Jump to content
POLITISTI.ro

Postare recomandată

barbarul

Va salut, astazi dupa 30 zile am fost sa-mi iau permisul si de la ghiseu am fost informat, ca nu a venit raspuns de la Buzau, acolo unde a fost retinut. Am fost indrumat sa sun la politie la Buzau, ceea ce am si facut. De acolo am fost instiitat cum ca cererea mea a fost respinsa, datorita faptului ca din copia dovezii nu reiese ca am promovat testul de reexaminare( promovat cu 14 pct). Eu am depus cererea de reducere a pedepsei la Directia Politiei Rutiere de la Piata Cosbuc, cu numarul de inregistrare 639073 din data de15.09.2011, neputand ajunge la Bz. Va rog daca puteti sa-mi dati un sfat cum sa procedez in continuare. Ce sa fac, sa merg la Buzau sa fac iar cerere de reducere a pedepsei? Cam cat ar dura solutionarea, daca cumva cunoasteti termenul? In cazul in care mi se admite cererea, il pot lua imediat sau mai astept inca 30 zile? Va multumesc.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

barbarul

Nici o parere?

Link către postare
25tess

te asteptam la bz cu dovada ca ai trecut testul si se rezolva

Link către postare
nickblanaru

Buna ziua ,i-mi poate spune si mie cineva ce se intimpla cind am fost oprit in trafic de politia rutiera si au vazut ca am permisul suspendat si l-au retinut. Eu nu am primit instiintare acasa. Va multumesc

Aveam permisul suspendat pt. 15 puncte penalizare

Link către postare
25tess

Instiintarea a fost trimisa dar probabil dvs. nu mai locuiti la adresa de domiciliu. Perioada de suspendare ar trebui sa fie in mod normal in astfel de cazuri de 30 de zile + 30 de zile deoarece nu ati predat permisul la timp.Pentru mai multe detalii mergeti cu actul de identitate la ghiseu la Serviciul Rutier.

Link către postare
nickblanaru

Stau la acelasi domiciliu , nu am semnat nimic, nu m-a anuntat nimeni . Am sa vad cum o fi in instanta .

Am intrebat la Udriste si mi-au spus nu stiu nici ei cine m-a anuntat

Modificat de nickblanaru

Link către postare
gabryela

Buna ziua, pentru ca nu am gasit un topic adecvat in care sa scriu, intreb aici: punctele de penalizare expira dupa 6 luni, in cazul in care intre timp am mai primit altele? Am gasit tot felul de informatii contradictorii si nu stiu dupa care sa ma iau.

Ex: am primit puncte in ianuarie 2014, in mai am mai primit altele, cele din ianuarie au expirat in iunie, sau o sa expire odata cu cele din mai (adica in noiembrie)? Mi-ar placea sa imi raspunda persoanele care au fost intr-o astfel de situatie sau care stiu un raspuns sigur.

Multumesc. :)

Link către postare
Marius

Fiecare punct se anulează la trecerea a șase luni de la data primirii.

Există și topicul:

Link către postare
gabryela

Multumesc frumos pentru raspuns. Se sterg, chiar daca intre timp am mai acumulat altele (fara a insuma 15)?

Link către postare
Sache

Fiecare punct se anulează la trecerea a șase luni de la data primirii.

Există și topicul:

Ti-a raspuns Marius!

• Apreciez 1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• TOTeu4ever
      de TOTeu4ever
      Buna ziua, am si eu o nelamurire in urmatoarea situatie:

Sunt de vreun an si ceva in Sibiu (detasat cu munca), intre timp mi-am obtinut viza de flotant pe Sibiu, pentru a putea sustine examenul pentru categoria B in Sibiu. Problema este urmatoarea: Urmeaza sa ma intorc inapoi in Bucuresti unde si am domiciliul pe buletin iar nelamurirea mea este daca pot sustine examenul teoretic si practic in Bucuresti cu toate ca eu am viza de flotant valabila pana in octombrie 2014 in Sibiu? Scoala am facut-o in Sibiu.

Multumesc anticipat!
    • razvanttt
      de razvanttt
      Buna ziua! E legal ca dupa mai mult de 5 ani sa-mi fie suspendat permisul auto? Am primit pe 22.03.2017 dispozitie de la Serviciul Rutier precum ca trebuie sa predau permisul in 5 zile pe motiv ca pe 24.02.2012 mi-a fost respinsa plangerea contraventionala irevocabil. In plus mi s-au mai adaugat 30 zile la cele 30 initiale pentru fapta comisa. Hotararea judecatoreasca nu mi-a fost trimisa acasa, este disponibila doar online si m-am reprezentat singur in instanta.
    • Floreamihai
      de Floreamihai
      Buna ziua , 
      În cat timp se elibereaza permisul de conducere dupa depunerea actelor la politie . 
      Doresc sa mentionez ca a fost schimbat  In urma casatoriei si prelungirea perioadei de valabilitate a permisului .
      Judetul si orasul de provenienta Brasov . 
      Multumesc .
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.