriu  la examinarea psihologica ? Daca  da, cand trebuie sa ma duc sa ma inscriu ?  

Nu mai inteleg nimic :| Stiam ca examinarea se da la nivelul IPJ-ului de care apartii  .Multumesc pentru raspuns !

Fisa medicala completa o trimit cei de la Policlinica MAI la IPJ sau trebuie sa o ridic personal si sa o depun la dosar?

Dupa ce ai facut toate vizitele medicale care se cer, te duci la medicul ipj si in functie de rezultatele vizitelor med, te declara apt sau inapt. Pe mine, cand am fost m-a declarat apta si mi-a zis ca fisa o sa o trimita ea(medicul) la departamentul de Resurse Umane Ipj, ca cei de acolo sa o poata atasa la dosar.

Edited by Alinush

Sa inteleg ca tot trebuie sa ma duc sa ma vad cu medicul de la IPJ dupa ce vin rezultatele la sange si urina, asta insemnand dupa o saptamana?

Sau dupa ce sunt declarat apt la toate cabinetele nu mai e nevoie sa ma prezint la policlinca pentru ca ei oricum vor trimite fisa la IPJ?

Problema e cu zilele de concediu si invoirile, sa mai imi ramana si pentru celelalte probe.

Sa inteleg ca tot trebuie sa ma duc sa ma vad cu medicul de la IPJ dupa ce vin rezultatele la sange si urina, asta insemnand dupa o saptamana?

Sau dupa ce sunt declarat apt la toate cabinetele nu mai e nevoie sa ma prezint la policlinca pentru ca ei oricum vor trimite fisa la IPJ?

Problema e cu zilele de concediu si invoirile, sa mai imi ramana si pentru celelalte probe.

Da, deci dupa ce ai efectuat toate vizitele medicale (urologie, stomatologie, orl, etc) si primesti rezultatele de la sange si urina (care o sa-ti fie trecute pe fisa ce ai primit-o de la IPJ de catre personalul clinicii unde ai facut analizele) trebuie sa mergi din nou la medicul Ipj care, pe baza rezultatelor de la vizitele medicale o sa te declare apt sau inapt(este o rubrica acolo jos, unde scrie: Apt sau Inapt si motivul, in cazul in care ai fost declarat inapt). Fisa respectiva o sa ramana la medicul IPj care o sa o trimita la resurse umane ca sa ti-o ataseze la dosar. 

Ai grija sa ai la tine foile cu rezultatele analizelor de sange si urina, EKG, audiograma, etc.

De exemplu eu am dus fisa medicala la medicul IPj dupa ce am iesit de la psihologic, ca sa nu pierd o zi in plus. MULTA BAFTA

CMDTA Ploiesti nu dispune de urmatoarele: MRF, RX Gastric si Neurologie. Pentru prahoveni, rx-ul gastric poate fi facut la Lotus Medical, in spate la Omnia. Impreuna cu MRF costa 140 ron. Neurologia la ei e 100 Ron, dar la Policlinica cu Plata de langa Hale(Str. Decebal), costa 60 Ron.

Daca sunati la Mediurg o sa va spuna ca le puteti face la ei si cand ajungeti acolo o sa zica ca nu va pot ajuta. Le-am urat de bine ca m-au facut sa ma plimb prin Ploiesti aiurea din cauza lor. :)

Sper sa nu fie probleme la sange/urina cand voi termina marti.

Sper ca postul meu sa  nu fie considerat reclama, am oferit doar un sfat.

Poti sa imi spui si mie te rog cat te-au costat analizele ? Eu o sa ma duc saptamana viitoare  sa le fac si as vrea sa stiu cati bani imi trebuie . Mersi :)

340 RON la  CMDTA Ploiesti

140 Ron Lotus Medical

60 Ron Policlinica cu Plata

Examenul neurochirugical 60 lei - Policlinica cu Plata

Radiografia pulmonara 25 lei - Policlinca cu Plata

RX Gastric (cu bariu ) 60 lei Policlinca Praga

Costi91, de fibrinogen au specificat ceva?

Mi s-a de la CMDTA ca fibrinogenul nu e necesar. Multumesc de indrumare mai ieftina, Madalin.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.