Jump to content
POLITISTI.ro

yi12345

Admitere Scoala de Politie Campina

Recommended Posts

alexandruoprea

Am fost respins pe drept, am recunoscut asta inca de cand am spus ca am fost declarat inapt.

Chestia e ca nu vorbeam despre asta.

Dar e futil sa continuam discutia.

Numai bine!

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Catalin

Tu ai ajuns pe acolo pentru câteva ore şi gata îi cunoşti pe toţi, ştii care, cine şi cum era ... e pământul plin de pricepuţi ca tine, dar respinşi. Fabulează în altă parte.

alexandruoprea

Tu, in schimb, nu ai fost nici macar pentru un minut "pe-acolo", cu toate astea, faptul ca esti deja politist te faci sa stii totul mai bine decat oricine nu-ti impartaseste opiniile. Logica pura.

Ce-i drept, necesita macar un grad de ofiter sa constientizezi faptul ca pe unii se baga in fata.

• Downvote 5

ImperfecT

alexandruoprea,eu as zice sa te linistesti si sa incerci sa-ti cauti alt domeniu,nu ti-o spun cu rautate... Facultati sunt,oportunitati sunt,iar peste un timp o sa vezi ca oriunde mergi o sa intampini unele situatii neplacute,dar asta-i viata!! Eu am vazut la cabinetul MAI politisti in uniforma care asteptau de la 8 dimineata sa prinda randul,au stat chiar si pana la ora 13:00 sa intre sa-si rezolve problemele. Am vazut chiar si comisari si subcomisari care stateau la rand,desi puteau intra inaintea noastra.. O doamna subcomisar de la IPJ a inceput sa zambeasca si a negat frumos gluma unor cunoscuti care stateau la rand,care suna asa:"ultima venita,prima intrata". Sunt cazuri si cazuri,nu trebuie sa le generalizezi,dar daca se trezesc cativa cu relatii sa intre inaintea ta,care e problema? Stii doar ca la ADP n-o sa le mearga,si oricum o sa-ti vina si tie randul si iti spun in procentaj de 100 ca daca esti sanatos n-o sa te impiedice nimeni!! Iar in legatura cu banii,eu am ajuns la 550 lei pe toate analizele,fara adaosuri fictive de-ale mele. Am vazut la cabinetul MAI persoane care au cazut din cauza sangelui,ca le-a iesit proba cum nu trebuia,am vazut persoane care au cazut din cauza spatelui(coloanei,mai exact). Stii ce au spus persoanele cazute? "Vaiii,parca-s nebuni examinatorii!! Dupa ce am dat o groaza de bani,ma resping din cauza spatelui",sau mama acestuia:"Mi-a trimis fiul la chirurgie si l-a depistat ca are probleme cu coloana,e putin in stg,dar oricum la ADP locurile sunt luate de pe acum,ca se intra pe pile!!". Ce am spus eu e 100% adevarat,reactiile acestor oameni au venit la suparare,dar,imi pare rau ca nu le-am intrebat de ce au venit sa se inscrie daca "stiau" ca la ADP locurile sunt deja vandute... :doh:

In ceea ce priveste examinatorii,e datoria lor sa te examineze la sange...unii sunt mai toleranti,altii mai exigenti. Repet,nimeni nu-ti va pune bete in roate daca esti sanatos!! O zi buna sa ai si o cariera frumoasa in ceea ce-ti doresti!!

Edited by ImperfecT
  • Upvote 1

Alex123

Am primit si eu "inapt", tot pe motive oftalmologice. Asta e, "un sut in [cenzurat], un pas inainte" :)

Despre tatuaj, psihologul a spus ca ar fi cam maricel, ca el il accepta, dar probabil voi fi intors la Campina. Asa ca regula cu "important e sa fie acoperit de uniforma" e mai mult decat discutabila :)

A fost o experienta interesanta, pana la urma, si ma bucur ca am incercat.

Si apropo, pentru cei care cred in miturile cu "baietii cu pile", e inca valabil, din pacate. Si nu, nu o spun din frustrare, e pura realitate. Acum, nu va ganditi ca cei cu pile trec automat examenele, nici vorba. Doar ca scapa de statul la cozi, in principiu, cam aici se opresc "interventiile". Pentru sceptici, pot sa vin cu exemple concrete din cele trei zile in care m-am perindat pe la Cabinetul Medical al IPJ.

Mult succes celor "ramasi in cursa" !

Ne spui te tog si ce probleme oftalmologice , daca nu sunt indiscret ? 

Eu cu ochiul drept am mici probleme si vreau sa fac o comparatie cu situatia ta. Mersi

Eu doresc sa ma inscriu anul viitor , se poate merge la ipj pentru consultatie de acum ? Sa nu ma zbat degeaba cu invatatul si sa pic pentru probleme medicale.

Edited by Alex123

alexandruoprea

Am astigmatism mixt, -0,5 cu +0,75 la ochiul drept.

matadorul

Nu e deloc nici imoral şi nici incorect. Acele cabinete medicale sunt în primul şi primul rând pentru angajaţii instituţiei. Vizita aia medicală este o activitate complementară, pe care o prestează. Fie că vă convine sau nu, eu sau colegii mei nu vom sta niciodată la coadă cu toţi aspiranţii. Acolo nu e ca pe stradă sau ca în trafic, aşa că astfel de comparaţii, mai ales din partea celor respinşi sunt penibile şi ridicole. Voi încă nu v-aţi trezit la realitate şi încă trăiţi sub îndoctrinarea ipocriziei promovate de televizor.

Se pare ca o parte dintre voi nu citesc postarile altora si doar comenteaza asa....

Lamuriri:

-eu NU am fost respins,sunt APT

-nu m-am referit la alte aspecte decat la cazurile in care copiii unor persoane din politie sau cunoscuti beneficiaza de "tratament special",in constitutie scrie ca toti cetatenii avem drepturi EGALE,acesti copii NU cotizeaza la cabinet deci nu ar trebui sa fie PRIVILEGIATI

-daca deranjam asa mult sa ne spuna si mergem la alta institutie si facem vizita,desi aceasta "activitate complementara " se plateste si nici nu dureaza mult.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Marius

Mda, voi aveţi numai drepturi, voi sunteţi miezul sau gaura din covrig, pământul de învârte în jurul vostru.

Pune mâna, citeşte legea şi vei vedea că poliţiştii plătesc contribuţii la două case de asigurări de sănatate, iar membrii familiilor acestora au asigurată asistenţa medicală tot la aceste cabinete medicale.

Încercaţi să scăpaţi de frustrările ăstea puerile, specifice plângăcioşilor, pentru că dacă nu aţi realizat până acum, nu sunteţi aşa importanţi precum vă credeţi. Problemele abia acum încep în viaţă, iar ca urmare încercaţi să daţi dovadă de puţină maturitate, pentru că aşa cum vă prezentaţi pe aici nu aţi reuşit să vă îndepărtaţi de fustele mămicilor.

Administrator

Deoarece tupeul unora a inceput sa depaseasca limita bunului simt, am inchis acest topic. Cei ce vor initia altele cu aceeasi tema vor fi banati. Puteti sa mergeti si sa-mi jigniti colegii in orice alta parte, pentru ca aici nu vom mai tolera asa ceva.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.