Jump to content
POLITISTI.ro

Octavian

Intrebari adresate conducerii SNPPC

Postare recomandată

gigabyte
de ce ai sters topicul tovarase??? rusinica...

Aceasta este exprimarea! Dacă topicul nu a fost șters (ce ne mai grabim să condamnăm), de ce nu faci și ”mea culpa” în ceea ce te privește? Ar fi o dovadă că respecți pe celălalt.

(Mă gândesc cum ai fi luat foc dacă într-adevăr ar fi fost șters topicul). Eu aștept!

• Apreciez 1
  • Displace 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

cincin

Aceasta este exprimarea! Dacă topicul nu a fost șters (ce ne mai grabim să condamnăm), de ce nu faci și ”mea culpa” în ceea ce te privește? Ar fi o dovadă că respecți pe celălalt.

(Mă gândesc cum ai fi luat foc dacă într-adevăr ar fi fost șters topicul). Eu aștept!

iata cum am luat foc, crezand ca tu ai sters topicul

chestia cu tovarase era ca ai prins vremurile -avand in vedere ca ai fost felicitat la scena deschisa, chiar si de mine, ca ai reusit cu brio sa implinesti o varsta respectabila- pe care unii le simt lipsa, printre care se pare tu nu te numeri.

ce fain e cand ai creionul si guma de sters in mana

stergi, reformulezi, cenzurezi

de ce ai sters topicul tovarase??? rusinica...

tocmai am terminat respectul, mult putin cat era, nu mai este...

am intalnit prea multe ,,caractere'' care nu au facut decat sa se foloseasca de ceea ce astepti tu (,,...Ar fi o dovadă că respecți pe celălalt...'')

si eu am fost cel fentat de fiecare data

oricum, daca era sa faci si tu acelasi lucru, iti lua prea mult loc, riscai sa ocupi spatiul alocat :ner:

sincelely

cincin

gigabyte, prin amabilitatea ce te caracterizeaza (imi raspunzi foarte ,,operativ'' la postari :naughty: ) te rog sa-mi comunici si mie numarul de dosar referitor la planerea depusa pentru opririle a 25% din salariu.

vreau sa vad si eu care este stadiul in care se afla, vazand ca valcea, calarasi, constanta au obtinut deja sentinte, chiar daca nu definitive

stiu ca esti la curent cele aratate de mine mai sus

multumesc anticipat

te salut, cu toata consideratia

cincin

Link către postare
gigabyte

Rugaminte:

Ma puteti ajuta cu cerintele unui post de jurist? Adica, daca ati fi in situatia sa angajati un jurist, ce aptitudini trebuie sa aiba viitorul angajat, pentru a lua jobul. Va multumesc!

Link către postare
LORD

Gasesti raspunsurile cautate pe site-ul Uniunii Colegiilor Consilierilor juridici din Romania: ccj.ro . In ceea ce priveste angajarea unui consilier juridic, trebuie sa fii licentiat in drept, fara cazier judiciar, fisa medicala, sa nu fii incompatibil sau nedemn, sa prezinti un contract de munca din care sa rezulte ca esti angajat pe functia de consilier juridic la SC Floricica SRL (de exemplu) .Cu toate astea te duci la sediul Colegiului Judetean te inscrii ca si consilier juridic stagiar,(in anumite conditii esti inscris definitv) si spor la treaba.Pe timpul stagiaturii esti indrumat/supravegheat de un tutore sau mentor nu mai retin exact titulatura. Dupa stagiatura de 2 ani (in unele cazuri se scurteaza cu 6 luni) dai un examen si esti definitiv.

Atentie vechimea in politie nu este echivalata cu functie juridica( sa fii direct definitiv) decat cu exceptia cazului in care ai fost angajat ca si consilier juridic expres (vezi cazul jurisitilor de la IPJ-uri de exemplu). Este incompatibila functia de cons.jurid. cu cea de politist cu exceptia cazurilor in care esti angajat in MAI ca si jurist sau delegat la sindicat sau CNP, angajat deasemeni ca jurist. Tot pe aceleasi site gasesti atributiile consilerului juridic care deriva din Legea de organizare si statutul functiei de consilier juridic. Nu se organizeaza examene de admitere periodice ci te poti inscrie in orice perioada, taxa de examinare dosar 300 lei, inscriere in tablou 150 lei, cotizatia anuala 300 lei (asta la nivel de Bucuresti,in tara fiecare colegiu isi stabilieste taxele)

Daca te referi ,in cazul unei firme, aceasta poate oricand angaja un consilier juridic, membru al colegiului stagiar sau definitiv, cu contract de munca obisnuit unde se pot pune clauze de genul : decontare cheltuieli la instanta, prima de admitere a actiunilor formulate, etc.. Contractul poate fi de cu norma intreaga sau partiala. Deasemeni poti sa iti faci firma de consultanta juridica ( doi sau mai multi consilieri juridice) si poti presta servicii juridice in baza unui contract obisnuit de furnizare servicii, decontat prin emiterea de facturi fiscale, sau chitanta fiscala.

Link către postare
gogu99

De ce oare mi-au blocat accesul cei de la SNPPC Covasna, la expunerea de pareri in site-ul SNPPC-ului, cand eu nu am folosit cuvinte obscene, defaimatoare,etc, ci doar am incercat sa expun situatia reala din teren(loc pe care multi lideri nu-l cunosc), abuzurile sefilor si neimplicarea conducerii SNPPC Covasna ??????

Eu am luptat in revolutie pentru dreptul la libera exprimare si pentru eliminarea cenzurii, dar observ ca n-am sanse la 21 de ani de la revolutie!!!! Folosesc acest prilej ca sa mai afirm inca o data faptul ca cei din conducerea SNPPC Covasna, Balanica Gil care in 10 ani a ajuns de la sublocotenent la comisar-sef(numai pe linie de "stimat" sefii), acesta avand salariu guvernamental, salariu de merit, pe cand nu-mi dau seama ce merite ar putea avea ca politist de proximitate!!!! ... in orice caz nu pentru astfel de "recompense"!!! Si-atunci de ce nu ar bloca pe cineva care-l deranjeaza si le spune lucrurilor pe nume????

Link către postare
SandoKhan

Si cum ai mai luptat tu in Revolutie... si da-i si lupta, si da-i si lupta. Mai ceva ca Adamita Dandanache din "O scrisoare pierduta".

Daca nu ai fost in Timisoara sau in Bucuresti, si atunci chiar, daca nu pot depune altii marturie pentru tine ca ai fost pe baricade, sau ca nu ai fost intr-o structura militara la vremea aia, las-o mai usor cu luptatul in Revolutie (o fi fost revolutie?). In rest as putea fi de acord cu ceea ce afirmi, in masura in care ele sunt adevarate.

S-a umplut tara de luptatori in Revolutie.

Modificat de SandoKhan

Link către postare
Elvis

SandoKhan profesoara care a stat 70 de zile in greva foamei a luptat cu ceva?

Sa inteleg ca in 1989 au murit oameni decat la Timisoara si Bucuresti?

Vezi ca te contrazic arhivele si evenimentele filmate de atunci. Si niste troite sau monumente de marmura neagra ridicate prin multe orase ale tarii.

Nu mai fii asa rau ,mai ales ca nu te-a atacat in niciun fel, lasa omul sa isi spuna oful ca l-a cenzurat si pe el modulatorul.

Ziceam si eu nu trebuie sa te superi. :emo-yessir:

Modificat de Elvis

Link către postare
Catalin

Colegul nostru a întâmpinat neplăceri pe site-ul SNPPC, iar pe modulatoru' îl puteți întâlni și admira numai pe site-ul CNP. Hai să nu încurcăm borcanele ... :ner:

Link către postare
Elvis

Nu vorbeam neaparat de o persoana , Catalin.

Cei de la SNPPC trebuie sa aiba si ei modulatorul lor. :ner:

Link către postare
gigabyte
De ce oare mi-au blocat accesul cei de la SNPPC Covasna, la expunerea de pareri in site-ul SNPPC-ului, cand eu nu am folosit cuvinte obscene, defaimatoare,etc, ci doar am incercat sa expun situatia reala din teren(loc pe care multi lideri nu-l cunosc), abuzurile sefilor si neimplicarea conducerii SNPPC Covasna ??????

Aoleu, ma doare capul! Gogule tata, daca esti politist asa cum scrii, incearca sa mai lucrezi la abilitati, te rog!

Pe site si pe forumul SNPPC, se lucreaza de la Bucuresti! Deci, nu au cum sa blocheze cei de la Covasna! Am verificat site-ul pana in urma cu 3 luni si gogu nu are vreun post oprit la vizualizare. Poate e cu alt user decat asta de aici, nu am cum sa stiu.

Eu am luptat in revolutie pentru dreptul la libera exprimare si pentru eliminarea cenzurii, dar observ ca n-am sanse la 21 de ani de la revolutie!!!!

Ei bine, si eu am luptat in revolutie.

Modificat de gigabyte
  • Displace 1

Link către postare
Cristi

Si eu am luptat la revolutie, ma tinea mama in brate si strigam : Ole,ole, Ceausescu nu mai e! Si ea saraca imi zicea sa tac, chiar daca ala cazuse... :ner:

Link către postare
Motoboom

Gigabyte poti sa ne spui si noua daca s-au trimis la liderii sindicali din tara cupoane cadou cu valoare de 50 lei?

Au aparut prin statiile Peco acele bonuri cadou pe care mai marii sindicatului le-au impartit cui au vrut! se pare ca presedintilor din fiecare judet.

Sa le fie rusine, pentru copiii nostrii nu s-au facut cadouri, cat de mici din partea sindicatului, nu ca nu are copilul meu sau al altui coleg ce primii de Mos Craciun, dar faptul ca noi cotizam si unii fura.

Astept un raspuns pe forum, daca poti. multumesc... si am sa revin cu alte urari pentru sindicat!

Modificat de eti79ety
  • Apreciez 3

Link către postare
cincin

Gigabyte poti sa ne spui si noua daca s-au trimis la liderii sindicali din tara cupoane cadou cu valoare de 50 lei?

Au aparut prin statiile Peco acele bonuri cadou pe care mai marii sindicatului le-au impartit cui au vrut! se pare ca presedintilor din fiecare judet.

Sa le fie rusine, pentru copiii nostrii nu s-au facut cadouri, cat de mici din partea sindicatului, nu ca nu are copilul meu sau al altui coleg ce primii de Mos Craciun, dar faptul ca noi cotizam si unii fura.

Astept un raspuns pe forum, daca poti. multumesc... si am sa revin cu alte urari pentru sindicat!

la 13 lei opriti lunar de sindicat eu chiar cred ca merit un raspuns

totusi stapane gigabyte, cel care ne mai miluiesti din cand in cand cu un raspuns fara lamaie :naughty: , de ce nu s-a redus cotizatia daca salariul s-a redus cu 25%???

nu te obosi totusi prea tare, sarbatorile de iarna sunt frumoase pentru voi, capii, care va premiati cum vreti, dar ce facem noi, celelalte organe??? :clip:

sarbautori fericite si gratare siropoase, noi doar cu ce le mai scapa inca printre degete celora cu care voi ati fraternizat ce ceva timp

,, m-ai dezamagit maricel!''

,, muuuu''

* raspuns fara lamaie =gretos

*organe=unele parti ale corpului carora nu le dam prea multa atentie, dar care sunt importante: unghiile, pentru scarpinat in c*r

domnilor, din partea sindicatului care ne onoreaza cu tacere totala ii rugam ca pe langa clasica agenda anuala sa ne puna si o alifie, sa ne fie mai usor, asta ne-a mai ramas de ajutor, restul e cancan...

un an nou mai bun talpasilor

respect :emo-yessir:

Link către postare
cincin

ei, bine gigabyte,

despre asta vorbeam eu, raspundeti doar la ce va convine, contrati pe cei care nu se supun.

ei bine, stii ce am sa fac eu de acum in colo?

am sa ,,raspopesc'' cat mai multi, adica am sa-i conving pe cati mai multi sa nu va mai dea 13 lei de pomana,

sa aleaga sa lupte singuri pentru drepturile lor, asa cum faceam inainte de cristos, pardom snppc :naughty:

sper ca intr-un timp scurt sa-ti postez si demisia pe forum, ca sa vezi ca am sa ma tin de cuvant, ca m-am saturat de hohaiala voastra

ps: lamuteste-ma totusi cum de v-a inchis gura voua, la toti cei 9 magnifici din snppc marinarul?

v-a saftelit sau v-a amenintat cu puscaria?

ca din lupi fiorosi ati ajuns ciori vopsite

.

scuze daca nu m-am exprimat prea doct, chiar nu se merita efortul.

:emo-yessir:

Link către postare
Motoboom

cincin, stii de ce nu a raspuns? a luat si el bonuri din acelea :naughty: ...mincinosii sa pateasca ce a patit Huidu la schi! Un coleg mi-a trimis mesaj pe forumul igpr-ului ca la Satu Mare s-au distribuit cate 15-20 de bonuri cadou la fiecare lider, gigabyte stii ceva, stii ceva de aceste bonuri cadou, hai spune DA sau NU, ai curaj sa spui adevarul sau ne minti? :angry:

• Apreciez 2

Link către postare
SandoKhan

ps: lamuteste-ma totusi cum de v-a inchis gura voua, la toti cei 9 magnifici din snppc marinarul?

v-a saftelit sau v-a amenintat cu puscaria?

ca din lupi fiorosi ati ajuns ciori vopsite

Daca vrei sa afli raspunsul, urmareste cu atenti Monitorul Oficial care va apare in 2011. Vei vedea acolo avansari ciudate la gradul de chestor, decorari dubioase, etc. Sunt 100% sigur ca cei 9 magnifici SNPPC-isti se vor regasi printre ei.

• Apreciez 2

Link către postare
cincin

...tradare dar sa stim si noi... era o vorba caragieleasca

ce intrebari sa mai pun conducerii snppc?

vreau sa vad si eu un magnific care vine pe forum si spune ca si-a dat demisia din BExC pe motiv ca

nu se mai identifica cu ,,lupta sindicala'' demarata de gruia

dar e prea cald scaunul, prea gustos ciolanul iar stimulentele date din cotizatia prostilor e prea consistenta.

rusine sa va fie domnilor

Gruia Marin

Andrei Marian

Dobreanu Danut

Paraschiv Toader

Staicu Claudiu Florin

Sburlan Eduard

Toscuta Catalin

Lovin Constantin

Rîciu Valentin

sa va dea domnul in anii viitori ce meritati cu adevarat

Link către postare
Marius

cincin,

daca stii mai multe, de nu ne spui si noua? :hmmmt:

Link către postare
MDDaniel

Da cincin spune-ne si noua daca stii mai multe sa afle toata lumea !!!!!

Link către postare
cincin

cincin,

daca stii mai multe, de nu ne spui si noua? :hmmmt:

Da cincin spune-ne si noua daca stii mai multe sa afle toata lumea !!!!!

baieti, pentru moment nu am probe, deci vorbesc la modul general

SPER sa pun mana pe ceva... si atunci sa vezi tu ... Vezuviu :naughty:

deja nu prea mai sunt in gratii unora si va fi greu, dar nu trebuie decat un pic de noroc

caci e o vorba: nu stii niciodata de unde sare norocul

va salut si un an mai bun :emo-yessir:

• Apreciez 2

Link către postare
gigabyte

LA MULTI ANI TUTUROR!

baieti, pentru moment nu am probe, deci vorbesc la modul general

Chiar si la modul general, un om cu capul pe umeri, tot cu probe trebuie sa vorbeasca!

Modificat de gigabyte
  • Apreciez 1
  • Displace 4

Link către postare
erasmus

Giga, mai usor, e suspect de periculoasa tacerea voastra.

• Apreciez 1

Link către postare
MDDaniel

...si ne mai si sfideaza,din cate observ..!!!! :hmmmt:

Link către postare
bozo

gigabyte este activ si chiar munceste aparand drepturile noastre... la mine la sectie s-a implicat activ si il cunosc personal.

va luati de el degeaba, nu poate fi tras l raspundere pentru altii.

cat despre stimulente pentru liderii de sindicat... nu am nimic impotriva, numai sa le merite, multi dintre ei sunt numai cu numele.

Modificat de bozo
  • Apreciez 1
  • Displace 1

Link către postare
cincin

asculta bozo

multi avem tendinta sa confundam marfa cu ambalajul, sa mancam staniolul si sa aruncam ciocolata,

sa ne scumpim la tarate si sa ne ieftinim la faina si exemplele pot continua pana sta vantul...

eu nu vorbesc aici de omul gigabyte, eu vorbesc de sindicalistul gigabyte

ba da, poate fi tras la raspundere, el face parte din ,, the best ''

a fost ales si trebuie sa dea socoteala pentru ce face.

pai eu pentru asta platesc cotizatie, sa ia liderii de sindicat stimulente???

atunci, sa avem pardon, nu prea stii statutul sindicatului

dar noi romanii totdeauna gasim o portita sa mai luam un ban in plus, mai greu e o sarcina in plus...

Chiar si la modul general, un om cu capul pe umeri, tot cu probe trebuie sa vorbeasca!

se pare ca ai dreptate gigabyte, nu am capul pe umeri, altfel nu va mai priveam cum pe zi ce trece, nu mai faceti nimic

nu tu procese impotriva angajatorului pentru recuperarea drepturilor de orice natura, base nici nu se mai sinchiseste de voi,

chiar si pe site scrieti cand va aduceti aminte

in smechereala ce v-a cuprins, voi cei cu capul pe umeri va luati stimulente cand noi suntem rupti in [cenzurat] de rate

dar noi, indiferent de reduceri si de rate SUNTEM LA ZI CU COTIZATIA, deci avem PRETENTIA si voi sa fiti la zi cu demersurile sindicale

ei, omule cu capul pe umeri, e un punct de vedere in care poti sa-ti spui parerea si fara probe?

isn't it boss??

un an nou mai bun, si va rog sa ma iertati daca am fost prea rau

Dumneseu sa ne ajute sa mergem mai departe cu fruntea sus, nu oricum...

cu respect :emo-yessir:

Modificat de cincin
  • Apreciez 3

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.