Jump to content
POLITISTI.ro

Stalin

Admitere Academia de Politie 2013

Recommended Posts

Stalin

Salut!

Deschid acest topic pentru toti aspirantii cu scopul de a comunica si eventual a ne imprieteni!!

Deci cine participa la anul??

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Mister17

Si eu sunt pentru 2013. Sper ca lucrurile sa decurga bine si cei care merita cu adevarat sa fie admisi.

MrDennis

Si eu sunt in cursa :emo-box:

georgiana

mey baieti...sper sa ma alatur si eu anul viitor... se stie cumva daca vor fi tot asa putine locuri?adica doar 5 locuri pentru fete....e destul de greu....

Catalin

Din păcate locurile nu se stabilesc în funcție de nevoile din poliție, ci în funcție de bunul plac al politicienilor.

Baftă!

Stalin

Pentru cei care cauta materiale sau au materiale sa ma contacteze(Am si eu).Mai multe detalii pe privat.

Dan

Cred că ar fi important să postezi ce materiale ai aici. De aceea ne strângem pe forum, pentru a ne ajuta/informa reciproc. Dacă vei vorbi pe privat cu anumiți membri vei priva pe ceilalți de a afla ce materiale didactice ai și nu este corect. Suntem o comunitate de prieteni și așa vrem să rămânem. Succes cu studiul !

Stalin

Dan,am uitat sa specific ca eu am viteza de upload de toata jena si nu o sa pot sa uploadez aici.Cand am spus mai multe detalii pe privat nu m-am referit doar la anumite persoane,ci la toti doritorii.(Pot trimite materialele prin skype).Iti multumesc ca mi-ai atras atentia. :emo-yessir: Daca sunt persoane interesate o sa postez lista cu materialele ce le detin.

Edited by Stalin

AleXXX599

Si eu intru in competitie sa spun asa:D Stalin chiar mi-ar prinde bine cateva materiale la limba romana si limba engleza :D

Stalin

Salut Alex!Am doar la romana in pc dar as spune sa mai astepti putin sa vedem daca sunt mai multi doritori!

Edited by Stalin

crissbox92

Salut...si eu intru pentru 2013....mi-ar fi de folos ceva materiale la romana...crezi ca ai putea sa imi trimit ceva,Stalin!Stima

Stalin

Duminica,doritorii de materiale ma pot cauta pe Skype: cenzurat.Succes tuturor!

Edited by Dan

leonid

buna. Si eu o sa candidez pentru loc la academie :D care vrea idul meu de skype sa mai vorbim asta e: cenzurat

Edited by Dan

Stalin

Ok,leonid!Noi(eu,cenzurat) vorbim pe skype duminica daca vrei adauga-ma in lista.Succes!

Edited by Dan

AleXXX599

Stalin, ti-am dat add skype, duminica o sa fiu si eu prezent!

Stalin

Foarte bine :) pe duminica atunci!

georgiana

Buna baieti, dar fete nu prea vad pe aici....la anul nu mai candideaza si fetele?...voi candida singura?... :P ...imi fac id de skipe si intru si eu cu voi in echipa....

crissbox92

Te asteptam;)Duminica dupa ora 7 seara avem conferinta cu Stalin si baietii ;))

illa

Buna seara tuturor!avem acelasi scop :) doar ca eu nu detin prea multe informatii,dar asta se poate inbunatati.,Mai citesc si eu pe aici pe forum cate ceva...

Stalin

Nimeni nu s-a nascut invatat :) si nici cand moare,nu moare intelept!Bun venit pe forum!

Constantin24

Salutare, desi am avut un esec in 2010, nu ma las pagubas si in 2013 ne vedem la examane :) Vorbim si pe skype eventual.

Dogaru

Salut ! Am o mica cicatrice de circa un cm la arcada(lovitura din copilarie)si vas ruga sami spuneti daca asta se considera un impediment la fisa medicala...va multumesc!

Alex87

Stai linistit.

selen

cautati-va alta meserie, :)

• Downvote 5

Stalin

Si daca nu ne cautam? :naughty:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• TOTeu4ever
      By TOTeu4ever
      Buna ziua, am si eu o nelamurire in urmatoarea situatie:

Sunt de vreun an si ceva in Sibiu (detasat cu munca), intre timp mi-am obtinut viza de flotant pe Sibiu, pentru a putea sustine examenul pentru categoria B in Sibiu. Problema este urmatoarea: Urmeaza sa ma intorc inapoi in Bucuresti unde si am domiciliul pe buletin iar nelamurirea mea este daca pot sustine examenul teoretic si practic in Bucuresti cu toate ca eu am viza de flotant valabila pana in octombrie 2014 in Sibiu? Scoala am facut-o in Sibiu.

Multumesc anticipat!
    • scooby88
      By scooby88
      Vând set de manuale și culegeri de teste pentru pregătire în vederea susținerii examenului de admitere la Academia de Poliție. Acestea m-au ajutat să obțin media 9,20 la admitere.

Pachetul include:
      Istorie - cele 7 manuale alternative de istoria românilor, 
      - Sinteze de Istorie de Lucia Novac, 
      - 2800 de întrebări din Istorie de Ludmila Petrescu + sinteze din fiecare temă realizate de mine în format Word și cronologia completă.

Gramatică - Gramatica limbii române pentru examene de Al. Petricică - noțiuni teoretice și exerciții aplicative
      - Gramatica limbii române pentru examene - 2800 de grile tematice. 

Limba engleză - Manualul English Grammar de Mihaela Stârceanu,
      - Teste grilă de limba engleză de Mihaela Cherecheș, 
      - 1600 de teste grilă de Mona Arhire și Anamaria Micu.
      Cărțile se vând doar în set complet.
      Preț - 350 lei (include transportul prin curier). 

• grandanat
      By grandanat
      Bine v-am gasit,
      Am o intrebare si sper sa ma puteti lamuri.
      Mi-a fost suspendat permisul de conducere, iar astazi am fost la sediul Politiei Rutiere din Udistre sa sustin examenul. Mentionez ca am domiciliul in Bucuresti, de multi ani.
      Acolo, la ghiseu, mi s-a spus ca nu pot sustine examenul in Bucuresti pentru ca permisul meu a fost emis in alt judet!!!

1. Care e realitatea, unde trebuie sa dau examenul si care articol de lege reglementeaza acest subiect?
      2. Exista vreoa solutie alternativa pentru a putea da examenul in Bucuresti? poate o cerere depusa la comandant, etc.
      3. In mod normal, de unde trebuie sa ridic permisul dupa ce se incheie perioada de suspendare? Toata lumea spune ca la sediul politiei unde ai domiciliu, in schimb domnul de la ghiseu spune ca trebuie ridicat din judetul deunde a fost emis, ca acolo se "va duce".

Multumesc si o zi placuta tuturor.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.