Jump to content
POLITISTI.ro

Postare recomandată

iav
On 23.06.2018 at 2:22, serbanandrei99 a scris:

La noi mai bine le ar da trotinete dupa mintea ca Carmen Dan ,Dragnea si Viorica Dancila

Au mai fost unii deștepți, care au dat la posturi și proximitate biciclete, dotate cu semnale acustice și luminoase, inscripționate, dar le lipseau stațiile. Norocul meu că apucasem să plec de la post, pentru că preferam să merg pe picioare decât cu asemenea dotare, așa că nu le da idei.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

RPG

Pentru ca sunt un mare fan al acestui topic si nu imi place faptul ca e inactiv de asa mult timp zic sa il mai animam putin cu un proiect de auto pt Polita Romana al celor de la Dacia. Nu am date suplimentare in afara acestor fotografii dar la prima vedere pare o transformare facuta cu simt de raspundere...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

• Apreciez 3

Link către postare
ciprith

Un coleg de la arest imi spunea ca ei vor primi o asemenea autospeciala pt transportul a maxim 2 arestati.

Link către postare
iav

Or să dea pârnăiașii ministerul în judecată cănu li se asigură spațiu suficient, că bancheta , este prea tare pentru fundurile lor. la fel și cei de la diferitele o.n.g-uri de apărare a drepturilor hoților.

• Displace 1

Link către postare
serbanandrei99
Publicat (modificat)

Daca masinile astea ar avea si motoare puternice (cel putin 130 Cp) si o dotare normala pentru rampa luminoasa cred ca ar fi OK.

Dar de unde motor de 130  ??? Si nu doar pentru cei de la OP si cei de la Rutiera au nevoie ( mai putin dotarea de pe bancheta de spate )

Din punctul meu de vedere ar trebui sa ne inspiram de la americani vizavi de lumini si girofar, ca in rest de unde bani.Cu cat mai multe(lumini) si mai zgomotoase ,ca in haosul din trafic ar fii bine .

Modificat de serbanandrei99

Link către postare
Sache

@RPG, acest topic este inactiv pentru ca și MAI a fost inactiv în dotarea Politiei Romane cu autovehicule. În afara de câteva zeci de Logan-uri, inscripționate și dotate cu sisteme acustice de avertizare sonora și luminoasa, dar fara alte modificări ori dotări, echipate cu motor de drujba, nu au fost alte achiziții.

M-am referit doar la autovehicule inscripționate.

Link către postare
Sache

Azi, unele ipj-uri vor primi autoturisme noi pentru structurile de rutiera, precum și pentru cele de ordine publica, urban și rural. Este același model ca la ultima achizitie, și anume, Dacia Logan.

În medie, vor fi distribuite câte 15 autoturisme/ipj.

• Apreciez 1

Link către postare
Sache

Astăzi, va fi livrat încă un lot de autovehicule Dacia Logan Laureate 0,9 tce pentru structurile Politiei Romane. Vor primi mașini noi DGPMB, dar și județele GL, GR, HG, HD, IL, IS, TM, TL, VS, VL și VN.

Autovehiculele care au intrat în dotarea Politiei Romane în data de 15.10.2018 urmează ca în perioada urmatoare sa fie înregistrate și sa primească plăcute cu numere de înregistrare, de tipul MAI.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Anonymous
      de Anonymous
      Dragi colegi am vazut un articol in presa compus din numai doua fraze si cateva poze. De aici mi-a si venit ideea acestui topic. Respectiv:

Uite în ce hal arată un logan de Poliţie FOTO
      Un poliţist din Prahova, care s-a săturat de condiţiile deplorabile de muncă, a trimis pe adresa redacţiei fotografii incredibile. Este vorba de starea deplorabilă a unei maşini aparţinând MAI, cu care ar trebui să prindă infractorii. Imaginile de mai jos nu mai au nevoie de alte comentarii:

sursa: www.observatorulph.ro

Si uite asa mi-a venit ideea acestui topic. Sa strangem aici poze cu dotarile noastre in starea in care se afla si cu conditiile in care muncim. Sa vada si domnul contribuabil care ne spune ca ne plateste! Sa vada si sefii nostri ce trag cu ochiul pe aici si ziaristii sau de ce nu politicienii, nu de alta dar s-ar putea sa nu stie cam in ce hal sunt super-loganele cu care ne-au pricopsit. Pentru ca masinile cu care muncim noi zi de zi nu ajung pe la parade.
      Asa ca daca aveti poze de acest gen, postati-le aici, sa vada toata lumea in ce conditii muncim.
    • coosstti
      de coosstti
      Îl felicit pe colegul de la Botoșani și sper să nu aibă probleme inventate: 
      Procesul şefului CJ Harghita, amânat, după ce Poliţia nu a avut combustibil pentru transportul unui inculpat
      Procesul în care şeful CJ Harghita, Borboly Csaba, este acuzat de fapte de corupţie a fost amânat, marţi, la Tribunalul Harghita, întrucât un inculpat nu a putut fi adus la instanţă de poliţiştii din judeţul Botoşani, unde locuieşte, pe motiv că oamenii legii nu au fonduri pentru combustibil.

La Tribunalul Harghita a fost programat, marţi, un termen în dosarul în care preşedintele Consiliului Judeţean Harghita, Borboly Csaba, este acuzat de fapte de corupţie, alături de alte 12 persoane, transmite corespondentul MEDIAFAX.
      Unul dintre inculpaţi este Daniel Cristian Mandache, fost angajat la Societatea de Construcţii Căi Ferate (SCCF) Iaşi - Laborator Central, în perioada 2007 - decembrie 2012, în prezent fără ocupaţie. El locuieşte în comuna Vlăsineşti, judeţul Botoşani, şi a cerut instanţei, în urmă cu mai mult timp, să fie judecat în lipsă, invocând "motive sociale", mai exact faptul că nu are bani de deplasare.
      Astfel, el trebuia să fie adus, marţi, în faţa instanţei de judecată, cu mandat de aducere, însă nu a ajuns la Tribunalul Harghita, deoarece postul de Poliţie Vlăsineşti, din judeţul Botoşani, nu a avut combustibil pentru deplasarea acestuia la Miercurea Ciuc.
      Atât avocaţii inculpaţilor, cât şi procurorul au susţinut că poliţistul care trebuia să pună în executare mandatul de aducere trebuie sancţionat, dar judecătorul de caz a decis să verifice, mai întâi, veridicitatea afirmaţiilor din procesul-verbal trimis instanţei de postul de Poliţie Vlăsineşti.
      "Postul de Poliţie Vlăsineşti a trimis un proces-verbal în care se arată că nu s-a putut pune în executare mandatul de aducere în lipsa fondurilor pentru asigurarea combustibilului şi că Poliţia face chetă ca să îşi desfăşoare activitatea, din propriile venituri. Vom trimite o adresă la IPJ Botoşani, să vedem dacă motivul este cel invocat. Şi inculpatul putea să depună toate diligenţele şi să se prezinte în faţa instanţei", a spus judecătorul.
      Sursa: http://www.mediafax.ro/social/procesul-sefului-cj-harghita-amanat-dupa-ce-politia-nu-a-avut-combustibil-pentru-transportul-unui-inculpat-14713779
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.