Jump to content
POLITISTI.ro

Tiganii se plang la francezi ca sunt discriminati.

1488
 Share

Recommended Posts

In postarea de mai sus ma refeream la vocea cetateanului de pe strada , referitoare la etnia rroma . Politia Romana este intradevar o institutie echidistanta si profesionista care isi cunoaste atributiile si normele care trebuie sa le aplice . Asa este si normal si legal si in concordanta cu regulile europene mai nou . Dar ca o parere cred ca, nu ar fii ceva nelalocul lui ca , prietenii francezi sa tina pe conationalii nostrii o perioada de timp mai lunga pe acolo si sa ne arate si noua cum se procedeaza cu integrarea culturala si spirituala a acestora . Mai este cazul sa amintim si de integrarea in munca ? Oare conationalii nostri cunosc termenul ? Si ca sa nu va supar prea rau trebuie sa recunosc ca , exista si un procent de rromi care incearca sa-si dea silinta sa ajunga mai sus si chiar unii au reusit , devenind chiar valorosi . :clip::emo-yessir:

• Upvote 5

Si atunci de mi-ai spus ca habar nu am unde traiesc ??? Tot "vocea de pe strada" era?

Intamplator sau nu, traiesc in tara asta de mai mult timp decat tine si crede-ma ca stiu foarte bine unde traiesc!!!

Stimate Daniel, cand mai postezi cele spuse de "vocile oamenilor de pe strada" cu privire la o comunitate umana, fa inainte un anunt gen "Vocea strazii", caci nu mi-e greu sa cred ci aproape imposibil sa cred ca un politist a putut scrie asa ceva si astfel despre tigani. Sper ca nu tot asa gandesti si despre unguri.

• Upvote 1

Stimabililor mi-am insusit cele comunicate de dumneavoastra , scuze sincere daca am deranjat pe cineva si totodata va doresc numai bine . Consider discutia incheiata . :emo-yessir:

• Upvote 3

nu este vorba de deranj insa sunt opinii ce trebuie tinute ptr tine insuti, chiar daca sunt impartasite si de altii. Nu de altceva, dar postezi in calitate de politist si se duce vorba ca sunteti rasisti si orice interventie ulterioara se va analiza prin aceasta prisma a rasismului.

la fel cum va uitati voi la un sofer baut - chiar daca este nevinovat in caz de accident, tot sofer baut este si merita palme :)

• Upvote 1