Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Inmatriculare masina din Austria

san0233
 Share

Question

Recent am achizitionat de la un nene, o masina adusa din Austria. As vrea sa o inmatriculez si vreau sa stiu ce acte trebuie traduse. Am cartea mare EINZELGENEHMIGUNG, 2 taloane TEIL 1 SI TEIL 2, contract de vanzare cumparare intre samsar si austriac. Masina are un pic de tuning pe ea, de la geamuri fumurii pana la roti 195 45 r15.In cartea mare am 2 seturi de fise de la rar-ul din austria banuiesc in care apar date tehnice despre masina si cate 2 poze cu ea in care apare tunata. Fisele acestea sunt stampilate si sunt anexate cartii mari. Intrebarea mea este: ce acte trebuie sa traduc pentru RAR din tot acest amalgam? Va multumesc.

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0

mergeti la RAR sa solicitati eliberarea cartii de identitate si sa efectuati inspectia tehnica a autoturismului. Daca va fi nevoie de traducerea unor documente veti fi informat de catre reprezentantii RAR.

• Upvote 1

• 0

am dat telefon ieri la reprezentanta RAR Neamt, de care apartin, si am primit un raspuns foarte folositor: NU STIU!

• 0

Inainte de a o inmatricula oricum trebuie sa-i faceti identificarea si ITP-ul la RAR.

• 0

Va salut,domnilor.Imi spune si mie cineva unde anume este trecut IPT-ul de Austria?Am inteles ca nu este pe unul dintre cele doua Teil.Eu am ceva,dar nu stiu daca ala e.Daca imi puneti si o poza ar fi perfect.

Multumesc anticipat.