Jump to content
POLITISTI.ro

Dan

Vând Mercedes 200 Diesel, an fabricație 1987

Recommended Posts

Dan

Mașina o vând pentru că vreau să îmi achiziționez una nouă. Deci este vorba de un Mercedes 200 Diesel, an fabricație 1987, motor 1987 cm3, motor clasic, consum 6%, oglinzi electrice, închidere centralizată, 2 chei, trapă electrică (nefuncțională, motoraș de schimbat), servodirecție, mp3 player PANASONIC, mici urme de rugină din cauza faptului că mașina are vopseaua ei originală.

Autoturismul mi-a fost adus din Germania de către un prieten și înmatriculată în Bulgaria, se poate circula cu el cu toată siguranța. Dețin toate documentele, carte, certificat înmatriculare, procura și actul de vânzare-cumpărare. Numerele de înmatriculare sunt originale, nu au fost date jos niciodată, iar cel din spate are nitul de siguranță pentru a demonstra acest lucru, așa cum trebuie să aibă toate autoturismele înmatriculate în această țară.

Mașinuța este deosebit de fiabilă și are un preț al consumabilelor fără concurență zic eu. Exemplu filtrele de ulei și motorină costă în jur de 24 lei fiecare, un disc de frână 100 lei, etc. Prețul este de 1000 euro fix pentru membrii polițiști.ro. Pentru alte detalii și poze nu ezitați să mă contactați prin PM.

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marinescu

pui si niste poze?

Dan

Ți-am trimis PM.

VictorL

Stiu ca Mercedesurile din acea perioada sunt niste adevarate tancuri. Au o tabla foarte buna si sunt masini cu durata de viata foarte lunga.

Un prieten de-al meu are Mercedes model ca al tau si pot spune ca din punct de vedere al confortului e de 5 *.

Spor la vanzare!

Si aaa, Dan, de curiozitate: ce vrei sa iti iei? :D

Edited by VictorL

Dan

Cât am spus și în anunț 1.000 de euro. M-a costat cu tot cu înmatriculat acum 4 ani 2.900 de euro, așa erau prețurile atunci, foarte sus. Mașina și dacă o dai pe piese iei mai mult pe ea. Mulțumesc de urări.

Marinescu

dan...el te intreba ce masina vrei sa iti iei dupa ce o vei da pe aceasta :emo-yessir: nu cat vrei sa iei

• Upvote 1

Dan

Scuze. Acum am văzut. Probabil un Mecedes A class sau Un Ford Focus. Nu m-am hotărât încă.

danpin

Ford...? :ner:

Mai intai uita-te la pretul pieselor pentru fiecare marca si apoi ia o decizie.

Spor la vanzare!

Dan

Știu că sunt scumpe piesele. Sunt încă la stadiul de prospectare. Oricum nu o să îmi iau una nou nouță ci ceva tot second hand.

Dan

Azi s-a vândut și Mercedesul. Sincer am avut o strângere de inimă, pentru că mi-a fost de mare ajutor, a consumat puțin, nu s-a stricat și puținele piese schimbate au fost foarte ieftine. Mai nou mi-am achiziționat un Nissan Almera, an fabricație 2001, motor 1.498 cm3, combustibil benzină, consum mediu 6,5%, km. 170.000, are ca dotări aer condiționat, geamuri electrice față, servo, oglinzi electrice. Mașinuța arată foarte bine, am primit un set de cauciucuri de vară plus un set de iarnă ambele noi nouțe, prețul 1.900 euro. Ceva păreri despre Nissan Almera ?

danpin

Doar anvelopele cu jante cu tot te-au costat atat, nu? :D

Sa-l stapanesti sanatos!

Dan

Merci Dane. Sper să mă țină tot la fel de bine ca vechea mașină.

Dan

Topicul se închide, mulțumesc celor care au arătat interes pentru autoturism.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• Motoboom
      By Motoboom
      Pentru cei pasionati, innebuniti sau cum vreti voi am o Honda de 600cmc din 1998 inmatriculata in Ro, ITP valabil, consumabile schimbate recent, km peste 32000, nu stiu cat de reali sunt, gume 90% ok, esapament final racing, buna pentru incepatori. Accept variante cu o Lada niva, Suziki Vitara sau Samurai, pretul 1800 epuroi, negociabil.
      Relatii la telefon : 0741125425 sau eti79ety@politisti.ro

• CITADELA
      By CITADELA
      Se vinde 1 bucata camera video JVC Everio cu hard disk de 30GB sau card de memorie, model GZ-MG130U, Made in Japan, zoom optic 34x, zoom digital 800x, capacitate de filmare de la 7h la 37h in functie de rezolutie, in stare optica si functionala ireprosabila. A fost utilizata in regim de filmare pentru familie, fara sa fie supusa unor abuzuri mecanice sau functionale excesive. Se da impreuna cu cablurile aferente, telecomanda, incarcator si gentuta. O sa caut si instructiunile, pe care in acest moment nu le gasesc, dar care oricum se pot descarca de pe net. Acumulatorul este Li-Ion de 730mAh si se afla in stare buna (estimez la 80% din capacitate). Este compacta, un pic mai mare decat un aparat foto.
      detalii aici
      Detalii in PM. Nu doresc schimburi si nici nu fac rezervari, primul venit, primul servit !
      Pret fix 190 euro

• CITADELA
      By CITADELA
      Vand vesta antiglont personala, nivel IIIA, marimea LARGE, valabilitate inclusiv 2011 (despre folosirea ei ulterioara, vezi posturile anterioare), formata din urmatoarele panouri:
      spate cu acoperirea zonei laterale
      fata
      trauma plate
      2X minipanouri pentru umeri.
      Husa este in stare buna, desi se vede clar ca a fost purtata ceva vreme, cu panouri velcro (arici) pe fata si spate pentru ecusoane, embleme etc. Nu este ciuruita si sper ca si viitorul proprietar sa aiba acelasi noroc
      Si eu am cumparat-o second-hand, in urma cu aprox. 3 ani. Acum o sa-mi iau una noua.
      Pretul informativ este de 600 RON (detalii si negocieri pe PM)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.