Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
ion25

Ce parere aveti despre cazul taximetristului violat?

Question

ion25

buna ziua.nu vreau sa credeti ca am ceva cu politistii dar am urmarit cazul taximetristului violat si aseara la un shou pacatos am ramas uimit de declaratia taximetristului privind atitudinea politistilor ajunsi la fata locului care in loc sa il ajute pe bietul om care tocmai trecuse printr-o trauma psihologica il intrebau de ce are tatuaje...voi ca politisti asa ati fi procedat?mie mi-au dat impresia ca o favorizau pe violatoare...vio ce credeti?

Recommended Posts

• 0
maxu08

fii serios, ala este caz? cred ca nici nu il inregistram ca si plingere, as fi crezut ca este o gluma. Taximetristul sa zica mersi ca se uita aia la el si apoi sa faca scandal. Acum a dat prostu' de bani (crezi ca participa la emisiuni pe gratis?) si spune toate prostiile doar sa placa la "beeep" care se uita la show de acest tip.

INainte de emisiune se face instructaj cu invitatii ce sa spuna si cum sa o faca astfel incit sa aibe rating maxim si sa placa prostimii, deci nu lua de buna tot ce se spune la asemenea emisiuni.

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
ion25

maxu08 nu cred ca e o gluma pt ca daca ai urmarit cazul ieri la acces direct am vazut ca violatoarea a fost chemata la parchet,deci e suspecta pt viol

• 0
maxu08

este chemata la parchet ptr ca s-a depus plingere. trebuie sa isi faca si oamenii treaba. ramine de vazut ce probe vor exista - nu violul cred ca este problema principala ci acuzatia de tentativa de omor. de aceea parchetul este diligent si face cercetarile aferente.

adevarul este ca avea si o fatza de baiat violat, ce sa spun :)

• 0
BGeorge

Daca a fost chemata la parchet asta nu inseamna ca e suspecta pentru viol.

Povestea asta e cusuta cu ata alba, si daca imi permiti un sfat, renunta sa te mai uiti la emisiuni tabloid.

• 0
Marius

Uite ce se întâmplă când cetățeanul privește prea mult la emisiunile de genul ăsta. Cum înghit pe nerăsuflate bășcălia făcută de niște bădărani la TV.

Ăsta e un topic de caterincă și de miștouri ieftine, precum emisiunea amintită în primul post, nu?

• Upvote 1

• 0
maxu08

nu, este o emisiune de cultura si opinie sponsorizata de Dilema Veche si REvista 22. ya, right :)

• 0
Catalin

Dragă ion25 ce părere ai de ultimele știri despre acest „caz” conform cărora violatoarea și-a luat gardă de corp, se plimbă cu o limuzină, mutându-se într-o vilă de lux ce aparține avocatului și se comportă ca o adevărată „divă” fugărită zilnic de paparazzi.

Oare nu e o manevră și un „caz” fabricat pentru a ieși din anonimat, pentru publicitate, etc ... și toate astea cu costuri inutile ce implică niște cercetări și anchete?

• 0
ion25

domnilor permitetimi sa va spun ca va inselati.or fi ele emisiunile cum or fi dar cazul e caz.eu unul il cred pe domnul taximetrist si sunt uimit de faptul ca incercati sa va aparati colegii politisti care in loc sa salveze victima il intrebau de tatuaje...

• 0
Insanity66

Desi violul este o chestie oribila si grava si , da , se poate intampla si unui barbat, taximetristul acela a urcat la ea in apartament ca sa comita adulter.

Si a dat peste o nebuna (presupunand ca macar esenta stirii este corecta). Acum zice ca de ce a sarit aia pe el si s-a enervat cand nu a putut sa presteze. Nu am ce sa comentez aici.

• 0
ion25

catalin,violatoarea poate,dar omul a suferit o trauma,a fost violat,nu poti spune ca a vrut sa fie violat,sa fim seriosi

• 0
maxu08

domnilor permitetimi sa va spun ca va inselati.or fi ele emisiunile cum or fi dar cazul e caz.eu unul il cred pe domnul taximetrist si sunt uimit de faptul ca incercati sa va aparati colegii politisti care in loc sa salveze victima il intrebau de tatuaje...

ai creierul spalat de atitea emisiuni TV proaste sau asa esti de obicei? Dumnezeule, nu credeam o asa emisiune poate nivela circumvoltiunile creierului.

catalin,violatoarea poate,dar omul a suferit o trauma,a fost violat,nu poti spune ca a vrut sa fie violat,sa fim seriosi

:ner: make my day!!

• Upvote 2

• 0
ion25

nu am creierul spalat dar pe bune,tu chiar crezi ca omul a vrut sa fie violat?poate femeia a avut intentii sa ajunga diva

• 0
Catalin

ion25 acel detaliu la care faci referire este doar o picanterie pentru rating și audiență.

Nu avem de ce să luăm apărarea colegilor ce au intervenit acolo, întrucât nu au greșit cu nimic. Dacă ei intraseră în apartament și taximetristul ăsta inocent a descuiat ușa, înseamnă că deja pericolul fusese îndepărtat. Pricepi?

Taximetristul a povestit singurel că a deschis ușa abia după ce polițiștii au intrat peste răufăcătoare și i-au luat cuțitul.

Așa că nu au greșit cu nimic polițiștii, deoarece nu mai era niciun pericol.

• 0
maxu08

care viol prietene? ai vazut vreo proba privind violul? s-a supus unei verificari medicale privind macar intretinerea unui raport sexual? era zgiriat pe maini, pe piept, spate sau oriunde in alta parte astfel incit sa reiasa ca a avut loc macar un act sexual? despre ce vorbim aici?

nu orice act sexual este viol asa cum nici orice lovitura la cap nu este tentativa de omor. Inainte sa te bagi in discutii juridice, pune mina pe o carte de specialitate si apoi vino sa discutam. nu vorbim pe ce se spune in emisiuni TV.

• 0
ion25

pai or fi luat cutitul dar trebuia incatusata sau ceva de genul pt ca daca ati fost atenti mai avea putin si ii ataca si pe politisti pt ca devenise isterica.si a mai si mintit pt ca a spus ca e operata dar a putut comite un viol

• 0
maxu08

pai or fi luat cutitul dar trebuia incatusata sau ceva de genul pt ca daca ati fost atenti mai avea putin si ii ataca si pe politisti pt ca devenise isterica.si a mai si mintit pt ca a spus ca e operata dar a putut comite un viol

:ner: baga tare ca ma distrezi de minune.

sunt de parere ca trebuia impuscata in cap de cum au intrat pe usa cei de la politie. daca nebuna arunca cu vitriol?

• 0
Catalin

Polițiștii de la fața locului decid dacă se impunea încătușarea acolo, nu prostăvanii dintr-un studio tv.

Dacă presupusa infractoare era dezbrăcată, oare nu e logic că trebuiau să o lase să se îmbrace? Cum se mai îmbrăca aia dacă era încătușată? Hai să fim și un pic serioși!

Crede-mă că nu ți-o spun cu răutate sau ironie, dar nu e bine să crezi tot ce debitează Capatos în batjocura aia de emisiune. Ăia acolo bat câmpii cu voioșie.

• 0
ion25

catalin,metode se gaseau.puteau pune un cearceaf pe ea sau ceva .mai ales ca nu merita sa fie tratata frumos

• 0
BGeorge

Acest topic cred ca a ajuns prea departe, cel putin eu sunt scarbit de ce vad si aud la TV si nu as vrea sa vad asta si aici, pe acest forum.

E singurul loc unde ma pot refugia de tot cacatul de pe net si de la TV.

• 0
maxu08

catalin,metode se gaseau.puteau pune un cearceaf pe ea sau ceva .mai ales ca nu merita sa fie tratata frumos

:ner: tareeeee!!!!!!!!!!!!!

• 0
Marius

E mare rău grădina, sau cum? :ner:

• 0
Catalin

Cum ai stabilit că merita să nu fie tratată frumos?

Ce trebuiau să facă? Să o bată cu pietre în piața publică?

Și duduia respectivă trebuie tratată la fel ca și taximetristul, pentru că și ea are dreptul și se bucură de prezumția de nevinovăție. Dacă nu, atunci polițiștii ăia ar fi fost acuzați de abuzuri și alte asemenea aprecieri. Tocmai de aceea e dificilă meseria asta, pentru că toți cu care intri în contact au numai drepturi, iar polițistul numai obligații.

Nimic nu este atât de simplu pe cât se spune la televizor. Acolo se pun ușor verdicte, deși cei ce o fac habar nu au despre domeniile, regulile și procedurile existente în domeniul respectiv.

Imaginează-ți ce ar fi fost la gura prostăvanilor de genul lui Capatos, dacă polițiștii ăia ar fi intervenit în forță și ar fi încătușat „o femeie ce se deplasa cu ajutorul unei cârje”. Îți spun eu, ar fi fost un subiect pe cinste pentru emisiunile de acest gen, pentru talkshow-uri, dezbateri, în care polițiștii erau catalogați ca fiind niște brute ce abuzează la fiecare contact cu vreun cetățean.

• Upvote 1

• 0
Cristi

Nu cumva initiatorul acestui topic este taximetristul in cauza? Zic si eu...

• Upvote 1

• 0
danpin

judecatorule, cum imparti tu dreptatea :ner:

• 0
maxu08

Nu cumva initiatorul acestui topic este taximetristul in cauza? Zic si eu...

Toma Necredinciosul ce esti :)