Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Telefon furat si gasit de politie

iNTELftw
 Share

Question

Dupa ce mi-a fost furat telefonul, un iphone 4S. Politia la gasit. DAr eu nu am acte la acest telefon. Credeti ca il voi primii inapoi?

19 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Poți să îl propui martor pe cel care ți-a vândut telefonul. Atenție să nu pui pe cineva să depună mărturie mincinoasă pentru că va comite la rândul lui o infracțiune.

• 0

Uite, chestie e ca a fost gasit acu 3 saptamani. Si am dovada clara ca este al meu deoarece mi-am notat codul IMEI pe un caiet pentru situatii de genu de cand l-am cumparat. Politistul care sa ocupat de caz a zis ca ma suna cand totu e gata, dar el a mentionat ca nu dureaza mai mult de o saptamana. Ei uite poimaine se face luna si sunt ingrijorat.

• 0
  • Moderator

Te duci la poliţie, nu te duci la el acasă.

Nu e nimic aiurea dacă mergi la sediul unităţii de poliţie şi te interesezi de cazul tău.

• 0

Mi-am primit un pumn in fata si talharul a fugit cu telefonu. Toti colegii, prietenii si parintii cunosc ca detin telefonul. + ca am fost cu parintii la sectie sa dau declaratia si sa recunosc talharul

Edited by iNTELftw

• 0
  • Moderator
:) Atunci il vei primi. E posibil ca telefonul sa fii fost pastrat ca mijloc de proba in dosar, mai ales ca , din ceea ce spui, respectivul ar trebui sa fie in prezent arestat.

• 0

Nu. Nu știe nimeni cât durează. Ți s-a mai spus, ia legătura cu polițistul care are în lucru dosarul.

• 0

Povestea ta seamana cu a mea. Ieri cand ma intorceam de la facultate, in drum spre casa, in cartier sa zic asa, vorbeam la telefon si m-am trezit cu un pumn in cap si telefonul smuls din mana. Nu am vazut fata faptuitorului, de aoarece a fugit foarte repede. Am sunat la 112, au venit politistii, apoi am fos la sectie unde am dat declaratii, fapta a fost incadrata ca fiind talharie. Am adus de acasa cutia telefonului, politistii au luat acel Imei, maine urmeaza sa vina ca martora si colega mea, cea cu care eu vorbeam la telefon in timp ce individul mi-a smuls telefonul.

Nu prea cred eu ca imi va gasi mie cineva telefonul dupa acel imei (mentionez ca era vorba de un Iphone 4), am inteles ca Imeiul se poate chiar si modifica. Acum nu imi ramane decat sa astept, dar nu oi fi eu vreun Sorin Ovidiu Vantu sa imi intercepteze telefonul...:(

• 0

Nu trebuie sa fii SOV sa iti intercepteze telefonul. Daca se va proceda la localizarea aparatului tau se va face pt ca acesta este un bun dobandit de cel care l-a luat prin savarsirea unei infractiuni cu violenta. Adica o infractiune ce prezinta un grad de pericol social mai ridicat.