Jump to content
POLITISTI.ro

Afecteaza descoperirea de card aprobarea demisiei?

radu007
 Share

Recommended Posts

Nu are nici o legatura owerdraft-ul cu demisia.

Asta este politica de a lor, ca la noi la MM am avut colegi care au demisionat si au achitat owerdraft-ul in rate. Discuta cu banca ca se rezolva deoarece interesul lor este sa isi recopere banii, iar sefii nu te pot opri din acest motiv.

Sa auzim de bine!

@GhitaMM, are dreptate. pe banca nu-i intereseaza demisia. Un coleg a iesit din sistem ( a fost dat afara ) si avea owerdraft.

Banca nu a interesat-o, cat timp iti pui tu bani pe card ca sa acoperii dobanda, e ok.

Cand nu mai pui bani, atunci intervine banca, i-a legatura cu tine si discutati .

Atata timp cat acoperii dobanda, banca nu are nimic cu tine. Asa poti pune tu, cat si in ce rate vrei .

Citeste cu atentie contractul de overdraft. Ala precizeaza pe undeva ca esti obligat, in caz ca nu ti se da banii pe card, sa depui in cont 10% din salariu. Minim! Ca ii scoti la 10 minute dupa aia e alta discutie. Fa asa si nu vei avea probleme. Banca isi va trage de acolo comisioane si alte camatarii pe care le practica legal.

Domnule radu007 demisia in orice loc de pe pamant este un act unilateral.

Ce treaba are banca cu demisia dvs?

MAI este obligat sa iti aprobe demisia ,nu daca vrea. :blink:

Cu respect. :emo-yessir:

Datoria iti ramane doar la banca unde ai cardul.Daca achiti lunar cel putin 10 % din suma datorata nu o sa ai probleme.

• Moderator

Sincer îți spun că m-aș bucura să-ți dai demisia, dacă ești întradevăr polițist. De specimene ca tine nu avem nevoie printre noi.

Iar dacă nu o „tai afară” tu singurel, sper să te de-a afară și să scăpăm de astfel de pseudo-polițiști cu o mentalitate ca a ta.

Tu nu ai o mentalitate de polițist, dacă ești cu ochii după dat țepe, indiferent că e vorba de o banca sau orice altceva.

Drum bun și cale bătută!

Îți doresc numai „succesuri” în noua ta carieră, oricare ar fi ea.

Cătăline, i-ai tras o replică peste bot de o s-o pomenească. Adevărul e că m-ai surprins și pe mine. Dar, cred că omul a făcut afirmația în glumă. Cel puțin , mie așa mi-a lăsat impresia succesiunea post-urilor.

• 2 weeks later...

Daca omul vrea s-o taie afara cred ca e treaba lui si nu trebuie sa-l judecam asa de aspru pentru asta ,si mai ales pentru faptul ca zice ca o sa dea teapa la banca.....

asta nu e de lauda,poate e constrans de imprejurari si nu are alta solutie.

Poate sunt mai multi in situatia asta dar nu stim......................................DACA UNII O DUC BINE "ECONOMIC" ASTA NU INSEAMNA CA LA TOATA LUMEA ESTE ACEIASI SITUATIE

• Membru

sunt multi in ACEEASI situatie ca si radu, dar asta nu inseamna sa fugim din tara sa dam tepi..la banci

Anndo esti cumva patron, nu traiesti din salariu?

Auzi sa nu il judecam prea aspru?

Pai din cauza unora ca el am ajuns batjocura cetatenilor.

Anndo spune-mi ca nu esti politist te rog frumos............

Pai si daca o duce prost trebuie sa traga tepe? Un om cinstit isi recunoaste datoria, chiar daca e in imposibilitatea de a o plati, incearca o reesalonare, un compromis, o achitare partiala, nu da tepe.