Jump to content
POLITISTI.ro
yi12345

Admitere Scoala de Politie Campina

Recommended Posts

Marius

Şi vrei scrie acelaşi lucru pe toate topicurile care îţi ies în cale de pe acest forum? Crede-mă că e suficient o singură dată.

Daniel94

am zis ca sa-mi fac o intrare de incepator pe forum... una cu stangul, ce-i drept.

Alex87

Metri cu un singur i, nu? Spor.

P.S. bineinteles ca te referi la "minge" si nu la "mingie".

Ai probleme mari in ce priveste gramatica. Dubleaza pregatirea la aceasta materie.

Daniel94

Multumesc pentru sfat.

Intradevar trebuie sa fiu mai atent cand scriu si bineinteles trebuie sa citesc mai mult doom-ul. Dar totusi, imi raspundeti si mie la intrebare, va rog frumos?

StefanV

Hei buna,cum merge pregatirea pentru Admitere la Scoala de Politie Campina?O zi placuta! :)

Teoria ma omoara, cu practica o mai scoti la capat. Tare urat e cand trebuie sa te imparti intre 2 examene( licenta si scoala de politie). Voi cum va descurcati ?

JustMeAlex

Greu cu sportul, ca am facut acum 2 saptamani o entorsa si de atunci nu am mai alergat deloc . Tu te-ai apucat de dosar , sau ai fost la IPJ ca sa depui cererea de inscriere la concurs ?

Constantin24

Am sunat la IPJ si mi-au spus sa revin cu un telefon in 1-2 saptamani. Probabil se vor scoate locurile dupa 1 mai.

JustMeAlex

Am sunat la IPJ si mi-au spus sa revin cu un telefon in 1-2 saptamani. Probabil se vor scoate locurile dupa 1 mai.

Mersi de informatie :)

Daniel94

Tot asa mi s-a spus si mie.

Constantin24

Credeti ca daca ma antrenez cu o minge medicinala de 5.5 kg "home-made" e mai bine decat sa ma antrenez cu una de 4kg?

Cu asta arunc in cam 7.20-7.40m, am facut-o din mai multe mingii sparte si am umplut-o cu nisip. E destul de tare si e putin mai mare ca o minge de fotbal, datorita celorlalte mingii. Ma gandeam sa-mi cumpar una de 4kg, dar am zis ca scutesc niste bani asa.

Alex87

Daca reusesti cu una de 5,5 kg esti pe drumul cel bun si n-are rost sa mai dai banii de pe una de 4 kg.

StefanV

Am vazut topicuri in care se explica cu ce se ocupa ofiterii dar subofiterii ce indatoriri au mai exact ? Pot lucra la ordine si siguranta publica?

Daca va duceti dupa 10 mai sigur e in regula

LUPU01

La mine cu engleza e mai greu,dar trebuie sa o duc pana la capat,la romana mi-am cumparat 2 carti si invat de pe ele...in rest sper sa fie bine!:)

Daniel94

Daca iti doresti cu adevarat poate vei reusi. E putin dificil ca trebuie sa incepi de la zero la engleza, dar pana la examen ar fi timp sa recuperezi minimul de materie, mare atentie la timpuri!

Edited by Administrator
Eliminare citat inutil.

LUPU01

Iti multumesc pentru sfat!O seara buna

JustMeAlex

Buna ziua . Cum merge treaba ? A fost careva la IPJ sa depuna cererea de inscriere ?  

LUPU01

Buna !Eu o sa ma duc vineri, sa depun cererea de inscriere la IPJ!Stiti pana pe ce data se depun cererile?O zi buna!:)

JustMeAlex

Ok , spor  , eu o sa ma duc dupa  data de  20 mai . Cererile stiu ca se depun pana pe 30.06.2013.

Badrian

Se mai merge pe principiul "la tara" ? Dupa acei 2 ani de pregatire la Campina, ai locul asigurat undeva in mediul rural si nu in mediul urban?

StefanV

Se mai merge pe principiul "la tara" ? Dupa acei 2 ani de pregatire la Campina, ai locul asigurat undeva in mediul rural si nu in mediul urban?

Depinde cu ce medie termini din cate stiu eu. Daca vei fi sef de promotie cel mai probabil vei activa in mediul urban deoarece vei fi primul care sa isi aleaga. 

Badrian

Depinde cu ce medie termini din cate stiu eu. Daca vei fi sef de promotie cel mai probabil vei activa in mediul urban deoarece vei fi primul care sa isi aleaga. 

Ok, bun, seful de promotie primeste optiunea de a-si alege locul unde va activa. Dar cu restul promotiei, ce se intampla, ajung la "coada vacii" ? Sa zicem ca o promotie..cat are, de la 20 la 30 de persoane sau mai mult ( who knows?) chiar vor fi aruncati in mediul rural? Asta sa fie oare viitorul Politiei Romane de maine?

//Daca vede cineva acest post, iar prin cineva ma refer la aceea persoana care stie cu exactitate la ce ma refer si daca se poate sa imi acorde cateva raspunsuri!

Edited by Badrian

Panter

Oameni buni,seful promotiei 2011 activeaza in mediul rural.Expresia coada vacii......uite eu prefer mediul rural decat urban, deoarece munca e mult mai complexa si mai frumoasa.

Bogdanel

Fiecare absolvent, inclusiv şeful de promoţie, va ajunge acolo unde este loc liber.

Dacă toate locurile vor fi pentru rural, atunci acolo o să ajungă toţi.

Şi da, cum spune Panter, şeful promoţiei noastre lucrează în rural.

Edited by Bogdanel

crix

În general toţi poliţiştii tineri ce ajung în mediul rural şi se formează acolo, vor deveni buni poliţişti. Pentru că acolo învaţă meserie cu adevărat. Cei din mediul urban se plafonează destul de repede. 

Dar cu siguranţă că pentru cei ce nu vor să ajungă "la coada vacii", se vor face nişte locuri speciale, pe la crimă organizată, investigaţii criminale, de ce nu direct la biroul interpol. Că doar sunt experimentaţi ...

Panter

Sa nu-i certam rau,ca tot asa am fost si eu ca si ei.In practica am fost doar la urban si parca din putinul timp petrecut acolo simteam ca te plafonezi usor usor.Dupa ce am fost repartizat in mediul rural,am vazut munca de politie cu alti ochi.Eu unul n-as da munca de rural pe cea la urban si sunt extrem de multe considerente.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.