Jump to content
POLITISTI.ro

Marius

Colaborarea dintre Politie si Jandarmerie

Recommended Posts

Miadry

@Marius: Pai daca are aria de actiune limitata. :)

Wow, ce tare-i stirea cu caietul. :ner:

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

copreddog

Atunci de ce majoritatea bancurilor sunt cu politisti si nu cu jandarmi?

Majoritatea bancurilor sunt cu politisti pentru a da o tenta de inteligenta!

ghici

pentru domnul Costin , poate ați auzit stimate domn de propoziții eliptice . cu scuzele de rigoare, dvs, aveți un text întreg eliptic de subiect și predicat !!!

cu stimă...

Edited by ghici

dunelu

pentru domnul Costin  , poate ați auzit stimate domn de propoziții eliptice . cu scuzele de rigoare, dvs, aveți un text întreg eliptic de subiect și predicat !!!

cu stimă...

Cu stima ...pentru ce ? Pentru subiect, pentru predicat sau pentru limba romana maltratata ?

ghici

îi acord prezumția de bună credință (pentru că lucrează în M.A .I .)și pentru acest lucru cosider că nu exagerez când spun „cu stimă! ”

Edited by ghici

Ecou

Intrebare relativ retorica: Cine rezolva AN-urile intrate intr-o zona in care patruleaza, exclusiv, jandarmeria...!?

Rusy

Oare domnul avocat nu a auzit de Conventia de la Geneva, de cand iti trebuie mandat sa intri intr-o masina, eu nu cunosc o astfel de prevedere.

cipri83

Intrebare relativ retorica: Cine rezolva AN-urile intrate intr-o zona in care patruleaza, exclusiv, jandarmeria...!?

Ecou eu cred ca jandarmii au in competeta solutionarea AN-urilor la legea fondului cinegetic! :ner:

si apropo de competentele jandarmeriei!......si de tropaitul cu bocancii :ner: :ner: :ner:

policier

Dragi colegi de unde atata ura si rautate?Cand m-am inscris pe acest forum credeam ca e un loc unde niste oameni competenti si maturi isi pot sustine ideile cu argumente si mai credeam ca e un loc de informare reciproca si intrajutorare in problemele de serviciu .Eu personal mai am un frate la jandarmi si cred ca pot sa-mi fac o imagine obiectiva a ceea ce inseamna cooperarea politie-jandarmerie continoarea la actiunea ,,strada''.Nu mai faceti va rog afirmatii fara suport :echipamentul pe care il vedeti si va starneste invidia este in majoritatea cazurilor achizitionat personal de catre fiecare de la magazinele Adina si altele de acest profil;despre faptul ca se cere raportarea rezultatelor din urma patrulelor mixte nu e vina lor ca sefii nu s-au inteles la o modalitate de raportare Ex:cel care constata infractiunea,contraventia sa oraporteze structurii din care face parte,pt cei care nu stiu cei din jandarmerie(subofiterii) sunt mai prost platiti decat noi cu vreo 300 de lei si sunt vitregiti de libere si de,,libertatea'' de a-si sustine drepturile prin prisma ca sunt militari.Se pare ca ceea ce s-a dorit din aceasta ,,cooperare'' si anume asmutirea unora impotriva celorlalti urmand zicala mult iubita de seful nostru suprem ,,dezbina si cucereste'' are efectele dorite.Din cauza asta nu mergem noi inainte ca ne intereseaza capra vecinului in loc sa vedem o modalitate de a ne sprijini intre noi .

Colega sunt aproximativ 35000 cu tot cu femeia de serviciu insa problema nu sunt subofiterii care executa niste ordine ci numarul mare de ofiteri care chiar taie frunza la caini

policier

Dragi colegi de unde atata ura si rautate?Cand m-am inscris pe acest forum credeam ca e un loc unde niste oameni competenti si maturi isi pot sustine ideile cu argumente si mai credeam ca e un loc de informare reciproca si intrajutorare in problemele de serviciu .Eu personal mai am un frate la jandarmi si cred ca pot sa-mi fac o imagine obiectiva a ceea ce inseamna cooperarea politie-jandarmerie continoarea la actiunea ,,strada''.Nu mai faceti va rog afirmatii fara suport :echipamentul pe care il vedeti si va starneste invidia este in majoritatea cazurilor achizitionat personal de catre fiecare de la magazinele Adina si altele de acest profil;despre faptul ca se cere raportarea rezultatelor din urma patrulelor mixte nu e vina lor ca sefii nu s-au inteles la o modalitate de raportare Ex:cel care constata infractiunea,contraventia sa oraporteze structurii din care face parte,pt cei care nu stiu cei din jandarmerie(subofiterii) sunt mai prost platiti decat noi cu vreo 300 de lei si sunt vitregiti de libere si de,,libertatea'' de a-si sustine drepturile prin prisma ca sunt militari.Se pare ca ceea ce s-a dorit din aceasta ,,cooperare'' si anume asmutirea unora impotriva celorlalti urmand zicala mult iubita de seful nostru suprem ,,dezbina si cucereste'' are efectele dorite.Din cauza asta nu mergem noi inainte ca ne intereseaza capra vecinului in loc sa vedem o modalitate de a ne sprijini intre noi .

Rookie

Jandarmule lasă-ne cu abureala asta ieftină, unde în postul tău sunt argumentele conform cărora acestă „colaborare” este benefică?

Există astfel de argumente?

Elvis

Da, este benefica, dar pentru jandarmi. :naughty:

Cat priveste numarul de generali din acesta structura , armata a 14-a rusa a ramas marcata pe viata :ner: ,jandarmeria se uita de sus ,au de trei ori mai multi. :ner:

Edited by Elvis

Cristi

Legat de jandarmi, in oraselul de langa localitatea unde lucrez eu a avut loc o speta anul asta care inca odata trage rusinea pe jandarmeria romana...un politist,in patrula mixta, bineinteles, cu un jandarm, a intervenit pentru aplanarea unui conflict intre doua grupuri de smecherasi... problema pe scurt a fost ca unul dintre smecherasi a dat cu masina peste politist, cand acesta era atent sa nu degenereze conflictul iar jandarmul care il insotea in momentul respectiv a scos...picioarele din traista si s-a dus dracului! In numele colegilor mei va multumim...bai jandarmilor!

Motoboom
ner.gif, poi da, asa s-a intamplat si la Caracal, jandarmii scuipau seminte in timp ce un cocalar era sa treaca peste un politist cu masina....angry.gif
  • Upvote 1

vox

Rai mai sunteti...asa va trebuie daca-i bagati in seama...e si ei oameni !! :blink::doh:

EneaGabriel

Si la noi exista o colaborare foarte buna intre cele 2 formatiuni :) Si va spun sincer in calitate de elev am vazut pol care nu s-au bagat la scandal ca le era frica :) si noi elevii eram cu jandarmii peste ei in bar :( Asta e difera peste tot in tara difera " zona ".... " mentalitate " " profesionalism" " spirit de colegialitate " ....Numai zic ..ca intr`adevar la noi sunt facute colaborari si cu PF si aia da sunt departe de munca adevarata !

• Upvote 2
  • Downvote 10

Cristi

Ce zici ma taca? Ca voi elevii erati peste ei in baruri impreuna cu jandarii si politistii stateau fricosi pe afara? Si ai mai trecut stagiul de practica daca ai facut astfel de lucruri? Ia zii puisor? Unde s-a intamplat treaba asta? Doamne ce viteaz esti matale, domnul elev. Tin sa te anunt ca in politie majoritatea dintre noi lucram cu capul, nu cu muschiul, cum fac jandarii, idolii tai. Pe cine crezi tu ca minti aici? Nu ti-e rusine?

Marius

EneaGabriel , iar cand te-ai trezit ... era dimineata?

Elvis

Milioane de lumini pe strada........

Parca asa suna melodia.

Lasati-l ca a intrat in spiritul sarbatorilor de iarna, iar in loc de fulgi vede fluturi, fluturi,fluturi...

Gabriel eu zic sa nu mai astepti sa termini scoala si sa te transferi la jandarmi.

Ti-a dat nota de trecere domnul politist? :emo-yessir:

Edited by Elvis

EneaGabriel

TIn sa te anunt ca am o parere buna per ansamblu despre noi ...dar mai sunt unii oameni mai ales la OP unde sunt eu ...cand prindeau scandaluri si astea dadeau 2 ture de oras ;) si veneau dupa ce eram calare peste ei prin masini Nu tot ce aveti voi in teritoriu in zona voastra se intampla peste tot :) Daca traiti cu gandul asta e altceva , sa nu fiti in transa sau intr`o stare de somnolenta :)

P.S. --- > Nu ORiunde Este Numai Lapte Si Miere ; :doh:

Catalin

Dacă tu erai călare peste scandaligii, de unde ai certitudinea că ceilalți dădeau „două ture de oraș” înainte să vină la voi acolo ?

EneaGabriel

Ce zici ma taca? Ca voi elevii erati peste ei in baruri impreuna cu jandarii si politistii stateau fricosi pe afara? Si ai mai trecut stagiul de practica daca ai facut astfel de lucruri? Ia zii puisor? Unde s-a intamplat treaba asta? Doamne ce viteaz esti matale, domnul elev. Tin sa te anunt ca in politie majoritatea dintre noi lucram cu capul, nu cu muschiul, cum fac jandarii, idolii tai. Pe cine crezi tu ca minti aici? Nu ti-e rusine?

M`ai inteles gresit :) eu condamn atitudinea unora :) nu ii cataloghez pe toti dar va spun sincer ca in calitate de elev unii pur si simplu nu au ce sa caute in PR.

Referitor la postul anterior eu ma refer la cateva persoane care in loc sa puna mana sa ajute ei stau si se uita :) Imi pare rau daca m`ati inteles gresit :):beer:

Dacă tu erai călare peste scandaligii, de unde ai certitudinea că ceilalți dădeau „două ture de oraș” înainte să vină la voi acolo ?

Aici este vorba de timpul de interventie , Pai ai scandal si vii dupa 10 minute ? Asta este un caz mai aparte nu inseamna ca de fiecare data s`a intamplat asa .

Catalin

Timpul ăsta de intervenție nu poate fi unul și același în toate situațiile. Chiar și cei ce se antrenează zilnic pentru așa ceva nu reușesc să aibă același timp la toate intervențiile.

În plus dă-mi voie să mă îndoiesc de realitatea celor povestite de tine, pare un pic cam since fiction, cel puțin eu nu am văzut în 13 ani de când sunt polițist, unul sau mai mulți elevi și jandarmi care să se călărească cu niște derbedei, iar polițiștii să-i privească de pe margine. Și te asigur că am văzut și am trecut prin destul de multe situații unde a fost nevoie de intervenția poliției.

Dacă te simți așa de apropiat și ai mai multă încredere în jandarmi, de ce nu te transferi la ei?

EneaGabriel

Am zis ca sunt persoane :) se vede ca nu mi`ai citit postul :) am fost si cu politisti la interventie :)Ma refer la faptul ca unii de la noi nu stiu cum sa se scoata cand au scandal ;)si referitor la jandarmi am zis ca pun mana si te ajuta cand este cazul ...cand nu este stau si taie frunza la caini :):ner:

Si referitor la topicul acesta ...Din scoala au incercat sa ne indoctrineze cu chestia ca " Politia Romana si Jandarmeria ....nu prea exista comunicare in acest sens & si nici nu o sa fie " pai va spun ca prima oara cand am venit am ramas placut surprins ..... la mine in jud te intelegi f bine cu jandarmii .:unsure:

Bogdanel

Am zis ca sunt persoane :) se vede ca nu mi`ai citit postul :) am fost si cu politisti la interventie :)Ma refer la faptul ca unii de la noi nu stiu cum sa se scoata cand au scandal ;)si referitor la jandarmi am zis ca pun mana si te ajuta cand este cazul ...cand nu este stau si taie frunza la caini :):ner:

pai asta e rolul lor.. ciomageala.

Tu chiar esti coleg cu mine , promotia 2011 ? :ner:

Edited by bogdanel