Jump to content
POLITISTI.ro

culebra

Vreau să-mi cumpăr un pistol cu glont - letal, ieftin si bun

Recommended Posts

bozo

Cand depui dosarul trebuie montat deja. Acum cel de la arme si munitii fac verificari personal. Inainte era deajuns sa anexezi factura cutiei la dosar.

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

livakhe

ok msm .am inceput deja vizita medicala.dupa voi face psiho ,cursul de arme.si gata dosarul in mare.peste 3 saptamani voi depune dosarul la politie.

CRM

legat de cutie sau seif.. întrebarea ar fi unde trebuie montată? în podea sau perete? sau poate fi montat şi într-un raft ? (eu cam trebuie să-l montez)

Marius

Îl poţi fixa în podea sau în perete.

Dacă îl fixezi într-un dulap, nu cred că îţi acceptă, pentru că din câte îmi amintesc, în normele metodologice este specificat clar despre perete sau podea.

CRM

ok merci aşa voi face... O altă întrebare ar viza.. dacă este gen seif şi nu am compartiment de muniţie ce se întâmplă? îmi vor respinge dosarul? sau mai bine iau o lădiţă cu compartiment de muniţie?

Edited by CRM

bozo

Trebuie sa aiba compartiment separat dotat cu incuietoare pentru munitie.

CRM

Mulţumesc, am dat comandă online luni apare, O altă întrebare ar fi legată de fişa medicală dacă este de ajuns să am următoarele analize: boli interne, Psihiatrie, ORL, oftalmologie, Chirurgie-ortopedie şi neurologie, la care se adaugă avizul Psihologic

dcrist

Sa ai fisa medicala cu 8 specialitati nu pe cea cu 4, care este buna la vizare permis si nu la prima arma.

777

Cel mai bun Desert ul

• Downvote 4

bozo

Poate la Counter Strike.

• Upvote 2

bogdanCVB
:)) Asta-i buna :)) E tare Desert-ul, ca e din fier. Ar fi culmea sa se indoaie :))

steff33

Eu am cutia in dulap sus prinsa, cand au venit sa verifice(dupa cazul Perla) a fost totul ok.

uzy

prerea mea ca cel mai bun pistol e cel pe care il ai(pentru cei acre au unul deja) iar pentru cei care vor sa achizitioneze un pistol eu zic ca ar trebui prima data sa se gandeasca ce vor face cu el, daca o sa participi la concursuri clar iti iei un pistol care are forta de apasare pe tragaci foarte mica si care are o teava cat mai lunga, daca il iei doar pentru autoaparare si pentru a trage asa la tinta din an in paste de distractie, clar nu te mai gandesti la forta de apasare pe tragaci si te gandesti sa fie unul ieftin si cat mai usor de purtat.Parerea mea :D

• Upvote 2

cucosm

Unde gasesc sa cumpar un pistol carpati ?

Bazarache

Esti politist? 😣

Daca nu ,(cu siguranta) cauta la magazinele specializate,particulare din orice oras resedinta de judet.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• Marius
      By Marius
      Art. 13 alin. (2) din Legea 295 / 2004 - privind regimul armelor prevede:
      Armele de apărare şi pază pot fi procurate numai de către următoarele categorii de persoane:
       demnitarii, magistraţii, diplomaţii, militarii şi poliţiştii, pe perioada cât sunt în activitate şi după încetarea activităţii, pensionare, trecerea în rezervă sau retragere, după caz, cu excepţia situaţiei în care aceştia şi-au pierdut calitatea din motive imputabile lor;  persoanele prevăzute de lege, care îndeplinesc o funcţie ce implică exerciţiul autorităţii publice, pe perioada în care au această calitate, cu excepţia personalului de pază din cadrul societăţilor specializate de pază;  persoanele incluse în programe de protecţie a martorilor, pe perioada în care au această calitate. În vederea autorizării procurării armelor letale, cetăţeanul român sau străinul cu domiciliul ori cu reşedinţa în România, care doreşte să devină titular al dreptului de deţinere sau, după caz, de port şi folosire, trebuie să depună la organul de poliţie competent din cadrul inspectoratelor de poliţie judeţene, respectiv Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti, în a căror rază teritorială domiciliază sau, după caz, îşi are reşedinţa, un dosar care trebuie să cuprindă următoarele documente care să ateste îndeplinirea condiţiilor prevăzute la art. 15 alin. (1) din Lege:
      cerere-tip; actul de identitate al solicitantului, în original şi în copie; un certificat medical eliberat de o unitate sanitară specializată cu cel mult 6 luni înaintea depunerii cererii, din care să rezulte că nu suferă de una dintre afecţiunile stabilite de Ministerul Sănătăţii Publice, care fac imposibilă autorizarea pentru a deţine sau, după caz, a purta şi a folosi arme şi muniţii letale, şi că este apt să deţină astfel de arme şi muniţii; certificat de cazier judiciar; aviz psihologic din care să rezulte că solicitantul este apt să deţină, să poarte şi să folosească arme şi muniţii letale, eliberat de un psiholog autorizat pentru efectuarea unor astfel de teste, atestat în condiţiile legii; certificatul de absolvire a unui curs de instruire teoretică şi practică în domeniul armelor şi muniţiilor, organizat de o persoană juridică autorizată în acest sens, în original şi în copie; două fotografii color cu dimensiunea 4x5 cm; dovada achitării taxelor pentru autorizare, prevăzute de legislaţia în vigoare; permis de vânătoare, în original şi în copie, vizat pe anul în curs, eliberat de o organizaţie vânătorească legal constituită, pentru arme lungi cu destinaţia vânătoare, în cazul în care persoana solicită autorizarea procurării armei în scopul deţinerii sau, după caz, al portului şi folosirii acesteia; carnet de antrenor de tir sau biatlon sau legitimaţie de sportiv de tir ori biatlon, vizată la zi de Federaţia Română de Tir Sportiv sau de Federaţia Română de Schi şi Biatlon, în original şi în copie, pentru arme de tir, iar în cazul în care persoana solicită autorizarea procurării armei în scopul portului şi folosirii, trebuie să prezinte şi o adeverinţă din partea clubului sportiv la care este legitimată, care să ateste acordul acestuia cu privire la folosirea armelor al căror proprietar este solicitantul, în cadrul antrenamentelor sau concursurilor oficiale la care urmează să participe; adeverinţă care atestă, în cazul cetăţeanului român, faptul că titularul are calitatea prevăzută la art. 13 alin. (2) din Lege, eliberată de instituţia competentă în acest sens, în cazul în care persoana solicită autorizarea procurării armei de apărare şi pază în scopul portului şi folosirii acesteia.
    • polo77
      By polo77
      vand pistol glont smith&wesson MP 9 cal 9 mm, 3 magazii, in stare aproape noua. Am tras cu el in jur de 200 cartuse. mai ofer si un holster cu retentie , 1 toc piele si 1 ham piele. pret nou 4200 lei eu il dau cu 3000 lei. vanzarea se face prin armurier in conditiile legii.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.