Jump to content
POLITISTI.ro

Elvis

Calcularea vechimii in Politia Romana

Recommended Posts

Sache

Asa ar fi corect, dar ce este corect in MAI?

Din cate stiu, unii colegi de la IPJ Braila ar fi castigat in instanta ca perioada de scolarizare sa constituie vechime la calculul gradatiei. Nu stiu insa daca a fost pusa in aplicare aceasta hotarare judecatoreasca.

• Upvote 1

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

ClaudiuE

De cei din Braila am auzit si eu, la fel nu stiu daca s-a pun hotararea in aplicarea. Poate apare careva sa ne spuna si nou. Daca da, poate se rezolva cu un raport la mru sa respecte o hotarare judecatoreasca.

ClaudiuE

Vechimea in munca avuta pana la data intrarii in  institutii militare se i-a in calcul doar gradatie? Sau se i-a in calcul si la stabilirea nr de zile de co. Sa ma fac intele, am 4ani vechime anterior scolii de politie (2ani scoala), 4ani efectiv in munca. Se calculeaza ca si cum ar fi 10 ani sau doar 2ani scoala si4 munca = 6ani ?

viobra

La Braila s-a castigat in instanta luarea in calcul a scolii de politie la calcularea gradatiei, dar nu stiu daca a ramas definitiva. Momentan nu se ia in calcul scoala pt acordarea gradatiei.

Elvis

Scoala si academia se iau in calcul la acordarea zilelor de concediu de odihna. Nu se iau in calcul la calcularea gradatiei de vechime. Gradatia de vechime se acorda in functie de vechimea in munca. Anii lucrati inainte de a devenii politist se iau in calcul la acordarea gradatiei de vechime.

• Upvote 2

bogdy90

De exemplu daca înainte de a face scoala de politie am lucrat 1an si jumătate si acum am 1 an si jumătate  de la incadrare,  ar trebuii sa primesc gradatia?