Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Am dreptul de a ştii cine mi-a făcut reclamaţie?

severi
 Share

Question

Buna ziua,

Pentru inceput doresc sa stiu ca nu am gresit postand topicul pe acest forum , iar daca da cu scuzele de rigoare insist totusi.

Va multumesc!

Este vorba de acel articol de lege care permitesa afli cine se afla in spatele unei reclamatii daca cumva institutia publica dupa efectuarea controlului nu vrea sa spuna cine este in spatele reclamatiei.

Institutia a sosit imediat,a facut controlul, nu s-a constatat nimic ca-n reclamatie, si totusi reclamagiul continua cu sicane, iar institutia nu doreste sa spuna cine este in spate, de ai spune ca se afla mana in mana.

Directorul instititiei spune ca nu poate sa-mi divulge numele reclamagiului, dar eu am insistat ca exista lege care-l obliga.

Acum nu stiu exact care este textul de lege de care trebuie sa uzez. Multumesc si astept raspunsul d.voastra.

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Nu este vorba despre Politie.

Este vorba de o institutie de genul Prot. Consumatorilor, DSV, DSP samd (nu doresc sa dau exact cazul in parte ci numai speta in sine).

Si in acelasi timp nu vreau sa depun plangere pentru Denuntare calomnioasa ptr ca apoi in virtutea legii Politia sa afle cine se afla in spate; de fapt eu cam banuiesc cine este, dar vreau confirmarea.

Doresc un raspuns mai rapid, prin invocarea textului legii de care juristul respectivei institutii sa tina cont.

Multumesc ptr intelegere si rabdare!