Jump to content
POLITISTI.ro
Mihai040

Vizita medicală

Recommended Posts

Savesq

Pentru orice nelamurire din punct de vedere medical, e mai bine sa mergi la medicul de la ipj-ul tau, el e cel in masura sa iti dea verdictul. Mergi cu incredere, nu te mananca nimeni! :)

dennis

Buna seara.Vroiam sa va intreb daca faptul ca am lordoza imi va ridica probleme la vizita medicala?

Imi cer scuze pentru ca stiu ca nu este domeniul vostru dar daca ati auzit ceva de acest lucru va rog sa-mi spuneti.

Va multumesc.

Anul acesta s-a trecut de vizita medicala cu lordoza! A fost chemat inca un chirurg ca sa-si dea cu parerea, insa un lucru e cert - NU s-a picat la acest aspect!

Iti recomand sa te duci la medicul de la IPJ-ul tau pentru o parere, totusi! Bafta!

vmarius

Salut. Vreau sa merg la Academie la admiterea din 2013 dar am astm. Eu pot sa scot timpii necesari pentru proba sportiva, dar credeti ca e vreo problema ca am boala asta? Multumesc.

dsxstyle

cel bine este sa mergi la cabinetul medical de la IPJ-ul de care apartii ca sa afli un raspuns. Dupa cum vezi la intrebari legate de sanatate , toti recomandam sa mergi la ipj pt ca ei stiu cel mai bine. :emo-yessir:

Alex87

vmarius, astmul este o boala cronica. Teoretic n-ai voie sa participi.

vmarius

pai si la vizita medicala de la ipj ce anume testeaza? astept sa vad ce zice si Catalin sau un alt user experimentat, ar trebuii sa stiu daca are rost sa ma pregatesc sau nu

AleXXX599

vmarius cum a spus si dsxstyle cel mai bun lucru pe care il poti face in aceasta privinta e sa te duci la IPJ!

vmarius

asa am sa fac. maine am sa ma duc la cei de la IPJ si am sa intreb. sper din tot sufletul sa pot participa.. :wacko:

AleXXX599

Pai mult succes ....si sa ne spui ce ai facut!

Cristi

Noi nu suntem medici aici ca sa putem sa iti dam un sfat pertinent. Dupa cum spuneam si eu si colegii mei, cei care aveti nelamuriri privind starea voastra de sanatate in raport cu admiterea in scolile de politie mergeti la medicii din cadrul IPJ-urilor de care apartineti care va vor lamuri fara echivoc.

vmarius

Salut. Am fost azi la IPJ si am vorbit cu un politist de la poarta de acolo si i-am zis ca vreau sa merg la cabinetul medical al IPJ-ului sa adresez cateva intrebari in legatura cu starea de sanatate care trebuie sa o ai in momentul vizitei medicale si domnul politist mi-a spus ca nu e acolo niciun cabinet si sa merg pe o alta strada, m-am dus pe acea strada si ma uitam ca curca-n lemne... am sa incerc sa aflu mai exact unde e acel cabinet sa nu ma mai plimb pe strada aia aiurea ...

vmarius

scuze ca mai postez odata dar nu gasesc Edit. Am aflat de la niste prieteni unde trebuie sa ajung si voi merge maine. Va tin la curent.

Annimo

vezi ca la psihologic ti se va da o carioca si o foaie alba,si te vor pune domnii sau doamnele de acolo sa desenezi un copac cum crezi tu

Asta in ce judet se intampla?Eu nu am fost nevoit sa desenez nimic!La psihologic am dat doar testele de personalitate si cele de inteligenta contratimp.,.

Robertuts

Salut ! Am si o nelamurire.Am 1.75 inaltime si 58 kg greutate,sunt cam slabut.Ar putea sa fie aceste un impediment la vizita medicala ? ce stiti ? ati mai auzit sau cunoasteti ceva de genul ? Multumesc!

Daniel24

Annimo,asta s-a intamplat la Bacau,cand am dat psihologicul pentru admitere,am desenat copacul si sa punem culorile noastre preferatte intr-un clasament,favorita sa fie nr 1 :clip:

Stalin

Salut!Daca un candidat are "strungareata"(dantura) poate fi considerat semn distinctiv?

minutzu

nu

LaviniaC

Buna seara!

Doresc sa candidez la Academia Fortelor Terestre Sibiu pe locurile scoase la concurs de MAI pentru Finante Contabilitate. Problema este ca am inaltimea de 1,58 m. Pot beneficia de derogari sau nu conteaza inaltimea la acest profil?

• Downvote 1

Cristi

Cred ca ai gresit forumul. Ai vazut ce scrie in bara de la browser? www.politisti.ro. Ce treaba avem noi cu Academia Fortelor Terestre?

Stalin

Deviatia de sept reprezinta un impediment la vizita medicala?

Daniel94

un stabism la ochiul stang ar fi o problema? am dioptria d +0.5, dar vad bine si fara ochelari.

Daniel94

un stabism la ochiul stang ar fi o problema? am dioptria d +0.5, dar vad bine si fara ochelari.

am vrut sa zic 'strabism'

Mihaela13

Bună,

Vreau să dau admitere la Academia de Poliție Al. I. Cuza și am emoții deoarece în prezent îmi tratez dantura (o carie și un dinte infectat). Problema ar fi că până la vizita medicală stomatologul nu-mi va fi terminat lucrarea și aș dori să știu dacă din această cauză risc să nu trec de vizita medicală

Va rog dacă se poate să-mi dați un răspuns,

Mulțumesc! :D

Stalin

La vizita medicala se mai face raportul inaltime-greutate?

Robertuts

exact asta vreau si eu sa stiu...