Jump to content
POLITISTI.ro
Stalin

Admitere Academia de Politie 2013

Recommended Posts

Marius

Mai spun ceva si ma opresc pentru ca oricum nu rezolv nimic, puteti considera in continuare ca e perfect normal ce se intampla si toti care au terminat deja o facultate la buget sa se duca dracu ca cine are nevoie de asa ceva pana la urma. Insa urmand filosofia ta, Oamenii nu se nasc politisti. Iubirea pentru adevar si dreptate naste politisti. 

Eu mai intai am terminat o facultate la buget, apoi m-am nascut, deci tre' sa mor. Numai bine.

Eşti deficitar la capitolul logică dacă asta ai reuşit să pricepi din fraza respectivă.

• Upvote 3
  • Downvote 3

Michael

@ Anonymous (cronicar anonim al regelui Bela) eu zic nu vorbesti atata timp cat Nu ai trecut si nu treci prin ce trecem noi prin urmare nu e nevoie de parerea ta. Si ar fi frumos sa nu ne jignesti ca nu e normal. Sunt persoane care au dat o data de mai multe ori pana au intrat si nu si au permis sau nu au avut posibilitatea sa stea acasa si au mers la facultate. Sunt persoane care au facut sacrificii atat financiare cat si morale sa se pregateasca pentru admitere si vii si spui ca nu se mai poate cu 2 saptamani inainte. (+ schimbi probele sportive cu o luna inainte). De ce nu esti corect si admiti ca dupa principiul de anul acesta admiterile din 2011 si 2012 organizte duşa aceeai lege a educatiei din 2011 au fost organizate ilegal iar taxele scolarizare incasate ilegal. Ar trebui trimisi acasa toti studentii care au mai facut facultate si amisi si restituiti toti banii iar cei care nu si au facut treaba sa raspunda in fata legii. Banuiesc ca activezi in cadrul ministerului si iti spun ca la fel de fatalau ai fi daca ti s ar spune sa asepti vreo doua saptamani sau nu decizia daca vei mai profesa in domeniu sau nu.

Din cauza unor oameni cu gandire inchisa ca a ta Romania a ajuns unde este aruncand la gunoi valori adevarate promovand non valori .

Edited by Michael
  • Upvote 4
  • Downvote 7

Anonymous

Puştiulică, uşurel, trage aer în piept. Ai citit postul pe care l-am citat? Citeşte înainte să scoţi asemenea aberaţii, nu ai să găseşti în postul meu termenul de "revoltaţi". Cât despre facultăţile voastre, la care de ani buni nu mai există examene de admitere şi se intră în baza notei de la bacalaureat, nu ne mai povesti, că se vede cu ochiul liber ... Nu mai vorbi tu despre vremurile comuniste, pentru că doar îţi dai cu presupusul şi aberezi. La fel cum o faci şi când vorbeşti despre ce se întâmplă la americani. Din nou vorbeşti fără să ai habar.

Faptul că academia impune o regulă de selecţie prin care nu acceptă toţi nehotărâţii e perfect normal şi legal. Este similară situaţia cu baremul de înălţime. Nu ai înălţimea necesară, nu te primesc, nu-i interesează persoana ta. Eşti liber să mergi la cei ce nu pun astfel de condiţii. Şi e perfect democratic, chiar dacă nu-ţi convine.

• Upvote 4
  • Downvote 2

Michael

Eu nu am vorbit despre americani.

Cat despre inaltime este un criteriu perfect normal pentru a putea face fata cerintelor profesiei. Dar nu cred ca daca am mai facut o facultate o sa imtampin probleme in a profesa. Nu pot incurca pe nimeni. Ah dar vai am uitat ca aici se promoveaza oamenii cu cat mai putine studii. Ex ministrul de interne cu bac luat la 30 si ceva de ani. Exemplul dat de tine nu are relevanta. (inaltimea cu a 2 a facultate).

• Downvote 7

razvan0209

care nu au luat*

Anonymous

Tu să strigi la tăticuţul tău "băi", nu la mine, că nu suntem de-o seamă şi nici nu ne tragem amândoi de şireturi! Ţi-ai editat repejor postul?
Spre deosebire de voi, nişte plângăcioşi ce au stat cu ochii în televizor şi au aflat despre acţionarea în judecată şi daune morale, eu am ştiut ce vreau de la viaţă şi am intrat, parcurs şi absolvit, acolo unde voi doar tânjiţi acum.
Eşti un pic cam încet la minte, dacă ministrul de interne îl asimilezi poliţiştilor şi spui că a fost promovat din interiorul sistemului. Mai interesează-te şi ai să aflii că noi ne-am pricopsit cu un astfel de ministru ce a venit din afară şi care la fel ca şi voi avea o grămadă de facultăţi absolvite după prima tinereţe.

• Upvote 6
  • Downvote 1

Cristi

Mă întreb cum îşi permit aceşti indivizi  să catalogheze oameni dintr-o categorie profesională în care culmea, ei nu au cum să ajungă. Domnule Michael, poate îmi spuneţi cumva de unde ştiţi ce studii au poliţiştii şi ce fel de valoare vă consideraţi, dacă noi, umilii poliţişti, suntem "nonvalori promovate"? Vedeţi cumva ca valoarea dumneavoastră să nu facă parte din R_. (citiţi o carte de matematică dacă nu cunoaşteţi acest simbol).

• Upvote 8
  • Downvote 1

Horia

Ce e aici? Acest topic a devenit clubul autovictimizarilor? S-au strans aici toti plangaciosii?

Dupa acest Mucihael ar fi bine sa fie dati afara toti studentii din Academie si toti politistii, dupa care sa-l ia pe el, pentru ca el e o valoare adevarata, un fel de miezul din covrig, el e buricul pamantului, iar astia care sunt acum in politie sunt non valori.

• Upvote 5
  • Downvote 2

ganryu

Bai oameni buni.Ce a facut Academia anul acesta,e ilegal.Asta e,mi-au spus-o mai multi oameni de sus.Dar nu aveti ce face cei care ati termiant facultatea la buget,asta e.daca-i dati in judecata,se amana perioada de inscriere si deci prin urmare se icnalca drepturile celor care au termiant liceul anul acesta si celor care nu au mai urmat facultati finantate de la stat si se da anul viitor admiterea.Asadar prin urmare nu aveti ce face.Dovezi sunt multe impotriva Academiei,dar din pacate ele sunt degeaba.Nu va ambalati.fiti calmi,un sut in fund un pas inainte!La revedere,o zi buna

• Upvote 1
  • Downvote 4

aaddyy
Anonymous

esti genul de persoana care nu vede mia departe de propriu nas

• Upvote 1
  • Downvote 4

skip

Michael,cu gandirea ta superioara nu cred ca o sa ai o viata prea usoara in academie daca intri. Apropo admiterea consta si intr-o proba scrisa la gramatica limbii romane,vezi ca mananci litere:"organizte duşa aceeai lege"

• Upvote 3

Anonymous

Pe lângă naivitatea inimaginabilă şi tupeul specific noilor generaţii, nici la capitotul bun simţ sau educaţie nu excelaţi. 

Ştii tu aaddyy ce fel de pesoană sunt eu, mă cunoşti? Singurul lucru cert este că ai probleme să redactezi o simplă frază. 

Cu inteligenţa şi valoarea voastră nemărginită, nu sunteţi în stare să găsiţi care prevedere legală clară este încălcată şi sunteţi nevoiţi să întrebaţi "mai mulţi oamenii de sus".  :lol: Unde, în ce lege spune că cei ce au urmat cursurile unei facultăţi pe locurile plătite de statul român trebuie să fie musai acceptaţi şi la Academia de Poliţie? 

Edited by Anonymous
  • Upvote 3

ImperfecT

Pfff,ce-i aici....

Pare-mi-se ca dintr-un subiect banal a iesit un razboi intre politisti si civili... Ceea ce nu ati inteles cei ce sunteti ofuscati ca nu pot participa la admiterea ADP e ca statul nu are bani si punct,sau nu se vrea.... De un timp de vreme pe forumul asta s-au adunat tot felul de oameni "trecuti prin viata" ce-si dau cu parerea total pe langa subiect si mai vin si cu argumente. :doh:  Daca tot considerati ca e ilicita schimbarea regulamentului admiterii in cadrul ADP prin introducerea punctului f), de ce nu-i dati in judecata sa va treziti la realitate?? M-am saturat sa aud chestii de genul asta...s-au adunat fel si fel de indivizi pe aici,unii laudarosi ca Robertuts,care se lauda pe toate forumurile ca a luat bacul cu 9,53 sau ca sare 7 metri in lungime,altii ca x (nu mai dau nume) ca e bazat la istorie,lb.romana,sport etc... Forumul asta e facut strict pentru informare si relationare politist-civil,nu pentru lauda,smiorcaieli etc... Facultati sunt cat vezi cu ochii,aveti de unde alege.... Si,daca vreti sa va reamintesc,ADP are de unde alege viitori studenti,nu moare nimeni fara voi,cei care v-ati trezit in ultimea clipa ca vreti politisti...Hai ma,chiar asa??? O sa moara concurenta fara voi,cei cu 10 facultati?? :doh:

Iar,ca mesaj pentru cei ce se dau bazati,nu uitati ca puteti fi superbazati,nu puteti baga mana in foc ca luati examenul. Nu vreau sa va tai din optimism,dar este concurenta si,vorba profesoarei mele de istorie,e nevoie si de noroc si depinde si de forma de moment... Poti sti tot pe de rost si sa ai o zi proasta si se duce naibii toata munca!! Terminati-o naibii cu lauda,ca nimeni nu e atotstiutor!!

Edited by ImperfecT
  • Upvote 2
  • Downvote 4

georgya

Faptul ca ati absolvit o facultate nu va da dreptul sa deveniti infatuati si nesimtiti. Invatati sa respectati niste oameni care au cativa ani de experienta in meseria asta, nu va mai ofticati atat. Ma astept la minusuri din partea ''intelijentilor'', dar nu-i suparare.

• Upvote 3
  • Downvote 2

Gyna

Ma scuzati ca intervin in aceasta disputa...sunt impartiala!

A reusit cineva sa ia legatura azi cu cei de la ADP?

officer2000

Am trimis mail si am sunat dar...surpriza , nu raspunde nimeni.Oare de ce nu ma mira?!

aaddy

eu am trimis fax si mail ministrului si academiei... inca astept

• Upvote 1
  • Downvote 1

officer2000

Anonymous, cu tot respectul(poate esti la varsta a II-a sau a III-a) nu inteleg de ce te bagi  si mai ales ce e cu atitudinea asta de "mare smecher"  incat sa ne ataci pe toti cei care poate am facut un an,2,3 sau am terminat o facultate?! Poate ca toate schimbarile facute de academie sunt perfect legale dar noi avem tot dreptul sa ne revoltam. Tu probabil ca dinainte sa te nasti erai facut pt meseria de politist,dar asta nu inseamna ca toti suntem perfecti ,ca tine.  Cat despre facultati (pt cultura ta) de 2 -3 ani la maj. se intra pe baza de examen SCRIS. 

• Upvote 1
  • Downvote 2

Cristi

Dacă nu vă potoliţi şi nu renunţaţi la atacurile de orice natură la adresa membrilor cu vechime ai acestui forum, vă închid topicul şi vă scutesc de dreptul de a fi membri în această comunitate. Nu avem nevoie de infantili, stresaţi, frustraţi, copilăroşi, fără şapte ani de acasă. REVENIŢI on-topic!

razvan0209

nu vreau sa ma cert cu nimeni dar daca v-ati face un loc al vostru unde sa vorbiti despre proteste si alte cele nu se supara nimeni

Administrator

Din cauză că tupeul unor infantili şi frustraţi a început să depăşească limita bunului simţ, acest topic se închide definitiv.

Cei ce vor iniţia alte topicuri similare cu aceeaşi temă de discutie vor fi banaţi. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• Hant12
      By Hant12
      Buna , as avea o intrebare legata de examenul psihologic , am dat acum cateva zile examenul psihologic pentru incadrari din sura externa si nu l-am trecut , si as vrea sa incerc la Scoala de agenti in toamna , mai pot da examenul psihologic pentru scoala ? la examen mi s-a spus ca pot ,pentru ca este cu totul diferit, acesta este valabil doar pentru incadrari , este adevarat?
    • Geo97
      By Geo97
      Buna ziua, puteti sa ma jutati si pe mine cu o informatie? De mult timp imi doresc sa intru la academie dar din pacate de mai bine de un an am fost operata la nivelul genuchiului de ruptura ligamentelor si de menisc. Vreau sa stiu si eu daca  cu aceasta operatie care mi.a las si cicatrici mai pot intra...
      Va multumesc anticipat 😊

• RoMu06
      By RoMu06
      Buna ziua, pe data de 17 iulie 2019 am examenul auto, proba practica pentru categoria E, intre timp mi.a fost suspendat dreptul de a conduce,pot sustine examenul cu dovada valabila pana pe 23? 
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.