Jump to content
POLITISTI.ro

Catalin

Verifică online dacă maşina a fost lovită

Recommended Posts

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

geutz

O mica completare: in sistem apare decat masina "vinovata" de producerea accidentului.

Caz concret: am avut o mica tamponare asta-iarna, cu masina mea reparata pe RCA-ul celuilalt. Cand caut cu datele mele, imi spune ca nu exista nici un eveniment asociat cu datele respective; cand caut cu datele lui, apare evenimentul (data producerii plus societatea la care avea RCA in momentul respectiv).

Parerea mea: este un lucru bun, dar se putea si mai bine; cel mai bine ar fi cautarea numai dupa numarul de identificare, pt ca e posibil ca numarul de inmatriculare sau proprietarul sa se schimbe in timpul "vietii" masinii.

Edited by geutz

Catalin

Inițial această bază de date a fost numai pentru uzul celor de la asigurări și e folosită pentru a stabili acele reduceri sau creșteri ale poliției de asigurare în funcție de istoricul fiecăruia. Iar acum au permis și accesul publicului.

alex75

buna ziua.

am si eu nevoie de o asemenea hartie precum ca nu am avut incidente in tara in ultimii 5 ani...

de unde pot sa o scot?

multumesc

Marius

La ce fel "incidente" te referi?

alex75

eu am inscris o masina in germania pe numele meu....iar pentru asigurare imi trebuie acea clasa  de la asigurarea RCA - B/M B9 in cazul meu

Marius

Te sfătuiesc să formulezi o petiţie şi să o depui la Comisia de Supraveghere a Asigurărilor.

Adresa: București, Splaiul Independenţei  nr.15, sector 5, cod 050092

Telverde Dialog ASF 0-8008-25627 - doar pentru a primi telefonic asistenţă de specialitate în vederea formulării unei petiţii în asigurări.

E-mail: office@csa-isc.ro sau office@asfromania.ro

Programul Autorităţii de Supraveghere Financiare:

• luni - joi: 8.30 - 17.00
  • vineri: 8.30 - 14.30

Program Registratură:

• luni - joi: 8.30 - 14.00
  • vineri: 8.30 - 12.00

Baftă.

• Upvote 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• Luci92
      By Luci92
      Buna ziua,
      Sunt absolvent al Universitatii Politehnice Bucuresti, Facultatea Transporturi, Specializarea Autovehicule Rutiere, lucrez ca inginer proiectant mecanic pentru un producator de automobile din tara noastra. Ma intrebam daca pot lucra in politie cu calificarea pe care o am, ma intereseaza expertizele accidentelor.
      Stiu de la facultate ca se fac expertize cu ajutorul carora, calculand energia cinetica a autovehiculului, a impactului, deformari, s.a, se pot afla anumite date: viteza in momentul impactului, distanta de franare, minte vinovatul sau nu  etc.
      Cum se numeste meseria, cum o pot ocupa, depun un CV undeva, trebuie sa fac un master? Mentionez ca sunt student in anul 1 la master, asta ca sa se stie ca am beneficiat deja de un an de invatamant gratuit.
      Va multumesc anticipat!
    • Pixelinna
      By Pixelinna
      Salut
      Suntem un grup de parinti si ne punem o intrebare. Nota bene - nu cautam considerente sau opinii personale despre gradul de risc sau siguranta copiilor, ci daca ne poate ajuta cineva cu cadrul legislativ.
      Pana la urma, este sau nu este ok sa transporti 30j de copii sub 135 cm in autocar, fara scaune omologate?
      Chestia e ca 1 copil sub 135 cm in 1 masina, securizat doar cu centura de siguranta = amenda 5p / 450 ron.
      35 copii in acelasi fel de scaune, tot doar cu centuri = drum bun, Vasile.
      Multumim!
    • Adippp
      By Adippp
      Buna ziua! In septembrie 2016 am cumpărat o mașină ,am inregistrat-o la financiar pe numele meu, i-am plătit toate taxele cu privire la înmatriculare (mai puțin rca),după care a trebuit sa plec cu serviciul in afara tarii fara a finaliza procedura de înmatriculare. Nelamurirea este daca pot întâmpina probleme la inmatriculari din cauza ca a trecut acest timp,si am înțeles ca fiscalul ar fi valabil doar 30 de zile... Îmi puteți spune va rog ce probleme pot întâmpina ?
      Va mulțumesc!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.