Jump to content
POLITISTI.ro

In concediul de crestere al copilului beneficiez de norma de echipament?

neamtu45

Recommended Posts

Salut colegi.

Daca sunt in concediul de crestere al copilului din data de 24.02.2012,m-ai beneficiez de norma de echipament(si cat)?

Mentionez ca am pe doi(2)ani cu 75% din salariu(primesc la fel si din norma de hrana75%)

Multa stima!

• Upvote 3
  • Downvote 2
eduardpsih

Stimate coleg DA, beneficiezi de norma de echipare care este completa! Doar indemnizatia este de 75%, dar si asta revine la normalul de 85% incepand cu 01 octombrie 2012, deci in noiembrie o sa primesti o indemnizatie mai mare. Nu "pune botul" la rautatile unor forumisti care se cred politisti-Dumnezei. Sunt in aceeasi situatie si stiu despre ce vorbesc, nu cum cred si vad altii cai verzi pe pereti.

Rog moderatorul si administratorul sa ia masuri ferme cu cei care posteaza off-topic.

• Upvote 1
  • Downvote 7
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• nutug69
      By nutug69
      Salut > Nu stiu daca este discutata undeva in forum dar supun spre atentie si poate cineva ma lamureste . Am mers in concediu de odihna cu masina personala . Bineinteles in ordinul de serviciu era trecut acest lucru ca , calatoresc cu auto personal . Surpriza la intoarcere , desi am adus bonuri de benzina nu au vrut sa-mi deconteze decat ce au vrut ei dupa nu stiu  ce tabel . Stiu ca se deconta transportul daca aceai bilete de tren sau cu auto personala . Stiti careva normele dupa care se fac aceste decontari ( stiu ca au fost doar suspendate , nu anulate ) , intrucat vreau sa-i dau in judecata . Va rog pe cei care stiti sa-mi spuneti in ce baza( ma inereseaza legi , HG , ordine de ministru , tot )  se deconta ordinul de serviciu atunci cand iti platea ( parca era 7,5 l /100 km ) , si acuma de ce nu . 
    • ccclyon
      By ccclyon
      La vara as dori sa merg in concediu in Delta. Nu am fost niciodata si nu stiu unde sa merg. Merg cu familia, nu la pescuit. Astept sugestii. Multumesc.
    • alecsrogue
      By alecsrogue
      imi cer scuze ca poastez aici dar am obs ca topicul cu restantele pe 2011 s-a inchis,
      bun,sunt promotie 2010 si eu am luat urmatoarele sume de bani pentru anul 2011 si anume
      prima transa 49 lei
      a doua 99 lei
      si ultima 99 lei

Problema este urmatoarea,eu ma lucrat la DGPMB de cand m`am incadrat pana in luna octombrie 2011,si apoi m-`am mutat la IPJ Arges,ideea este urmatoarea am coleg care a terminat in acceasi zi cu mine la sectia la care lucrez iar el a luat un total de aprox.700 lei,un alt coleg care a fost repartizat la valcea a luat un total de 1000 lei...eu am luat 250 lei total..care sa fie problema.nu am luat nici macar o "soseta" cum descurc problema....

A mai patit cineva asa? si ma refer in special pentru promotia 2011.

Ms,si o zi buna sa aveti!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.