Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Depozitare arma la alta adresa

demonel
 Share

Question

Salutare tuturor. Astazi am depus toate actele necesare pentru obtinere permis port arma. Problema e ca adresa unde locuiesc e diferita de cea din buletin. Verificare se face la adresa din buletin. Am dat comanda de o lada cu 2 incuietori plus locas separat cu o incuietoare pt munitie. Dupa control pot muta acea lada la adresa unde locuiesc? sau va trebui sa mai cumpar inca una, iar la adresa unde se face controlul sa fie tot timpul o lada? Multumesc.

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

(3) Titularul documentelor prevăzute la alin. (1) este obligat să anunţe organul de poliţie în a cărui rază de competenţă teritorială îşi are domiciliul în termen de 10 zile de la data la care au intervenit orice fel de schimbări ce necesită modificări corespunzătoare în conţinutul documentului.

Documentele de la alin. (1) fiind: Permisul de procurare a armei, permisul de armă, atestatul de colecţionar, permisul de transportare, permisul de transfer, certificatul de deţinător

• 0

Ms.Va merge sa fac asta daca am doar viza de flotant sa zicem? de ex unde locuiesc acum nu am viza de flotant, ci am acte ca proprietate persoanala.

• 0

Din ce ştiu eu, da, viza de reşedinţă e suficientă. Cea mai simplă soluţie pare ca după ce iese permisul să-ţi faci viza de flotant la

adresa unde stai şi să mergi la emitentul permisului să treacă adresa nouă. Pe ultima pagină e o rubrică "schimbări de adresă",

cel puţin în permisele tip B aşa este. 

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.