Jump to content

Cuantumul drepturilor banesti primite pentru norma de echipament pe 2011

alecsrogue
 Share

Recommended Posts

imi cer scuze ca poastez aici dar am obs ca topicul cu restantele pe 2011 s-a inchis,

bun,sunt promotie 2010 si eu am luat urmatoarele sume de bani pentru anul 2011 si anume

prima transa 49 lei

a doua 99 lei

si ultima 99 lei

Problema este urmatoarea,eu ma lucrat la DGPMB de cand m`am incadrat pana in luna octombrie 2011,si apoi m-`am mutat la IPJ Arges,ideea este urmatoarea am coleg care a terminat in acceasi zi cu mine la sectia la care lucrez iar el a luat un total de aprox.700 lei,un alt coleg care a fost repartizat la valcea a luat un total de 1000 lei...eu am luat 250 lei total..care sa fie problema.nu am luat nici macar o "soseta" cum descurc problema....

A mai patit cineva asa? si ma refer in special pentru promotia 2011.

Ms,si o zi buna sa aveti!

Promoție tot 2010 (nu academia de poliție), 43+85+85. Asta pentru că la absolvire ni s-au băgat pe gât toate prostiile din fișa de echipare (trebuie să își vândă cineva boarfele de echipament pe care nu le folosește nimeni gen scurtă cu guler de blană, căciulă de blană, pelerină de ploaie, 2 caschete, 2 costume de oraș, 7 (ȘAPTE) perechi de grade). Din câte știu, la absolvire ai dreptul la normă dublă, cu toate astea, valoarea echipamentului primit a depășit cu mult norma dublă.

PS: Conform legii și ordinelor interne trebuie să soliciți personal ce elemente de echipament vrei, nu să ți se bage pe, și anume, gât. Ce frumos era când, la absolvire, colegii din servicii au primit banii de echipare (acea normă dublă) iar noi remorca de țoale.

reply pt : alecsrogue, soryn si spk. :

sunt acceasi promotie ca si voi, iulie2010 si am luat suma de 30+60+60= 150 lei .

Mentionez faptul ca eu am mai achizitionat 1 camasa maneca scurta si un tricou din norma de 2011.

Inca o data aprob cele zise de alecsrogue in primul post chiar adaug faptul ca si in Hunedoara, alt coleg a luat 200+400+400= 1000lei.

Promotie 2010 fiind, am luat la Valcea vreo 1250 ron (250+500+500). Sa inteleg ca sunt "campion" in privinta asta? :naughty:

• Upvote 1

eu sunt promotia 2009 si am luat 150+350+350= bataie de joc... nu stiu de ce difera toate sumele chiar daca suntem aceeasi promotie..sau eu am luat mai putin decat un coleg care a absolvit un an mai tarziu...app...pe 2010 nu am luat nimic... e bataie de joc...

• Upvote 1
  • Downvote 1

Promotie 2010 fiind, am luat la Valcea vreo 1250 ron (250+500+500). Sa inteleg ca sunt "campion" in privinta asta? :naughty:

si eu pe cine dau in judecata,ce prosteala e si la militia asta...fara cuvinte

• Upvote 3
  • Downvote 3

Nici eu nu inteleg cum e posibil sa fie astfel de diferente de la un judet la altul.

Sa nu iti mai zic ca am un coleg care a terminat tot in 2010, este la setie cu mine si nu a luat nici un ban de echipament pentru anul 2011.

• Upvote 1
  • Downvote 1

pentru promotia 2010 : eu am luat 250+500+500=1250 lei total... dc doar atat nu stiu... va pot spune ca am completat fisa de echipament la sfr 2010 si am trecut vreo 2-3 camasi si 1 pereche de pantaloni dar nu am luat nimic... alt coleg de clasa cu mine de la valcea a luat aceeasi bani ca si mine... alt coleg tot 2010 care e cu mine la sectie nu a luat niciun ban, dar el spune ca la sfr 2010 i s-a zis ca nu are drept de echipament ptr 2011... nici eu nu stiu ce sa mai cred... imi pare rau de cei care au luat mai putin sau deloc, nu as vrea sa fiu in pielea lor...

• Administrator

Vă rog să păstrați subiectul topicului, iar aici să dezbateți problemele privind cuantumul drepturilor banesti primite pentru norma de echipament pe 2011.

Discuțiile despre banii de echipament pentru 2012 vă rog să le postați in topicul: .

Mulțumesc pentru înțelegere.

• 3 weeks later...

La prima incadrare beneficiem de norma de echipare dubla, iar ce depaseste se scade norma aferenta anului urmator?

cei mai in varsta ce ne sfatuiti sa facem?ma refer la noi cer care am fost nedreptatiti privind norma de echipament pentru anul 2011?? :((

Edited by alecsrogue

• 4 months later...

Va salut !

Stiti cumva cand vom fi si noi alocati la drepturile de echipament?

• Downvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.