Jump to content
POLITISTI.ro

Port legitimaţie, port insignă, portofel, recomandări, discuţii sau sfaturi

TechnoCop
 Share

Recommended Posts

• Membru

Te referi la modelul nou de portofel de la IPA?
Am vazut pe la colegi si pare destul de ok.

La ce pret este?

Nu stiu la care nou te referi. Eu il am de 2 ani . Nu e cel care are insigna cea noua, in relief. Pe acela nu poti sa o inlocuiesti. Scrie pe google : portofele ipa. Parca am dat 120 lei (portofel si insigna).

Scuze pt calitate,dar le-am facut cu telefonul

post-4606-0-43770000-1405684276_thumb.jp

post-4606-0-87985500-1405684314_thumb.jp

post-4606-0-68906200-1405684335_thumb.jp

Edited by dsxstyle
  • Upvote 1

• Membru

Multumesc pentru fotografii.

Exact la modelul acesta ma refeream.

Nou de vreo 2-3 ani. :)

• Membru

Pana la urma l-am cumparat de la magazinul Monica Design de la gara (vizavi de Ministerul Transporturilor) si m-a costat 65 de lei.

Scuzati calitatea fotografiilor.

post-6430-0-51387100-1406115047_thumb.jp

post-6430-0-90295900-1406115055_thumb.jp

post-6430-0-45405100-1406115062_thumb.jp

• Moderator

Şi la capitolul calitate cum stă?

Eu l-am văzut live la un coleg de aici de pe forum şi am zis că o să-mi iau şi eu unul când mai ajung pe acolo. 

• Membru

Catalin, portofelul este din piele si din punctul meu de vedere pare ok pana in momentul de fata.

Este putin cam rigid dar cu timpul cred ca se mai lasa.

Nu prea se observa in fotografie dar este bine compartimentat: C.I. incape perfect intr-un locas, cartile de credit, legitimatia, insigna de asemenea.

Deocamdata este singurul model pe care il au cei la magazin sus-mentionat.

• 3 weeks later...
  • Moderator

Acum vreo cateva zile am trecut si eu pe la Monica Design, sa ma uit la port-legitimatie, ca actualul il am de vreo 16 ani, iar plasticul care acopera legitimatia s-a matuit prin frecarea cu insigna, desi in rest este OK. De cum am intrat, m-a luat "patronul" cu "neata, ce vrei?" (dhe, eram imbracat de vara, cu sort, tricou si sandale). Abia m-am abtinut sa nu-i zic vreo doua! 

I-am cerut sa-mi arate porturile, pe care le avea intr-un sertar (probabil ca nu sunt trecute in evidenta contabila, ca in vitrina nu era nimic expus :)) ). Avea vreo 5-6 bucati, dar toate erau finisate prost, cu prenandez ce iesise pe la colturi, cusaturi strambe, fantele pentru carduri nu erau unifome etc (facute de mantuiala sau rebuturi). I-am aratat "stimabilului", care mi-a replicat "ce vrei domne, la banii astia, si de piele, si cu stanta de politie, asta e! :shock:  Poate incep sa devin chitibusar odata cu trecerea timpului, insa nu accept sa dau banii chiar pe orice mizerie care mi se baga sub nas

Am vorbit cu un pielar, recomandat de un coleg, care manufacturiaza si portofele. Dupa vacanta ma vad cu el sa-mi arate niste port-legitimatii. Daca sunt de calitate, va anunt!

• Upvote 1

• Membru

Intr-adevar, CITADELA, atitudinea celui in cauza lasa mult de dorit.

In legatura cu portofelul, al meu este realtiv ok, n-are cusaturi strambe sau alte probleme.

Sa fi avut eu noroc?

Un lucru este sigur: 16 ani nu cred ca o sa ma tina. :D 

Detin si eu acelasi model de portofel cumparat de la Monica Design acum vreo 3 ani. Pot sa spun ca se prezinta foarte bine, aproape ca nou. Daca ar fi avut un compartiment in plus, eventual pentru monede ar fi fost perfect. 

Alex87, se va lasa in timp, si al meu era la fel de rigid initial, acum e numai bun  :)

Confirm atitudinea care lasa de dorit a personalului, dar "marfa" conteaza mai mult. Recomand acest model.

• 1 year later...
  • Membru

Din pacate revin pe topicul asta la nici macar doi ani in cautarea unui nou portofel.

Cel pe care l-am cumparat de la magazinul situat la Gara de Nord a cedat in urma cu cateva zile, ce-i drept a fost burdusit cu tot felul de carduri etc.

Am trecut in cursul zilei de astazi pe la IPA dar am chiar nu mi-a placut absolut nimic. Mi se pare oribil scrisul ala pe portofele.

De data asta as vrea sa-mi iau ceva net superior dpdv al calitatii.

Ma puteti ajuta cu o recomandare?

Ideea este ca as vrea neaparat sa aiba port legitimatie si insigna si sa incapa C.I.-ul in interior.

Urmeaza ca luni sa dau o fuga la magazinul de pe Lizeanu sa vad ce marfa au acolo.

Citadela, ne-ai ramas dator cu un feedback. Ai vorbit cu nenea ala? Mai face portofele? 

Edited by Alex87

• Moderator
34 minute în urmă, Alex87 a scris:

...a fost burdusit cu tot felul de carduri etc.

Renunta la cardurile alea, foloseste aplicatia VirtualCards. Ramai doar cu cardul bancar in portofel :)

• Upvote 1

11 minute în urmă, danpin a scris:

foloseste aplicatia VirtualCards. Ramai doar cu cardul bancar in portofel

Aplicatia este valabila doar pentru cardurile de fidelitate ale unor comercianti, nu si pentru cardurile bancare.

• Moderator

Am spus eu altceva?

Si tu crezi ca are portofelul burdusit cu carduri bancare?... Sache, suntem politisti in Romania, ai uitat? :)

• Upvote 1

Încearcă si la viper. Eu am de la ei si sunt foarte multumit. L-am luat acum trei ani si este inca in stare foarte buna. Ai compartimente pentru carduri, pentru acte, pentru bani.

• Upvote 2

• Membru

Si eu sunt multumit de portofelul si port-insigna de la Viper.

Ce nu imi place la ei e ca in magazin au maxim 10% din produse... restul online si nu le poti vedea inainte.

• Membru

In cursul zilei de astazi, dupa lungi cautari pe internet am gasit un site (alcorconcept - si din cate observ sunt specializati doar pe confectii din piele) unde se vand portofele cu port insgina&legitimatie.

Am sunat si mi-a raspuns un tip destul de amabil care mi-a trimis si niste fotografii pe WhatsApp cu modelul de portofel pe care il confenctioneaza manual din piele naturala.

Urmeaza ca in cursul zile de maine sa ma intalnesc cu el sa vad pe viu despre ce este vorba.

Pretul este de 80 de lei. Mi-a spus la telefon ca a avut mai multe comenzi, printre care colegi de la IGPR, Rutiera etc.

Sper sa fie serios.

IMG-20160418-WA0000.jpg

IMG-20160418-WA0001.jpg

IMG-20160418-WA0002.jpg

IMG-20160418-WA0003.jpg

IMG-20160418-WA0004.jpg

Danpin, am sa tin cont de sfatul tau. In afara de cardul de salariu, restul am sa le folosesc cu ajutorul unei aplicatii pe telefon.

Edited by Alex87
Editare
  • Upvote 2

• Moderator

Alex, arată bine, dar să verifici şi să ne spui dacă pielea e moale. Eu am luat în urmă cu ceva vreme unul de la Gara de Nord şi văd că deja se crapă pielea.

• Membru

Am reusit sa ma întâlnesc cu cel care confecționează modelul de mai sus si nu pot spune ca m-a încântat foarte tare întrucât nu era calitatea pe care o asteptam. Pielea, într-adevăr era putin cam moale dar nici cusatura nu era grozava. 

Pana la urmă  am dat o fuga pana la cei de la Monica Design (Gara de Nord) si am cumparat modelul pe care îl aveau pe stoc desi nici acesta nu pot spune ca ma încântă 100%.

Evitati magazinul de pe Lizeanu din punctul ăsta de vedete. Am crezut ca vand portofele câștigate in pungile cu pufuleți. Bataie de joc. 

Totodată, recomand aplicatia Stocard pentru scanarea cardurilor (Android&iOS). Super practică! 

• 8 months later...

Salut, rog și eu pentru o recomandare de portofel legitimație/insigna, ceva de ultima ora, colecția 2017. Caut ceva de calitate pe cât posibil, Mulțumesc.

Ceva de ultima ora, colectia 2017!?:)) Vrei sa fii in pas cu moda?

Am eu modelul anului 2000, dar nu cred ca te intereseaza! :))

Felicitari! Ai reusit sa ma amuzi.

• Upvote 1