Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Inselaciune online

Maza
 Share

Question

Buna ziua,cu o luna in urma am platit la o persoana 650 de lei,pentru niste servici seo.Dupa 2 saptmanai persoana in cauza nu mi-a onorat serviciu,iar eu mi-am cerut bani inapoi.Desigur nu mi-a raspuns la telefon pe messenger,etc dupa o luna mi-a raspuns si a zis ca imi returneaza bani inapoi,problema e ca mi-a trimis doar 400 de roni el imi mai datoreaza 250 dar nu mai raspunde nimic ce masuri legale se pot lua? am chitanta cu cati bani trimisi,cat am primit,convorbiri pe messenger...astept un raspuns va multumesc frumos.

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Este vorba de un litigiu civil care poate fi soluționat numai de instanța de judecată sau, eventual, amiabil. Nu este vorba de nicio înșelăciune ca faptă penală.

• 0

Poi omul are site online precum vinde servici si inseala lumea mai am un prieten acum 5 minute am vorbit cu el si pe el l-a inselat de 40 de euro...daca e cum spui tu inseamna ca aceasta persoana este libera sa insele persoane de cate ori vrea el pentru ca politia nu ii face nimic...frumos :)

• Downvote 2

• 0
  • Moderator

Prietene, eu ți-am explicat despre ce e vorba. Atâta vreme cât tu ai avut o înțelegere cu individul respectiv, iar el nu a respectat termenii înțelegerii, este vorba de o convenție civilă, prevăzută în Codul Civil. Litigiile de această natură se soluționează în fața instanței de judecată, e chiar așa de greu să pricepi? Nu sunt de competența poliției. Și poate înveți limba română, e un chin să-ți citesc postările.

Edited by Cristi
  • Upvote 1

• 0

Buna ziua. Politia se poate implica in cazul in care o persoana a oferit suma de 150€ pentru un cont de jocuri online si aceasta nu a mai primit contul?

• 0

Buna ziua, politia se poate implica in schimburile online? Spre exemplu am dat 150€ pe un cont de jocuri si acea persoana nu mi a mai oferit contul.