Jump to content
POLITISTI.ro

Transferul unui polițist din Republica Moldova în România

Myron
Go to solution Solved by Dan,

Recommended Posts

Mie mi se pare cel putin de neinteles de ce un politist moldovean(daca am inteles bine) vrea sa fie politist in Romania,dar cu dubla cetatenie...

Nu cred ca esti politist în R Md, pentru că din câte știu cel putin cei de la Politia de Frontiera din Moldova nici acum si nici când erau grăniceri nu aveau voie să aibă dublă cetățenie. Cred ca aceleasi reguli se aplica si politistilor.

Edited by blank
  • Upvote 1

Mie mi se pare cel putin de neinteles de ce un politist moldovean(daca am inteles bine) vrea sa fie politist in Romania,dar cu dubla cetatenie...

1) cea mai mare problema este salariul

2) daca ma dezic de cetatenie trebuie sa ma dezic si de imobilul pe care il am

3) nu am nici un pic de traba ce vor spune colegii, nju au ei nici un drept sa judece ce fac eu... si nu-mi tredez tara caci Romania Mare asta e tara mea ;)

Nu cred ca esti politist în R Md, pentru că din câte știu cel putin cei de la Politia de Frontiera din Moldova nici acum si nici când erau grăniceri nu aveau voie să aibă dublă cetățenie. Cred ca aceleasi reguli se aplica si politistilor.

in anii 2007-08 comunistii au interzis oricarui functionar public sa aiba anume cet. romana insa cu mare scandal... dar, din 2009 cand au plecat comunistii ajutati tot de noi aceasta lege stupida a fost anulata,. asta este chestia ;) Edited by Myron