Jump to content
POLITISTI.ro

Nolfy88

Model raport de mutare / transfer

Recommended Posts

Dianna

Se pot efectua mutari!!!

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Elvis

ZERO! Mutarile sunt sistate, exceptie cele aprobate de IGPR!

Cine a sistat mutarile?

Edited by Elvis

axesteel2003

Daca am semnatura pe raportul de transfer de la Inspectorul sef ca imi aproba mutarea la IPJ si ca au loc pentru mine imi cresc sansele ca directorul general sa-mi aprobe plecarea de la DGPMB?

Elvis

In mod normal da, numai ca in Politia Romana sefii se comporta ca pe tarlaua lor.

• Upvote 1

Elvis

Antet

RAPORT

din data

Am onoarea sa raportez urmatoarele:

Sunt absolvent al....promotia ....si incepand cu anul ....am fost repartizat sa imi desfasor activitatea la...

Va rog respectuos sa imi aprobati mutarea in cadrul....deoarece( motive)....

Fata de cele raportate rog analizati si dispuneti.

semnatura  

Elvis

Dumnezeule, mare iti este gradina !

Kafka

Rog un moderator să-mi șteargă cele două postări. 

Pelpel

V-as ruga cu toată disperarea daca ma poate ajuta cineva, fără discutii răutăcioase. Anul trecut m-am mutat de la Pol Romana la Pol de Frontiera. Între timp, mama mea, a suferit un accident si a rămas cu un handicap accentuat definitiv, având nevoie de prezenta permanenta. Precizez ca sunt singurul copil, iar ea nu mai are alte rude care sa poata avea grija de ea in timpul celor 12 ore de serviciu ( ea neavând o relație cu tatăl meu).În aceste condiții as vrea sa revin in localitatea de domiciliu, singura soluție fiind sa revin la Pol Romana cu program de 8 ore. Specializarea o am de Poliție Romana. Cine ma  poate ajuta cu o formulare a motivului pe raportul de mutare si daca exista vreo reglementare in sensul ca ar exista o perioadă de acomodare la schimbarea armelor, pentru a o invoca si pe aceasta ( stiind ca nu prea tine nimeni cont de problemele persoanale). 

Edited by Pelpel

Elvis

Pelpel ai un model mai sus. La motive o sa scrii adevarul. La raport atasezi in copie xerox documentele medicale ale mamei. Succes ! Sper sa te ajute Dumnezeu.

Din acesta cauza eu spun ca acest sistem este unul hidos aflat in moarte clinica. Omul nu conteaza in sistemul asta de rahat, in ,,aceasta nestemata institutionala" cum spunea un secretar de stat, comunistii care ne conduc nu pot pricepe ca un politist linistit munceste mai bine. Niste ,,castori" opariti, cocosati precum dromaderii, ajung in functii, oameni mici cu functii mari, dupa ce au sarit peste gardul politiei, angajati direct in cele mai ulte cazuri si au un comportament de stapani de sclavi!

• Upvote 1

TeglaC

Bună ziua. Mă poate ajuta cineva cu niște sfaturi în privința unei mutări? M-ar interesa un model de raport, dacă să depun dosarul la IPJ-ul la care vreau să mă mut sau la cel actual. Orice sfat îmi este de ajutor. Mulțumesc.