Jump to content
POLITISTI.ro

Doua politiste din Bacau, decedate in accident rutier

danpin
 Share

Recommended Posts

• Moderator

Două poliţiste şi-au pierdut viaţa, după ce maşina în care se aflau a pătruns pe contrasens

Două poliţiste de la Inspectoratul Judeţean de Poliţie Bacău au murit, duminică seară, în urma unui accident rutier produs pe DN 1 B Buzău-Ploieşti, după ce maşina în care se aflau a pătruns pe contrasens, s-a ciocnit cu un taximetru, după care a fost lovită de o autoutilitară.

Astăzi, în jurul orei 17.00, un autourism Opel înmatriculat în Galaţi, condus de o tânără de 23 de ani, din Galaţi, a pătruns pe contrasens, din motive necunoscute încă. După ce a pătruns pe contrasens, maşina condusă de tânăra de 23 de ani s-a ciocnit cu un taximetru care circula din sens opus, după care a fost acroşată de o autoutilitară.

În urma impactului, şi-au pierdut viaţa şoferiţa în vârstă de 23 de ani, dar şi o pasagera din dreapta sa, o tânără de 22 de ani, din Bacău. De asemenea, o femeie care se afla în autoutilitara implicată în accident a fost rănită, fiind transportată la spital.

Surse din cadrul IPJ Buzău susţin că cele două tinere decedate în urma accidentului erau agente de poliţie în cadrul Inspectoratul Judeţean de Poliţie Bacău. Poliţiştii buzoieni continuă cercetările pentru a se stabilia cauzelor exacte pentru producerea accidentului.

Posibil ca cele doua colege tinere sa se fi deplasat pentru specializare, la unul dintre centrele de pregatire, accidentul avand loc pe sensul de deplasare Buzau-Ploiesti.

Dumnezeu sa le odihneasca!

Edited by danpin

• Membru

Doamne fereste de asa ceva......! Am trecut printr-un accident urat in toamna anului trecut si nu doresc nimanui...Dumnezeu sa le ierte ! Pacat ca nu au fost un pic mai norocoase :( poate mai erau printre noi...

• Membru

Dumnezeu sa le ierte!

Am vazut si eu stirea si am inteles ca mergeau la cursuri de perfectionare a limbii engleze.

Se întorceau de la un curs de limba engleză de la Ploiești. Fostele noastre colege lucrau la posturi comunale, respectiv la Răcăciuni și Cleja. În fotografii este una din colegele plecate prea devreme dintre noi. Din câte știu era din promoția 2010. Unii dintre voi poate i-ați fost colegi de promoție. Dumnezeu să le odihnească.

post-335-0-09355000-1360567153_thumb.jpg

post-335-0-20276600-1360567336_thumb.jpg

Edited by Dan

• Membru

Ferească Dumnezeu!

Sunt colege din promoţia mea, Ionela Antohi şi Daniela Tofan.

Dumnezeu să le odihnească în pace.

• Upvote 1

Ce cruda e viata uneori! :(

Nici nu stii cand iti vine randul,de aia e bine sa apreciem intotdeauna pe cei ce ne indragesc,tin la noi. Oamenii buni te cauta,discuta orice problema din viata lor sau te sfatuiesc la greu,incearca sa te sprijine,iti vor binele,etc...

Dumnezeu sa le ierte!!

Viata e atat de nedreapta, nu mor cei ce fac rau, ci pleaca dintre noi cei ce ne apara de rau. Dumnezeu sa le ierte!