Jump to content
  • 0

Telefoanele furate se mai recuperează?

dianaguteniuc
 Share

Question

buna seara, ma intreb daca ma poate ajuta cineva. vinerea trecuta mi s-a furat telefonul, un lg optimus one, din ratb(131). am depus plangere si sper sa se poata rezolva ceva. intrebarea este daca chiar o sa-mi recuperez telefonul si as aprecia foarte mult un raspuns sincer:)

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Membru

Daca ai depus plangere, e un inceput bun, cu siguranta cineva se va ocupa si de cazul tau...

Personal, cunosc cazuri in care, telefoane furate au fost recuperate cand, aparent nu mai era nicio speranta. Deci poate fi si cazul tau ! Ai incredere caci politia isi va face treaba cu profesionalism, desi nu-ti garanteaza nimeni ca telefonul o sa-ti fie gasit 100 %

• 0
  • Moderator

În cele mai multe cazuri și mai ales când există actele de proveniență ale telefonului (chitanță, factură etc), pentru că în ele este precizat IMEI-ul, un cod în baza căruia telefonul poate fi găsit (localizat) ulterior, telefoanele se recuperează.

Un exemplu și câteva sfaturi utile găsești aici:

Baftă!

• 0

Am avut un caz similar in Arad si a doua zi mi sa recuperat telefonul. Dar am putut sa ofer date exacte despre telefon si locul unde a fost furat iar politistii simplu si fara tam tam au sunat a doua zi si am fost chemat sa imi iau telefonul. Asta se numeste simplu:NORMALITATE

Edited by ilieion
  • Upvote 1