Jump to content
POLITISTI.ro

Browser-ul Mozilla Firefox - probleme, sfaturi, păreri, tips & tricks

Marius

Recommended Posts

• Moderator

Să discutăm în acest topic despre browser-ul Mozilla Firefox, addon-uri, sfaturi, păreri, tips & tricks, etc.

header-logo.png

A fost lansată ultima versiune a browser-ului Mozilla Firefox, care a ajuns la versiunea 19.

Noua versiune aduce câteva îmbunătăţiri şi corectează câteva bug-uri din versiunea anterioara.

Pe acest browser se gaseste un add-on care mi se pare foarte interesant - add-block plus.Blocheaza toate reclamele de pe toate site-urile pe care intri.Alt add-on este WOT-Safe surfing care iti spune daca pagina de internet pe care urmeaza sa intri contine virusi.Acest lucru este semnalizat printr-un cerc de culoare verde daca pagina este sigura si un cerc rosu daca pagina nu este sigura.

• Moderator

Pe acest browser se gaseste un add-on care mi se pare foarte interesant - add-block plus.Blocheaza toate reclamele de pe toate site-urile pe care intri.

Nu e vreo noutate, astfel de add-on-uri există de mult timp pentru aproape toate browserele, dar au un mare dezavantaj pentru că foarte multe site-uri nu mai sunt afişate corect şi nu mai poţi beneficia de toate funcţiile oferite.

În special funcţiile şi opţiunile ce sunt afişate prin ferestre de tip pop-up sunt blocate de acest "minunat" add-on, pentru că nu poate face diferenţă între cele cu reclame şi cele fără.

Ce add-on-uri folosește acest motor de căutare ?

Nu înţeleg la ce te referi? Motor de căutare?

Îmi cer mii de scuze, am fost cu mintea aiurea. Am vrut să postez ce add-on -uri folosește acest browser ?

Edited by Dan